Millenicom Fast-path'e geçirmiyor

TürkNet son aylarda çoğu bağlantıları kendi omurgası üzerinden taşımaya başladı.
İstediğin tracert sorgusu varsa atabilirim 🙂
Edit: Konu başlığı için gelmiştim, unuttum yazmayı :) Alternatif operatörlerin, Telekom ile yaptıkları anlaşmada ne yazık ki bağlantı modları yer almıyor. Saha dolabı yapılandırılırken hangi ayar girilmişse onu kullandırtıyorlar. TT kullanıcısı olursan sana özel lokal kablo bile çekiyorlar.
Ama turknet modlar arası geçiş yapabiliyor VAE altyapıda :/

Yapamıyor. Yapmak isterseniz CİMER üzerinden şikayet oluşturup Telekom'u muhataplar arasına eklemeniz gerekiyor. 10 iş günü içerisinde santralden elle düzeltme yapabiliyorlar.

Hiç uğraşmak istemedim. Az önce TurkNet için geçiş işlemlerini başlattım. Umarım bir problem çıkmaz.
Teşekkür ederim yardımlarınız için.
Son durum nedir acaba? FastPath moda geçebildiniz mi? Ping değerleriniz ne durumda?
SOL zaten VDSL hizmet vermiyor. VDSL altyapıda TT'nin kurulum ekiplerinin gelmesi gayet normal.

Veriniz santral binasından sonra Turkcell SOL ile taşınıyor.

Milleni.com veriyi TT üzerinden size sağlıyor ve trafik teslim noktasından itibaren Turkcell SOL üzerinden taşıyor.

Ama günün sonunda TT üzerinden hizmet almış gibi gözüküyorsunuz.
Biraz karmaşık fakat durum bu.
Bu yazdıklarınızı biraz daha açıklayıcı hale getirme şansınız var mı? Ben de ping attığımda arkadaştaki gibi "reverse.superonline.net" kısmını görüyorum, Millenicom kullanıyorum ve bildiğim kadarıyla altyapı da TT 'ye ait. TurkNet kullanmıyor Superonline demişsiniz, bu her bölge için kesin bir durum mudur?

Son durum nedir acaba? Fastpath moda geçebildiniz mi? Ping değerleriniz ne durumda?

Geçiş için işlemleri başlatmıştım ama belge eksikliği yüzünden iptal edilmişti, 4 gün önce yeni belge gönderdim bugün Milleni'den onay bekleniyor geçiş için.

Bu yazdıklarınızı biraz daha açıklayıcı hale getirme şansınız var mı? Ben de ping attığımda arkadaştaki gibi "reverse.superonline.net" kısmını görüyorum, Millenicom kullanıyorum ve bildiğim kadarıyla altyapı da TT'ye ait. TurkNet kullanmıyor Superonline demişsiniz, bu her bölge için kesin bir durum mudur?

Her bölge için kesin bir durum değil. Millenicom teoride Türk Telekom altyapısı kullansa da ana hatları SOL'e bağlı. Bazı bölgelerde de SOL altyapısı çok kötü durumda oluyor (benim gibi) ve bu şekilde saçma tracert sonuçları ve saçma ping değerleri sunuyor. Bu durumda VAE geçişi istediğinizde bir şey yapmıyorlar. Bu yüzden teoride değil tamamiyle TT altyapısı kullanan bir ISS'e geçmek durumunda kalıyorum.

Geçiş için işlemleri başlatmıştım ama belge eksikliği yüzünden iptal edilmişti, 4 gün önce yeni belge gönderdim bugün Milleni'den onay bekleniyor geçiş için.

Her bölge için kesin bir durum değil. Millenicom teoride Türk Telekom altyapısı kullansa da ana hatları SOL'e bağlı. Bazı bölgelerde de SOL altyapısı çok kötü durumda oluyor (benim gibi) ve bu şekilde saçma tracert sonuçları ve saçma ping değerleri sunuyor. Bu durumda VAE geçişi istediğinizde bir şey yapmıyorlar. Bu yüzden teoride değil tamamiyle TT altyapısı kullanan bir ISS'e geçmek durumunda kalıyorum.
TürkNet 'e geçtikten sonra hat değerlerinizi tekrar paylaşabilir misiniz? Benim hat değerlerim aslında çok kötü durumda değil. Örnek olarak;

tracert.jpg

Ayrıca hız olarak da 75Mbps alabiliyorum. Ancak bu ping değerleri Interleaved bağlantı şeklinde. FastPath 'e geçiş isteğimi yerine getirmiyor Millenicom. Bu ekrana göre ben de SOL altyapısı kullanıyorum yani fakat bu benim için bir problem olmalı mı, kararsızım. FastPath moda geçiş yapmak aslında tek isteğim. Millenicom 'dan öyle aşırı bir memnuniyetsizliğim yok. Bu da modem değerleri;

asus.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı