Millenicom Fast-path'e geçirmiyor

Mylm

Kilopat
Yer
Kerbal
Daha fazla  
6 aydır Millenicom VDSL100 Mbps müşterisiyim. Sivas'ta ikamet ediyorum. Tip-7 erişim kabini binamın 4-6 metre yanında.
6 aydır tracert testlerinde hattım neredeyse bütün sunucları dolaşarak anca İstanbul'a varıyor.
Yurtiçi pingim hiçbir zaman 35 altı değil. Aynı şekilde Valve sunucularına bile 100-150 ping ile bağlanıyorum. Ve sürekli dalgalı.
Bu nedenle interleaved moddan Fast-path moda geçirilmesi için 4 farklı müşteri hizmetleri ile görüştüm hiçbirinin bu konu hakkında en ufak bir bilgisi yok. Kaba bir dil ile derdimi anlatabileceğimi düşünmediğim için ne tür bir talep ile bu problemin önüne geçebilirim?

tracert.png

Ayrıca aynı şehirde aynı semtte ikamet eden VDSL Türk Telekom abonesi bir arkadaşımın aynı tracert testi.

4af4386e-f3e3-41ad-b3c3-abf97dcaeccd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
SOL zaten VDSL hizmet vermiyor. VDSL altyapıda TT'nin kurulum ekiplerinin gelmesi gayet normal.

Veriniz santral binasından sonra Turkcell SOL ile taşınıyor.

Milleni.com veriyi TT üzerinden size sağlıyor ve trafik teslim noktasından itibaren Turkcell SOL üzerinden taşıyor.

Ama günün sonunda TT üzerinden hizmet almış gibi gözüküyorsunuz.
Biraz karmaşık fakat durum bu.

Sol zaten VDSL hizmet vermiyor. VDSL altyapıda TT'nin kurulum ekiplerinin gelmesi gayet normal.

Veriniz santral binasından sonra Turkcell sol ile taşınıyor.

Milleni.com veriyi TT üzerinden size sağlıyor ve trafik teslim noktasından itibaren Turkcell sol üzerinden taşıyor.

Ama günün sonunda TT üzerinden hizmet almış gibi gözüküyorsunuz.
Biraz karmaşık fakat durum bu.

Peki teşekkür ederim. Zaten Millenicom öncesinde TürkNet kullanıyordum. Sebebi nedir bilemem çeşitli bahaneler üretip beni ADSL'den 100 Mbps VDSL bağlantıya geçirmedikleri için Millenicom'a geçiş yapmıştım. Anlaşılan TürkNet bana tekrar kavuşacak.

Peki bu yönlendirme probleminin TürkNet geçişi sonrasında düzeleceğinin bir garantisi olabilir mi?

Çevrenizde TurkNet kullanan birini buln,u belirli noktalara tracert atıp garantileyebilirsiniz.

Facebook gruplarına bakabilirsiniz. İlla birisi denk gelir.
Hiç uğraşmak istemedim. Az önce TurkNet için geçiş işlemlerini başlattım. Umarım bir problem çıkmaz.
Teşekkür ederim yardımlarınız için.

TürkNet son aylarda çoğu bağlantıları kendi omurgası üzerinden taşımaya başladı.
İstediğin tracert sorgusu varsa atabilirim 🙂
Edit: Konu başlığı için gelmiştim, unuttum yazmayı :) Alternatif operatörlerin, Telekom ile yaptıkları anlaşmada ne yazık ki bağlantı modları yer almıyor. Saha dolabı yapılandırılırken hangi ayar girilmişse onu kullandırtıyorlar. TT kullanıcısı olursan sana özel lokal kablo bile çekiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı