Millenicom VDSL'e geçiş sonrası hat değerleri

Firatk

Femtopat
Daha fazla  
1609184190349.png

Merhabalar. Geçen hafta (Millenicom) ADSL'den VDSL'e geçiş talebinde bulundum. 16 Mbps olan tarifeden 35 Mbps olan tarifeye geçtim. ADSL kullanırken 13 Mbps download değerine sahiptim. Upload ise 0.5 Mbps idi. Hattım VDSL olduktan sonraki download hızı 15 Mbps'leri gördü. Upload hızım ise neredeyse 3 kat arttı. Hat değerlerim fotoğrafta görüldüğü gibidir. Sadece birkaç Mbps download hızı artışı için aylık faturam 20 TL arttı :) Şu anki hat değerlerime bakılarak daha fazla download hızı almam mümkün müdür? Modemdem baktığımız bu maximum veri oranı gibi ifadeler gerçeği ne kadar yansıtıyor?

Eki Görüntüle 805649

Merhabalar. Geçen hafta (Millenicom) ADSL'den VDSL'e geçiş talebinde bulundum. 16 Mbps olan tarifeden 35 Mbps olan tarifeye geçtim. ADSL kullanırken 13 Mbps download değerine sahiptim. Upload ise 0.5 Mbps idi. Hattım VDSL olduktan sonraki download hızı 15 Mbps'leri gördü. Upload hızım ise neredeyse 3 kat arttı. Hat değerlerim fotoğrafta görüldüğü gibidir. Sadece birkaç Mbps download hızı artışı için aylık faturam 20 TL arttı :) Şu anki hat değerlerime bakılarak daha fazla download hızı almam mümkün müdür? Modemdem baktığımız bu maximum veri oranı gibi ifadeler gerçeği ne kadar yansıtıyor?
3 yıllık eski bir millenicom çalışanı olarak gerçekten şuan türkiyede en uygun fiyata hizmet veren bir firma hayırlı olsun öncelikle burada önemli olan alt yapıdaki port vdsl üzerinden max kaç mbps desteklediği önemlidir eğer ucu ucuna kurtarıyorsa port 35 mbpsi internette kopma yaşayabilirsin download dB değeri önemlidir 10 dB değeri üzerinde olduğu sürece problem yaşamazsın :)

3 yıllık eski bir millenicom çalışanı olarak gerçekten şuan türkiyede en uygun fiyata hizmet veren bir firma hayırlı olsun öncelikle burada önemli olan alt yapıdaki port vdsl üzerinden max kaç mbps desteklediği önemlidir eğer ucu ucuna kurtarıyorsa port 35 mbpsi internette kopma yaşayabilirsin download dB değeri önemlidir 10 dB değeri üzerinde olduğu sürece problem yaşamazsın :)
Yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam. Geçiş talebinden 1 gün sonra internetim kesildi ve 4 gün internetsiz kaldım. Açıkçası fazla da anlamıyorum bu işlerden. Demek istediğim ADSL'de zaten 13 mbps download alıyorum. Şuan VDSL'de 35mbps lik tarifede aldığım hız 15 mbps. Modemdeki değerlere göre bunun artma ihtimali var mı? Dediğiniz port desteklemesi kriterini öğrenmemiz için gene saha ekipleri mi gelecek?

Yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam. Geçiş talebinden 1 gün sonra internetim kesildi ve 4 gün internetsiz kaldım. Açıkçası fazla da anlamıyorum bu işlerden. Demek istediğim ADSL'de zaten 13 Mbps download alıyorum. Şu an VDSL'de 35Mbps'lik tarifede aldığım hız 15 Mbps. Modemdeki değerlere göre bunun artma ihtimali var mı? Dediğiniz port desteklemesi kriterini öğrenmemiz için gene saha ekipleri mi gelecek?

Hocam öncelikle İnternet Altyapı Sorgulama & Fiber İnternet Nerede | Millenicom bu site üzerinden adresinizdeki alt yapının kaç Mbps desteklediğini öğrenebilrsiniz internetinizin kesilmesi binanızın bağlı olduğu saha dolabında boş port olmayışından dolayı olabilir altyapı sorgulaması için saha ekiplerine gerek yok bahsettiğim website üzerinde sorgulayabilirsiniz bazı adreslerde bizimde çok sık yaşadığımız bir problem yaşıyor olabilirsiniz örneğin altyapı ADSL'de Max 16 Mbps destekler her zaman bazı yerlerde 8 Mbps 4 Mbps'de olabiliyor Max 16 Mbps'dir VDSL ise tamamen port duruma bakıyor şu an tarifeniz 35 Mbps olarak yenilemiş olabilirsiniz ancak xDSL olarak bahsettiğimiz bir sistem var burada eğer sizin internetinizin portu ADSL'e çekildiyse yine 15 Mbps'den fazla alamazsınız size tavsiyem müşteri hizmetleri ile görüşün portunuzun ADSL mi VDSL'e mi bağlı olduğunu sorun ama bunu mutlaka öğrenin eğer ADSL ise ve alt yapınız VDSL'i desteklemiyorsa paketinizi tekrar 16 Mbps çekmenizi öneririm boşa fazla para ödemeyin

Hocam öncelikle İnternet Altyapı Sorgulama & Fiber İnternet Nerede | Millenicom bu site üzerinden adresinizdeki alt yapının kaç Mbps desteklediğini öğrenebilrsiniz internetinizin kesilmesi binanızın bağlı olduğu saha dolabında boş port olmayışından dolayı olabilir altyapı sorgulaması için saha ekiplerine gerek yok bahsettiğim website üzerinde sorgulayabilirsiniz bazı adreslerde bizimde çok sık yaşadığımız bir problem yaşıyor olabilirsiniz örneğin altyapı ADSL'de Max 16 Mbps destekler her zaman bazı yerlerde 8 Mbps 4 Mbps'de olabiliyor Max 16 Mbps'dir VDSL ise tamamen port duruma bakıyor şu an tarifeniz 35 Mbps olarak yenilemiş olabilirsiniz ancak xDSL olarak bahsettiğimiz bir sistem var burada eğer sizin internetinizin portu ADSL'e çekildiyse yine 15 Mbps'den fazla alamazsınız size tavsiyem müşteri hizmetleri ile görüşün portunuzun ADSL mi VDSL'e mi bağlı olduğunu sorun ama bunu mutlaka öğrenin eğer ADSL ise ve alt yapınız VDSL'i desteklemiyorsa paketinizi tekrar 16 Mbps çekmenizi öneririm boşa fazla para ödemeyin
Hocam geçmeden önce sorgulama yaptığımda 81 mbps diyordu sitede. Buna güvenerek geçtim. VDSL'e geçtikten sonra şimdi yani 17mbps max hız diyor aynı adresimde. :) VDSL geçiş talep ettikten 4 gün sonra saha ekibi geldi ve evimin santrale uzak olduğunu söylediler. Fakat gene de deneyelim diyerek port değişimi için santrale gitti. Diğer arkadaşta evimdeki Dsl kablosundan sinyali aldığını söyledi. Merkezden kontrol ettirdiler ve değerlerde sıkıntı yok diyerek gittiler. Modemden hat değerlerine baktığımızda Dsl türü VDSL2 olarak gözükmekte zaten. Bu arada geçiş yapıldığı anda mesaj geldi ve ;tarifeniz 35 Mbps'e kadar gerçek sınırsız olarak değiştirlmiştir. 01.01.2021 tarihinden itibaren yararlanmaya başlayabilirsiniz, denilmiştir. Bunun gerçekliğinide bilemiyorum. Ayırdığınız zaman ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim hocam. Ben müşteri hizmetleri ile görüşeyim ilk fırsatta. Bakalım ne olcak :)

Çok şanslısınız :) Biz TTNET'ten Millenicom'a geçiş yaptık önceden ADSL kullanıyorduk. Millenicom sağ olsun hala ADSL kullanıyoruz. Birçok kez aramamıza rağmen bizi VDSL'e geçirmiyorlar. Bakalım ilk fatura kesilene kadar VDSL'e geçirecekler mi? Her yere şikayet etmeyi düşünüyorum bu firmayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı