Microsoft'un mobil işletim sistemine geri döneceği doğru mu?

Kuzey Oğlu

Centipat
Makaleler
1
Microsoft'un yeniden mobil pazara döneceğine dair bazı iddialar var, Microsoft CEO'su Satya Nadella Windows Phone'dan vazgeçmenin bir hata olduğunu söylüyor. Ayrıca bu yeni çıkacak mobil işletim 2024'ün ikinci yarısında veya 2025'in başlarında piyasaya sürdüreceği söyleniyor, ayrıca birçok haber sitesi bu konu hakkında birçok haber yaptı ve bazı insanlar Microsoft'un mobil pazara geri döneceği hakkında konuşuyordu ve bu yeni işletim sisteminin ismi Windows Mobile olacağı kesin olduğu söyleniyor ve Microsoft gelecekte telefonların yanı sıra tabletlerde geliştirilebilir. Sizce bu iddialar doğru olabilir mi? Yeni çıkacak olan yeni işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Not: Bu arada bunları ben kendim uydurmuyorum duyduklarımı anlatıyorum yani uydurmuş olduğumu falan sanmayın.

Windows Mobile çıkacağı yönünde bazı haber siteleri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft'un yeniden mobil pazara döneceğine dair bazı iddialar var Microsoft CEO'su Satya Nadella Windows Phone'dan vazgeçmenin bir hata olduğunu söylüyor. Ayrıca bu yeni çıkacak mobil işletim 2024'ün ikinci yarısında veya 2025'in başlarında piyasaya sürdüreceği söyleniyor, ayrıca birçok haber sitesi bu konu hakkında bazı haberler yaptı ve bazı insanlar Microsoft'un mobil pazara geri döneceği hakkında konuşuyordu ve bu yeni işletim sisteminin ismi Windows Mobile olacağı kesin olduğu söyleniyor ve Microsoft gelecekte tabletlerde geliştirilebilir. Sizce iddialar doğru olabilir mi? Yeni çıkacak olan yeni işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Not: Bu arada bunları ben kendim uydurmuyorum duyduklarımı anlatıyorum yani uydurdurmuş olduğumu falan sanmayın.

Windows Mobile çıkacağı yönende bazı haber siteleri.

Bence de hataydı Windows Phone kullanıcılarını yarı yolda bırakmak apayrı bir hataydı. Bu haberi duyduğuma sevindim doğrusu.

Microsoft'un yeniden mobil pazara döneceğine dair bazı iddialar var Microsoft CEO'su Satya Nadella Windows Phone'dan vazgeçmenin bir hata olduğunu söylüyor. Ayrıca bu yeni çıkacak mobil işletim 2024'ün ikinci yarısında veya 2025'in başlarında piyasaya sürdüreceği söyleniyor, ayrıca birçok haber sitesi bu konu hakkında bazı haberler yaptı ve bazı insanlar Microsoft'un mobil pazara geri döneceği hakkında konuşuyordu ve bu yeni işletim sisteminin ismi Windows Mobile olacağı kesin olduğu söyleniyor ve Microsoft gelecekte tabletlerde geliştirilebilir. Sizce iddialar doğru olabilir mi? Yeni çıkacak olan yeni işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Not: Bu arada bunları ben kendim uydurmuyorum duyduklarımı anlatıyorum yani uydurdurmuş olduğumu falan sanmayın.

Windows Mobile çıkacağı yönende bazı haber siteleri.

Nokia Lumia kullanmıştım. Windows 10 Mobile vardı. Mağaza desteği çok kötüydü. Instagram yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Bu mağaza desteği işini halledelerse çok iyi olur.

Nokia Lumia kullanmıştım. Windows 10 Mobile vardı. Mağaza desteği çok kötüydü. Instagram yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Bu mağaza desteği işini halledelerse çok iyi olur.
Hocam Huawei bile halletti, hallolur o. Optimize olursa arayüz iyi yapabilirlerse mobile kullanışlı olur.

Hocam Huawei bile halletti, hallolur o. Optimize olursa arayüz iyi yapabilirlerse mobile kullanışlı olur.
Umarım dönerler. Konsept tasarım bile çok iyi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bence de mantıklı fakat eski işletim sistemlerinin altyapısını değil daha güncel ve yenilikçi bir altyapıya geçmesi gerekiyor. Böylece uyumluluk sorununu halletmiş olurlar.

Zaten Windows 11 mobil yaparlarsa iyi olacak.
Yani hocam demek istediğim android gibi her alanda uyumluluk gösterebilmesi gerekiyor. Ama Microsoft eski sistemlerinde yaptığı bazı hataları tekrar yaparsa sıkıntı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı