Millenicom vs TurkNet

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
Arkadaşlar merhaba. Kafam çok karışık olduğu için buraya sormaya karar verdim. Öncelikle daha önce hiç eve i̇nternet bağlatmadık. O yüzden ne tarz bir süreç var pek hakim değilim. Altyapı sorgulattığımda boş port olmadığı için yalnızca ADSL'den yararlanabiliyorum. 16 Mbps hız sağlıyor. Benim için sınırsız olması ve 1080p/2K film-dizi izletmesi yeterli. Evde yalnızca ben kullanacağım i̇nterneti. Millenicom ve TurkNet'te fiyatları sorduğumda şu seçeneklerle karşılaştım:
Millenicom:
Aylık 140 TL
Modem: 750 TL
Kurulum Ücreti: 300
Aktivasyon Ücreti: 400

TurkNet:
Aylık: 250 TL
Modem: 950 TL
Kurulum Ücreti: 400 TL

Uzun vadede Millenicom daha mantıklı gibi geldi ama duyduğum birkaç söylenti ve şikayetten ötürü kafamda soru işaretleri var. Millenicom'da belli bir indirme sınırını aștıktan sonra hız düşürülüyor diye bir şey okudum. Ne kadar doğru emin değilim. Ayrıca müşteri hizmetleri yönünde de çok şikayet var.
TurkNet'te ise benzer şikayetler var ve daha pahalıya denk geliyor.
Kafam çok karışık, ne yapacağımı bilemiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Kafam çok karışık olduğu için buraya sormaya karar verdim. Öncelikle daha önce hiç eve i̇nternet bağlatmadık. O yüzden ne tarz bir süreç var pek hakim değilim. Altyapı sorgulattığımda boş port olmadığı için yalnızca ADSL'den yararlanabiliyorum. 16 Mbps hız sağlıyor. Benim için sınırsız olması ve 1080p/2K film-dizi izletmesi yeterli. Evde yalnızca ben kullanacağım i̇nterneti. Millenicom ve TurkNet'te fiyatları sorduğumda şu seçeneklerle karşılaştım:
Millenicom:
Aylık 140 TL.
Modem: 750 TL.
Kurulum ücreti: 300.
Aktivasyon ücreti: 400.

TurkNet:
Aylık: 250 TL.
Modem: 950 TL.
Kurulum ücreti: 400 TL.

Uzun vadede Millenicom daha mantıklı gibi geldi ama duyduğum birkaç söylenti ve şikayetten ötürü kafamda soru işaretleri var. Millenicom'da belli bir indirme sınırını aștıktan sonra hız düşürülüyor diye bir şey okudum. Ne kadar doğru emin değilim. Ayrıca müşteri hizmetleri yönünde de çok şikayet var.
TurkNet'te ise benzer şikayetler var ve daha pahalıya denk geliyor.
Kafam çok karışık, ne yapacağımı bilemiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Ben TurkNet kullanıyorum site çok büyük 1800 daire var normalde 100Mbps diye aldım sınırsız yaptılar fark almadan ama 120 anca veriyor altyapı yetmiyor siteye.

Ben TurkNet kullanıyorum site çok büyük 1800 daire var normalde 100Mbps diye aldım sınırsız yaptılar fark almadan ama 120 anca veriyor altyapı yetmiyor siteye.
Hocam bizde 9 daire var ama boş port yok diye gözüktüğü için ADSL kullanmak durumunda bırakıyorlar.

Türk Telekom'dan geçiyorsanız modem ücreti almıyorlar kurulumada gelmiyorlar biz evde yokken geçirdiler şu an TT modeminden TurkNet kullanıyorum hiç kopma düşük hız falanda yok.
İlk kez eve bağlatıyoruz hocam. Ama Turknet'le konuştum, modemi kendimiz alırsak daha iyi olurmuş. Stoklarında kalmamış.
Millenicom'dan uzak durun.
Kafamda çok soru işareti bıraktı hocam zaten.

Millenicom kullanıcısı olarak kesinlikle uzak durulması gerektiğini söylüyorum.
Bunuda duyduktan sonra zaten daha elimde millenicom seçmek için sebep kalmıyor.

Millenicom'da aktivasyon ücreti diye birşey vardı. Aynısı Türknette var mıdır bilen var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı