Millenicom nasıldır?

Altyapı varsa o da uzun sürmez.

2 hafta önce bağlattım. Altyapım 60Mbps internet desteklerken bana 75-83Mbps internet geliyor 149TL'lik fiyatı gayet uygun fakat zam yaparlarsa başka sağlayıcıyı tercih ederim. Sebebi ise müşteri hizmetleri yerine sürekli telesekreter ile konuşuyor olmam.

Millenicom internete geçeyim dedim. Malum Socar iştiraki dedim ki iyidir herhalde. Nereden bileyim tam bir fiyasko olduğunu. Gelelim meseleye. Neyse Millenicom'a başvuru yaptım. Ağustos 25 gibi. Birkaç gün geçti modemde bir değişiklik yok. Eski internet firmam ile internette devam ediyorum dedim ki herhalde daha aktif olmadı. Neyse eylül 7-8 gibi merak ettim hala neden bağlanmadı diye. Modem arayüzüne girdim Millenicom kullanıcı bilgileri ile girdim yine yok. İşin aksi tarafı eski operatör kullanıcı adı şifre ile modem arayüzüne girdiğimde internetim hala vardı. Eski operatör ne alaka dedim madem iki hafta geçti iptal edeyim dedim. Aradım müşteri hizmetlerini. Yalnız baştan söyleyeyim müşteri hizmetleri robot malum birisi ile görüşmek marsa uydu göndermek ile eş değer zorlukta bunu belirtmeden geçmeyeyim. Sonunda ulaştım müşteri hizmetlerine hattım aktif dedi. Şaşırdım nasıl oluyor dedim modeme bilgileri girdim karşılıklı uğraşlar sonunda 10 dakikalik bir uğraştan sonra hattım açıldı. Millenicom olarak internete girdim. Dedim tamam iyi bakalım nasılmış bir görelim. Ve olaylar zinciri başladı trajikomik olaylar!

1- 69 TL fatura çıktı Ağustos faturası. Dedim ki ben ağustos'ta kullanmadım zaten sizi eylül aradım destek ve ticketlar mevcut. Hat kullanımı zaten ağustosa bakın dedim 0 GB tamam dediler kaydı açtılar. İncelenecek falan iyi dedim nasılsa müşteri hizmetlerine derdimi anlattım. Olumsuz bir şey olmaz dedim. Demez olaydım 1 hafta içinde itiraz reddedildi fatura çıktı. Şok oldum kullanmadığım ürünün faturasını ödememi istediler vay be... Ödedim faturayı.

2- sonraki ay ise tam fatura çıktı onu da ödeyip itiraz edeyim derken o an yoğunluktan müşteri numaram 5334098 iken cepten Online öderken 5334089'u ödedim sonra fark ettim sonrasında itirazlar eski faturaya itiraz derken müşteri temsilcisine ulaşmak zor otomatik cevaplar falan Online işlemlere girdim dedim derdimi oradan yazayım o kadar kelime yazdım tamama tıklayınca ne göreyim. Karakter sınırı var :d yahu ben yanlış fatura ödedim eski faturam sıkıntılı kaç karaktere sığdırayım bunu. Karakter sığsın diye cümleleri sildim ama nafile birkaç kelime kaldı ona da hata verdi kapadım çıktım. Sonra müşteri hizmetlerini aradım ulaş ki ulaş. Anlattım durumu bana yine mesaj atın dekontu mail atın denildi. Tamam dedim mail attım sonra mesaj geldi yine otomatik aynı mesaj. Müşteri hizmetlerini aradım dedim bana mesaj geldi aynı mesaj ne yapayım mail atın dedi. Dedim maili mi görmüyor musun attım dekontu dedim. Cevap ne derse beğenirsiniz? Tekrar mail atın zor mu? Aynen bunu dedi. Güldüm tekrar attım maili dedim ki tamam ben sizden para istemiyorum bari ödediğim ücreti sonraki aydan düşersiniz neyse zorla olayı kapattık. Uğraşması cabası.

3- Sonrasında modemde kopmalar DSL kopmuyor ama internet olmuyor. Chrome Opera IE falan DNS problemleri arıza kaydı açıldı. Sonra baktım mesaj geldi Türk Telekom'a bilgi geçmişler hat değerlerim kontrol edilecek bina içinde sorun varsa iç tesisat da 299 TL'lik fatura edilecek denildi. Ben hattı kendim çektiğimden ve bina içinde kutu olmadığından (kablo direk çatıya geliyor bu sayede yüksek hız alabiliyorum) önemsemedim. Telekom'daki kişi bir gün aradı beni kısmet evdeydim dedim hattımda sorun yok DSL gitmiyor sen ne yapabilirsin dedim. Dedi ki şu an bizim Dolapta'yım bende madem dolapta'sın eskiden daha iyi sinyal geliyordu portu sök tekrar iyice reglet makası ile yeniden çak dedim. Tamam dedi. 5 dakika sonra aradı beni binadaki kutuya bakayım mı dedi bende gerek yok DSL de sıkıntı yok dedim sonra baktı evet ya zaten yüksekte benim o kadar yüksek merdivenim yok dedi. Tamam dedim. Gitti Telekom'daki arkadaş. Sonrasında ise şok edici olay. Faturanıza 299 TL eklenecektir bina iç tesisat sorunu çözüldü gibisinden. Hemen aradım müşteri hizmetlerini güç bela birisi çıktı 15dk konuştum hala bana size geldi diyor kayıt da Telekom öyle yazmış diyor. Bende ısrarla başımdan geçeni olayı anlattım ama yok kayıt diyor başka bir şey demiyor. Bende o ara hatta bekle dedim. Aradım Telekom'daki kişiyi. Açtı konferans olarak bağladım. Sordum Telekom'daki kişiye eve geldin mi yok dedi. Bina içiyle iş yaptın mı yok dedi. Dedim bana 299 TL fatura çıkmış böyle kayıt açmışsın falan ben bir şey yazmadım bizim tarafımızdan değildir Millenicom alıyordur dedi. Teşekkür ettim kapattım. Bu konuşmaları Millenicom'daki müşteri temsilcisi de duydu. Dedim eee ne olacak. Hemen tabii ki ben konuyu görüşeceğim burada siz haklısınız size geri dönüş yaparım dedi. Aramadı tabii ki. Neyse önemsemedim herhalde bu kadarını da yapmaz dedim. Sonuçta kayıt açılıyor ne göreyim fatura da 299 TL eklemişler. Yine aradım bugün yani 10 Ekim de. Ulaşamadım müşteri hizmetlerine. Sürekli kayıt otomatik tuşlama ama yok müşteri hizmetleri yok. WhatsApp hattından denedim şansımı olayı tekrar anlattım ama yine yok. Binaya gelmişler diyor. Eski kayıtlara bakın dinleyin diyorum biz kayıtları göremiyoruz ve dinleyemiyoruz. Yahu siz nasıl bir şirketsiniz ben anlam veremedim.

4- bu arada bari çıkayım dedim Millenicom'dan 10 haneli xDSL numaramı almak bile ne kadar uğraştırdı bilerek vermek istemiyorlar Online işlemlerde gözükmüyor. O 10 haneli numara olmadan başka operatöre geçiş olmuyor. Aldım numarayı sonunda geçeyim dedim bu sefer 3 ay dolmadan geçilmiyormuş.

Olay bunlardan ibaret siz Millenicom'a geçecek kişiler siz düşünün gerisini? Benim başıma bunlar geldi müşteri hizmetleri olarak birbirinden habersiz kişiler kayıtları kim görüyor onu da anlamadım. WhatsApp'tan ise yazılmış mesajlar hala duruyor. Kimse sorumluluk almıyor. Müşteri çözümü sıfır. Bir an evvel kurtulmam lazım...
Kaç kere müşteri hizmetlerini aradığım ve WhatsApp kayıtları da duruyor. Konuşma dakikalarına dikkat edin bir de siz yorumlayın. Bir de diğer numaralardaki Millenicom müşteri hizmetleri arama burada yok bile onları da eklersiniz.

Dosya Ekleri

• millenicom1.jpg
    millenicom1.jpg
    58,3 KB · Görüntüleme: 23
  • millenicom2.jpg
    millenicom2.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bir esseklik ettik Millenicom'a gectik simdi kara kara nasıl pacayi kurtaririm diye dusunuyorum. Ucuz olsun hizli olsunculuktan vereyim 400 lira kurtulayim moduna gecirdiler beni. Baglantimi nakil ettirmek istedim diger evime 13 gundur nakil islemleri tamamlanmadi 2023 yilina kadar hiçbir islemde hiçbir sirketin beni bu kadar beklettigini hatirlamiyorum. Deneyimi olan varsa soylesin su nakil islemini hizlandirmak icin yapabilecegim baska bir seyler var mi? Illa kapattiricaz diye çocuk gibi tehdit mi edeceğiz bu adamlari harekete gecirmek icin?

Arkadaşlar bir esseklik ettik Millenicom'a gectik simdi kara kara nasıl pacayi kurtaririm diye dusunuyorum. Ucuz olsun hizli olsunculuktan vereyim 400 lira kurtulayim moduna gecirdiler beni. Baglantimi nakil ettirmek istedim diger evime 13 gundur nakil islemleri tamamlanmadi 2023 yilina kadar hiçbir islemde hiçbir sirketin beni bu kadar beklettigini hatirlamiyorum. Deneyimi olan varsa soylesin su nakil islemini hizlandirmak icin yapabilecegim baska bir seyler var mi? Illa kapattiricaz diye çocuk gibi tehdit mi edeceğiz bu adamlari harekete gecirmek icin?
E-devlette BTK üzerinden abonelik fesih dilekçesini ver gitsin. 24 saate kadar s..e s..e faturalandımayı durdurup feshi işleme almak zorundalar. En hızlı yoldan kurtul gitsin. Seni zaten paranla rezil edecekler. En azından çabuk kurtulursun.

Vakti zamanında DSL hat numarasını dahi vermeyip benim Türknet'e geçişime engel oldular. Feshedip sıfırdan kurulum yaptırmak zorunda kaldım ve epey para çıktı cebimden. Bunlar kadar namussuz ve adi şirket görmedim.

Arkadaşlar ben bu yorumun üstünden 2 ay sonra Millenicom üyeliğimi sonlandırdım yorumu tazelemek istedim. Sebebi ise @andromeda53 adlı kullanıcının 3. sorunundan dolayı. Eve teknik destek çağırmama rağmen gönderdiler ve 300TL ödettirdiler bana.

İyi ki buradaki yorumlara bakıp da Millenicom'a geçmemezlik yapmamışım. Bir süredir kullanıyorum ve Superonline'dan hiç farkı yok hız dışında. Hız da 100Mbps ama sitesinde 2 aydan sonra arttırılabiliyormuş galiba.

Ben Superonline çok severim ve bir de Millenicom deneyeyim dedim, burası zaten altyapı Superonline. Neredeyse hiç fark yok. CS2'de çok iyi ping alıyorum. Dün bir istisna olup net yavaşladı kısa süreliğine, aldığımdan beri 1 kez oldu sadece ve oyunda ping 300 çıktı sonra düzeldi ama.

Müşteri hizmetleri nasıldır bilemem, zaten işim olacağını da düşünmüyorum bir sorun çıkmayacağını düşündüğüm için.

Nette Superonline'a mesela ne şikayetler var halbuki çok sağlam. Aynı şekilde Millenicom'a da benzer şikayetler yazmışlar. Herkesin altyapısı farklı denemeden karar vermeyin, başkasında kötü olan şey sen de güzel olabilir.

Zaten nette şikayetlere bakıp da karar vereceksen internetsiz kalırsın çünkü neredeyse her yerde benzer şikayetler var galiba. =)

İyi ki buradaki yorumlara bakıp da Millenicom'a geçmemezlik yapmamışım. Bir süredir kullanıyorum ve Superonline'dan hiç farkı yok hız dışında. Hız da 100Mbps ama sitesinde 2 aydan sonra arttırılabiliyormuş galiba.

Ben Superonline çok severim ve bir de Millenicom deneyeyim dedim, burası zaten altyapı Superonline. Neredeyse hiç fark yok. CS2'de çok iyi ping alıyorum. Dün bir istisna olup net yavaşladı kısa süreliğine, aldığımdan beri 1 kez oldu sadece ve oyunda ping 300 çıktı sonra düzeldi ama.

Müşteri hizmetleri nasıldır bilemem, zaten işim olacağını da düşünmüyorum bir sorun çıkmayacağını düşündüğüm için.

Nette Superonline'a mesela ne şikayetler var halbuki çok sağlam. Aynı şekilde Millenicom'a da benzer şikayetler yazmışlar. Herkesin altyapısı farklı denemeden karar vermeyin, başkasında kötü olan şey sen de güzel olabilir.

Zaten nette şikayetlere bakıp da karar vereceksen internetsiz kalırsın çünkü neredeyse her yerde benzer şikayetler var galiba. =)
Bir sure kullan bakalim en guzel oyle karar verilir. Benim bir kere ariza oldu cozmeleri 14 gun surdu. Daha sonrasinda baglantiyi diger evime tasittirayim dedim 24 gun internetsiz kaldim. Sanirim bu kadari karar vermek icin yeterli. Telekoma gectim bir gunde evime fiber cekip baglantiyi actilar.

Bir sure kullan bakalim en guzel oyle karar verilir. Benim bir kere ariza oldu cozmeleri 14 gun surdu. Daha sonrasinda baglantiyi diger evime tasittirayim dedim 24 gun internetsiz kaldim. Sanirim bu kadari karar vermek icin yeterli. Telekoma gectim bir gunde evime fiber cekip baglantiyi actilar.
Aynen daha çok olmadı ama işte sorun çıkacağını düşünmüyorum. Bir de 2 ay dolunca 200mbps hıza çıkılabilir mi merak ediyorum çünkü altyapım destekliyor.

Telekom da denemek isterdim ama burada fiber altyapısı yok.

Geri
Yukarı