Milka çikolatanın içinde domuz yağı var mıdır?

Berat.xx56

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşım yurt dışından 3 4 paket Milka tablerone Pringles vs. getirdi. Google'a girip Milka helal mi? Yazınca adeta bir kaosun içine düştüm. Haber siteleri helal diyor bazı cahil arkadaşlar forum sitelerinde bir şey olmamasına rağmen domuz yağı olduğunu belirtmiş ve bu beni şüphelendirdi. Yani içerik kısmında ona benzer bir şey de yok. Fikriniz nedir?
Aşırı şüpheci biriyim, her kafadan bir ses çıkıyor çıldırmak üzereyim. Yemek yememek arasında kaldım. :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Çikolatada genelde domuz yağı kullanılmaz. Jelibonlarda daha çok kullanılıyor. Yine de emin olmak isterseniz içindekiler kısmını okuyun.

Baktım hocam yok tamamda "ürünlerimizde domuz yağı ve katkıları bulunmamaktadır" gibi bir yazı göremediğimden şüphelendim
Orası Türkiye olmadığından öyle şeyler yazmıyor, içindekiler kısmına ne yazıyorsa o dur, domuz yazmıyorsa yoktur. Ha %100 yoktur demiyorum ama Almanya gibi ülkelerde böyle sahtekarlıklar olmaz, tüketici kandırılmaz yani, çok nadirdir.

Sonuçta kimseye %100 güvenemezsin.

Orası Türkiye olmadığından öyle şeyler yazmıyor, içindekiler kısmına ne yazıyorsa o dur, domuz yazmıyorsa yoktur. Ha %100 yoktur demiyorum ama Almanya gibi ülkelerde böyle sahtekarlıklar olmaz, tüketici kandırılmaz yani, çok nadirdir.

Sonuçta kimseye %100 güvenemezsin.
Anladım haklısınız. helal sertifikası bulunup bulunmadığına dair bilgi olmadığı için güvenemeyeceğim Almanların malına :)O gülücük ifadesi atan arkadaşları dikkate bile almıyorum. Teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı