Millenicom nasıldır?

Arkadaşlar Millenicom'a geçmeyi düşünüyorum önerir misiniz? VDSL 75 mgbit hız kendi modemimiz var sağlam. 300 mgbite kadar destekliyor. Ne düşünüyosunuz bu konuda?

Hocam Millenicom Superonline pop noktalarını kullanıyor. Bu nedenle oyunlarda yüksek gecikme şikayeti çok var Millenicom'da. Tavsiyem Netspeed veya FixNet.

Kullanıcısı olarak önermiyorum. 2-3 defa adres değiştirdim fakat adresimle ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Desteği aradığımda konuşabileceğim bir insan bile sunmuyorlar. Bir sorun olursa destek talebi oluşturup 12-24 saat bekletiyorlar. Deneyimlerim bu şekildeydi. Gereksiz yere taahhütlü olmasına rağmen 16 Mbps pakete 280 civarı bir ödeme yapıyoruz. Modem işin içinde değil kendi modemimiz.

Millenicom VDSL ve fiber için Sol'un altyapısını mı kullanıyor?

Hocam, fiber için hem TT'nin hem de Sol'un altyapısını kullanıyor. IP havuzu %50 sol %50 TT şeklinde. VDSL için ise yine fiberdeki % oranı geçerli fakat TT altyapısından hizmet alırsın VDSL'de. Kısaca dediğiniz aşağı yukarı doğru fakat neden bu şekilde olduğunu yukarıda anlattım.

Edit: %34.7 tis, %59.4 TT, %5 hurricane, %1 ipmax şeklinde imiş. Yani sol IP'sinden çıkmış. Burada looking glass sayfaları var. Buradan operatörlerin ping süresine bakabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, fiber için hem TT'nin hem de Sol'un altyapısını kullanıyor. IP havuzu %50 sol %50 TT şeklinde. VDSL için ise yine fiberdeki % oranı geçerli fakat TT altyapısından hizmet alırsın VDSL'de. Kısaca dediğiniz aşağı yukarı doğru fakat neden bu şekilde olduğunu yukarıda anlattım.

Edit: %34.7 tis, %59.4 TT, %5 hurricane, %1 ipmax şeklinde imiş. Yani sol IP'sinden çıkmış. Burada looking glass sayfaları var. Buradan operatörlerin ping süresine bakabilirsiniz.

Hocam ben İzmir'de oturuyorum sol fiber 100/10 kullanıyorum. Oyundaki pingler yüksek, dalgalı ve upload Max 6,5 alabiliyorum. Zaten forumlarda Sol'un yurt dışı cıkışları sorunlu diye birçok yorumlar okudum. Bu yüzden TurkNet VDSL 85-20 gecmeyi düşünüyorum. Şimdi TurkNet TT altyapısını kullandıgı için yurt dışı cıkışları TTNET'e göre mi olacak?

Hocam ben İzmir'de oturuyorum sol fiber 100/10 kullanıyorum. Oyundaki pingler yüksek, dalgalı ve upload Max 6,5 alabiliyorum. Zaten forumlarda Sol'un yurt dışı cıkışları sorunlu diye birçok yorumlar okudum. Bu yüzden TurkNet VDSL 85-20 gecmeyi düşünüyorum. Şimdi TurkNet TT altyapısını kullandıgı için yurt dışı cıkışları TTNET'e göre mi olacak?

Hayır. Aynı altyapıyı kullanıyor fakat TurkNet'in çıkışları farklı. Bu linkten opertarölerin ping sürelerine de bakabilirsiniz. Zaten TurkNet firmasının hız olarak üzmeyeceğini düşünüyorum, fakat fiyatı çok pahalı. Aynı fiyata Netspeed gibi firmalar da var. Bulunduğunuz ili yazarsanız sağlayıcı konusunda öneri yapabilirim.

Millenicom'a geçtim şu an 60 mgbit 11 upload ping 34 alıyorum gayet iyi düşünceleriniz teşekkür ederim ileride sıkıntı olursa kesinlikle TurkNet'e geçerim

Hayır. Aynı altyapıyı kullanıyor fakat TurkNet'in çıkışları farklı. Bu linkten opertarölerin ping sürelerine de bakabilirsiniz. Zaten TurkNet firmasının hız olarak üzmeyeceğini düşünüyorum, fakat fiyatı çok pahalı. Aynı fiyata Netspeed gibi firmalar da var. Bulunduğunuz ili yazarsanız sağlayıcı konusunda öneri yapabilirim.

İzmir Bornova merkezde oturuyorum ama işlek bir bölge olmasına rağmen bu bölgeye TurkNet giga getirmemiş. Kablonet altyapısı var ama fiyatları aşırı pahalı. 2 ay sonra Superonline taahhüdü bitiyor. 5 ay sonra da taşınacağım. O yüzden taahhütte girmek istemiyorum.

Geri
Yukarı