Tinnitus tedavisi var mıdır?

Ürünü buldum hocam. Lenire imiş ürünün adı. Aratırsanız bulursunuz. Neuromod yapıyormuş. Güzel bir şirkettir kendisi.
Klinik çalışmaya göre, 12 haftalık kullanımdan sonra %95 iyileşme gösteriyormuş.
Ürünü biraz incelediğimde iPod'a hafif benzetmedim değil. Cidden bu ürün geçiriyor mu tinnitus denen haltı?

Deneyimleriniz benim yaşadıklarımın kat ve kat üstü gibi duruyor. Geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda atlatabiliriz.

Deneyimleriniz benim yaşadıklarımın kat ve kat üstü gibi duruyor. Geçmiş olsun.
Bu ürünü nereden satın alabilirim. Türkiye gönderirler mi. Ve nasıl olmaz böyle bir şeyin Türkiye'de olmaması tuhaf. Acaba yine mi ilgisiz bir doktora göründüm ? Çünkü bundan 1 sene önce yine KBB doktoruna gittim. Durumu iyice anlattım, ama o bana bir tür hap verdi. Yalnız vermeden önce sanki benim zorumla yazmış gibiydi. Anlamadım yani sadece kulağıma ışıklı o kalem ile baktı, sorunun üzerinden uzun yıllar geçtiği için "iyileşemezsin" demişti. Ben de eskisi kadar rahatsızlık vermiyor bana ama normal olmasını istiyorum demem üzerine bi ilaç yazmıştı. Bununla birlikte bulunduğum yerde bir çocuğunda kulağı yeni çınlamaya başlamıştı. Aynı ilacı 1 ay kullandıktan sonra tamamen geçtiğini söyledi. Ben 15 gün kullandıktan sonra o doktorunda bana "iyileşemezsin" demesi aklıma gelip durdu, ve 1 ay sonunda eğer iyileşmezsem kötü olabileceğimi düşündüm psikolojik olarak. Bundan dolayı ilacı kullanmayı bırakmıştım.

Ürünün satışı yok klinik ortamda öğretilip kişiye özel veriliyor. Verdiğim yerden bu merkezlere ulaşabilirsiniz. Ürünü oradan eğitimini alıp burada uzman bir KBB veya odyoloji uzmanı çalışmalara başlasa faydalı olur aslında.
Bilimsel olarak güncel araştırmalar yüksek başarı gösterdiğini söylemiş. Belirtildiği gibi o kadar başarı şansı güncel test sonucunda o kadar çıkmış geçen sene yapılan araştırmada yüzde 70/80 arası gözüküyor. 2020'de başlanmış çalışmalara FDA onay verirse satışa sunulacak.

Bu işlerle uğraşan bir prof tanıdık olsa araştırma olarak bu deneyime insanlar alınıp başlanabilir ülkemizde. Yerli olarak R-Tms cihazı bazı özel hastanelerde kullandığını gördüm araştırırken. Başarı şansı bunlar kadar olmasada yine de yüksek görülüyor.

Ürün hakkında gerçekten pek bir şey bilmiyorum. Yardımcı olamıyorum pek. Yarın boş zamanımda bakacağım. Ürün pahalıdır bu arada büyük ihtimalle.
Çok teşekkür ederim zahmet veriyoruz. Aslında bu sorunu bunca zaman yaşadığım için araştırmam gerekiyordu. Benim çınlama sesim sanırım kullandığım psikiyatri ilaçlarından dolayı oldu bu şekilde. Belki de bu sorunun başından beri saçma sapan ilgisiz doktorlarla karşılaştım. Çünkü hepsi olumsuz şeyler söyledi. Biri diyor kullandığım bu ilaçlar böyle yaptı, diğeri diyor yüksek sesten, biri diyor kafanı bir yere vurmuşsundur, yani insanın Google üzerinde arama sonucu bulacağı o basit bilgilerden bile daha bilgisizce, daha doğrusuz biz buna ilgisizlik diyelim. Yine de kötü düşünmek istemiyorum bu konuda artık, sizin burada ki paylaşımınız beni iyileşeceğime inandırdı, en önemliside bu, en kısa zamanda bu rahatsızlıktan gerçekten anlayan ve ilgilenen bir doktor bulacağım kendime aynı zamanda...Bu ürünüde araştırcam. 10 bin TL gibi bir şey verebilirim, yeter ki geçsin tamamen. Şu konuya yazdım ve çınlama sesi biraz daha kendini belli etti gibi oldu bu arada :D

Ürünün satışı yok klinik ortamda öğretilip kişiye özel veriliyor. Verdiğim yerden bu merkezlere ulaşabilirsiniz. Ürünü oradan eğitimini alıp burada uzman bir KBB veya odyoloji uzmanı çalışmalara başlasa faydalı olur aslında.
Bilimsel olarak güncel araştırmalar yüksek başarı gösterdiğini söylemiş. Belirtildiği gibi o kadar başarı şansı güncel test sonucunda o kadar çıkmış geçen sene yapılan araştırmada yüzde 70/80 arası gözüküyor. 2020'de başlanmış çalışmalara FDA onay verirse satışa sunulacak.

Bu işlerle uğraşan bir prof tanıdık olsa araştırma olarak bu deneyime insanlar alınıp başlanabilir ülkemizde. Yerli olarak R-Tms cihazı bazı özel hastanelerde kullandığını gördüm araştırırken. Başarı şansı bunlar kadar olmasada yine de yüksek görülüyor.

Bir şey hatırladım :) Bir gün yine başka bir doktora görünmüştüm. Ağzıma böyle bir yuvarlak şey koymuştu, telleri vardı, bir kaç ucu daha vardı, onlardan birisi işte ağzımdaydı. Diğerini sanırım göğsümde bir yere tutturdu, bir diğerini ayak parmak uçlarıma...Sonra hemşire gibi birisi bana "korkma şimdi birazcık elektrik hissedebilirsin ama canın yanmayacak" dedi. 10 saniye sonra "tamam kalkabilirsiniz" diyerek çıkardı o şeyleri üzerimden. Bir çeşit çizerge içerikli sonuca baktı doktor. "Bir şeyin yok gidebilirsin" dedi. :D

Bir başka doktorda beni ayağa kaldırmıştı. "Gözlerini kapat ve kendini rahat bırak" demişti.. Ben de yaptım, sonra beni hafif itekledi. "Gözlerinizi açabilirsiniz" dedi. Sonra o da "bir şeyiniz yok" dedi. Bunlar nasıl doktor ya...

Hocam sadece siz değil, çoğu insanda olan bir durum. Benim de bir aralar çınlıyordu. Arkadaşlarıma sorduğumda onlarda kulaklarının çınladığını fark etmişlerdi😀 Ben bir süre kafaya takmayı bıraktıktan sonra kendiliğinden geçti. Sizin hastalığınız nasıl bilemiyorum, fakat genellikle psikolojik bir durum. Hayatınızın bir parçası gibi görmeye çalışın.

Gerçekten şu an bunu düşünüp kendi kendime güldüm. Bir sonra ki doktor bana "şükür et sağır olan insanları düşünerek" deyip hiç böyle şeyler yapmazda herhalde ? 😁

Bir şey hatırladım :) Bir gün yine başka bir doktora görünmüştüm. Ağzıma böyle bir yuvarlak şey koymuştu, telleri vardı, bir kaç ucu daha vardı, onlardan birisi işte ağzımdaydı. Diğerini sanırım göğsümde bir yere tutturdu, bir diğerini ayak parmak uçlarıma...Sonra hemşire gibi birisi bana "korkma şimdi birazcık elektrik hissedebilirsin ama canın yanmayacak" dedi. 10 saniye sonra "tamam kalkabilirsiniz" diyerek çıkardı o şeyleri üzerimden. Bir çeşit çizerge içerikli sonuca baktı doktor. "Bir şeyin yok gidebilirsin" dedi. :D
Dediğiniz cihaz ötüyomuydu ? :D EMG veya EKG çekilmiştir. O çizelge dediğinize göre sayfalarca olan bir şey değilse EKG dir sonucu basittir dikkatli inceleme ile en fazla 2 dk'da doktor bir şey yok diyebilir.

Dediğiniz cihaz ötüyomuydu ? :D EMG veya EKG çekilmiştir. O çizelge dediğinize göre sayfalarca olan bir şey değilse EKG dir sonucu basittir dikkatli inceleme ile en fazla 2 dk'da doktor bir şey yok diyebilir.
Sanırım bu bahsettiğiniz şeylerden birisi ya da neyse işte böyle bir şeydi. Aynen uzun sayfaları vardı :D İyi de buna sebep olan şey nedir. Hadi diyelim bilim henüz bu problemin kaynağını bulamamış, iyi de neden her önüne gelen "bir şeyin yok" deyip, bu da yetmezmiş gibi negatif düşünmem için uğraşıyor. Ne bilim fiziksel olarak bir şey yapamıyorlarsa, sözlü olarak en azından terapi verecek, motive edecek bir şeyler söyleselerdi bari. Lakin bu sadece "bir şeyin yok" demek ile olmuyor. Ben de biliyorum ölmedim hala kulağım var en azından, ama sanki beyinsizmişim gibi, ve kafamdan uyduruyormuşum gibi bana bu şekilde kendimi düşündüren KBB doktorları bile oldu. Töbe töbe :D

Yeni konular

Geri
Yukarı