Millenicom internet nasıldır?

105 TL'ye fiberini kullanıyorum, sitelerinde yazmamasina rağmen 15 TL fiber modem kira ücreti çıkardılar, kendi modemimi kullansam bile her türlü ödemek zorundaymışım. Her neyse, 1 ay önce de altyapı çalışmalarından dolayı 20 TL daha ekleme yapmışlar kafalarına göre, müşteri hizmetlerini arayınca robot cevap veriyor. Öncesinden bilgilendirme yok yani. 1.5 yıllık serüvende ilk geçtiğimde 100 Mbps hizi 2.4 GHz eski bir modemle almamı istediler, kablosuzda almam gereken hızın yarısına bile ulaşamadım. 4-5 kere modem talep etmeme rağmen sonuç alamayınca Şikayetvar.com'a yazdım ve inanılır gibi değil ama 2. gün yeni modemin kurulumunu yaptılar. 4-5 defa gece 5-6 saatlik bakım çalışması yaptılar, önceden haber veriyorlar SMS ile. Hız konusunda memnundum, 94 Mbps downloada 8 Mbps upload verdiler. Arada cozutunca modeme reset atınca düzeldi. Türk Telekom altyapısında kullandığım için modem gibi işlerle Türk Telekom ekibi ilgilendi. Genel olarak memnundum ancak fiyatlandırma politikaları sebebiyle TurkNet'e geçişimi 1-2 hafta içerisinde başlatacagim.

TurkNet kullandım ama müşteri desteği olmadığı için iptal ettim.
NetSpeed de kullandım ama sürekli hızım 2 megabit oluyordu.
Yani sizce alınır mı, alınmaz mı?
Kesinlikle önermem. Hayatımda aldığım en kötü internetti. İlk aylar efsaneydi ancak sonradan tamamen bozdular. Sorunuz olursa cevaplayabilirim.

Hocam tam olarak ne gibi sorunlar?

Hocam, hepsi ile ilgili bir sürü konu görebilirsiniz. Dediğim gibi TurkNet daha popüler. Fakat Türk Telekom altyapı ile abartıldığı kadar da mükemmel değil. Benim oturduğum binada hemen hepsi var. Fark falan da yok. Fiyat tarifesi için biraz daha ucuz olabilir. Buna bir şey diyemem.

Millenicom taahhütlü üyesiyim, FIBER hizmetini kullanıyorum çok iyi hizmet veriyorlar.

105 TL'ye fiberini kullanıyorum, sitelerinde yazmamasina rağmen 15 TL fiber modem kira ücreti çıkardılar, kendi modemimi kullansam bile her türlü ödemek zorundaymışım. Her neyse, 1 ay önce de altyapı çalışmalarından dolayı 20 TL daha ekleme yapmışlar kafalarına göre, müşteri hizmetlerini arayınca robot cevap veriyor. Öncesinden bilgilendirme yok yani. 1.5 yıllık serüvende ilk geçtiğimde 100 Mbps hizi 2.4 GHz eski bir modemle almamı istediler, kablosuzda almam gereken hızın yarısına bile ulaşamadım. 4-5 kere modem talep etmeme rağmen sonuç alamayınca Şikayetvar.com'a yazdım ve inanılır gibi değil ama 2. gün yeni modemin kurulumunu yaptılar. 4-5 defa gece 5-6 saatlik bakım çalışması yaptılar, önceden haber veriyorlar SMS ile. Hız konusunda memnundum, 94 Mbps downloada 8 Mbps upload verdiler. Arada cozutunca modeme reset atınca düzeldi. Türk Telekom altyapısında kullandığım için modem gibi işlerle Türk Telekom ekibi ilgilendi. Genel olarak memnundum ancak fiyatlandırma politikaları sebebiyle TurkNet'e geçişimi 1-2 hafta içerisinde başlatacagim.
Web sitesinde yazanları dikkatlice okumak lazım hocam. O modem kira bedeli Millenicom ile ilgili bir durum değil. FTTH altyapıda hangi sağlayıcı olursa olsun TT modem kirası alıyor. TT kendi tarifelerinde 9 lira civarında bir bedel alıyor. Diğer sağlayıcıların aldıkları bedeli tam bilmiyorum ama hepsi alıyor, eğer altyapı FTTH ise.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211024-141415_Brave.jpg
    Screenshot_20211024-141415_Brave.jpg
    104,9 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı