Tinnitus tedavisi var mıdır?

Sizin hastalığınız nasıl bilemiyorum, fakat genellikle psikolojik bir durum. Hayatınızın bir parçası gibi görmeye çalışın.
Aslında psikolojik yanı da var ancak asıl sorun beyin, beyin oyun oynuyor insana :) Beyni kontrol etmek için de hipnoz terapi veya deneyimli psikiatriden destek alarak azaltılabilir ilk başlarda.
Altta yatan hastalıklarda olabilir, beyin sırrı hala çözülmemiş gizemli bir organıımız hala ;)

Sanırım bu bahsettiğiniz şeylerden birisi ya da neyse işte böyle bir şeydi. Aynen uzun sayfaları vardı :D İyi de buna sebep olan şey nedir? Hadi diyelim bilim henüz bu problemin kaynağını bulamamış, iyi de neden her önüne gelen "bir şeyin yok" deyip, bu da yetmezmiş gibi negatif düşünmem için uğraşıyor. Ne bileyim fiziksel olarak bir şey yapamıyorlarsa, sözlü olarak en azından terapi verecek, motive edecek bir şeyler söyleselerdi bari.
O konunun uzmanı değilse o dediğim cihaz kalbe bakar o kısımda problem yok demiştir. EMG ise, sinirsel bir hasar vb. olmayabilir. EEG de yaptırın orada belki bir şey çıkar ancak bu bir atak olmadığı için onda da sonuç çıkmayacaktır.

Hocam sadece siz değil, çoğu insanda olan bir durum. Benim de bir aralar çınlıyordu. Arkadaşlarıma sorduğumda onlarda kulaklarının çınladığını fark etmişlerdi😀 Ben bir süre kafaya takmayı bıraktıktan sonra kendiliğinden geçti. Sizin hastalığınız nasıl bilemiyorum, fakat genellikle psikolojik bir durum. Hayatınızın bir parçası gibi görmeye çalışın.
Geçmemesi problem hocam. Farkına vardığımda bir tık sıkıntılı olmaya başladı. Saf sessizliği görmek istiyorum.

Aslında psikolojik yanı da var ancak asıl sorun beyin, beyin oyun oynuyor insana :) Beyni kontrol etmek için de hipnoz terapi veya deneyimli psikiatriden destek alarak azaltılabilir ilk başlarda.
Altta yatan hastalıklarda olabilir, beyin sırrı hala çözülmemiş gizemli bir organıımız hala ;)

O konunun uzmanı değilse o dediğim cihaz kalbe bakar o kısımda problem yok demiştir. EMG ise, sinirsel bir hasar vb. olmayabilir. EEG de yaptırın orada belki bir şey çıkar ancak bu bir atak olmadığı için onda da sonuç çıkmayacaktır.
Anlamaya çalışıyorum söylediklerini. Peki sana şöyle psikoz olan bir anımı anlatsam, bunu nasıl yorumlayabilirsin merak ediyorum. Bir gün yine her zaman ki gibi balkonda sigara içmek için balkona gitmiştim. Genel olarak hep dalgın bir insandım, ama her insan gibi, bilincim çok uçmazdı. Bir gün işte bu kulak çınlamasından 2-3 gün sonra oldu bu olay. Ve o güne kadar kulağımda ilk çınlama sesi olduğunda devam etmemişti, sadece bu olaydan sonra devam etmeyi sürdürmüştü. Sigaramı içerken önce tüm duyduğum sesleri işitemez hale geldim, ama gözlerim dalgın değildi, sağa sola bakıyordum, kuşlara, arabalara fln, ama hiçbir ses işitemiyordum, gözlerim sonra tamamen karardı, ve sonra o karanlık yerde, hiçbir sesi işitemediğim bir yerde "seni yakaladım benden kaçamazsın..." dedi, adımı söyleyerek. Bunun üzerine kafama, ellerime, ve ayaklarıma şiddetli bir şekilde elektrik çarptığını hissettim. O an gerçekten bunu yaşarken, bir varlık tarafından çarpıldığımı düşündüm, ve evin içinde korkudan çığlık atarak koşturmaya başladım. Ve bu olayın üzerine gerçekten paranormal şeylere mahruz kaldım. Bunları bir zaman sonra araştırdığım zaman bilim tarafında farklı boyutlar olduğunu gördüm, lakin bir başka boyutu olan din konusunda da hiçbir altyapımın olmadığı bu olayların benzerliklerini gördüm. Üstelik sadece Müslümanlıkta yoktu, hatta daha çok Yahudiliği ilgilendiren dini konularda çok benzerlikler vardı. Örnek Succubus. Ben böyle bir şeyin ne olduğunu bile bilmiyordum, ama dedim ya, yaşadığım bu paranormal olaylardan sonra birebir o anlatılan efsanevi olayları yaşadığımı anladım. Bilim tarafında farklı bir boyuttaydı ama nedense dini boyutu daha ağır basıp durdu ben de her zaman. Mesela Albert Einstein'in solucan deliği makalesinde ki benzerlik, fakat Albert'in anlattığı bu şeylerdenn çok uzun yıllar öncesine dayalı kaynaklarda daha bir gerçeklik payı varmış gibi geliyor, Albert'in bu konuda ki yazdığı makale teori tarafı daha ağır basıyor, ama işin gerçeği Albert'in bu konuda ki yazdığı şeyler ile yaşadığım şeyler birebir aynı oluyor. Bir enerji solucan deliğinden geçerken bir yıldızı 10 saniye içinde yok edebileceğinden bahsediyor, ve aynı enerji bu yüzden kendi enerjisinide yok edebilir, diyor. Bunun Yahudilerin din tarafında ki anlatımı çok ürkünç bir şey ama.

Sigaramı içerken önce tüm duyduğum sesleri işitemez hale geldim, ama gözlerim dalgın değildi, sağa sola bakıyordum, kuşlara, arabalara fln, ama hiçbir ses işitemiyordum, gözlerim sonra tamamen karardı, ve sonra o karanlık yerde,
Olayın sonucu burada yatıyor :) Sigara içme oranına, genetik elverişe göre etkilenme oranları değişiyor.
Sigaranın beyne etkisi yüksektir diğer organlarda olduğu gibi, nikotin bir tür zehirdir bu da beyinde olan sıvı dahil nöronlara etkisi var halisünasyondan tut beyinde ödem oluşmasına akdar bir çok hastalığa yol açıyor haliyle hasar alan organa bölgeye göre vücut tepki veriyor.
Sigaranın ardıdnan gelen haz ve rahatlama duygusyla üstüne etkilenen beyin size oyun oynuyor yine yanı yere geliyor olay ancak bu sefer dış etmen sigara oluyor :)
İç seslenme de hafıza ile ilgili beynin etkilendiği taraf vertebra yani arka orta kısım arasında oluyor bu da görme ve hafıza işlevi gören bölgeler olduğundan o korku anında aklınızda olan bir anıdan geri tepki vermiş.

Bu aslında sizi ciddi bir duruma götürebilecek bir şey beyin sağlığınızı kontrol ettirseniz yararlı olur. Sıvı birikmesi veya damar tıkanıklığı bile olabilir.

He dinle olan tarafı olabilir mi olabilir tabi din de bilimle iç içe normalde inkat etsede bazı bilimciler. Açıklanamaz şeyleri bilimle açıklamaya çalışır bilim insanları, dini olarak da bir açıklama genelde olmaz çünkü inanca dayalıdır o taraf da :) Dini bilimciler de var taraihimizde bilirsiniz.

Bu konu baya uzar o yüzden konudan sapmayayım. Kısaca bir beyin cerrahı ve nörologla bağlantı kurun.

Geri
Yukarı