Millenicom'un yaptığı sahtekarlığı ve aboneliğimi iptal etmiyor!

Bu ülkede Millenicom, Türknet ve Vodafone gibi firmalardan kesinlikle internet alınmaz. Bu 3 firma da anca kazıklama derdinde milleti. Hizmet anlayışları sıfır. Vodafone Net kullandım 2 sene ofisimde 16 Mbps hız alıyordum o zamanlar AKN vardı benim internetim 60 GB kotalı idi daha sonra hız düşüyordu falan. 16 Mbps internet ile maksimum indirme hızım 1.3 Mbps idi. Müşteri hizmetleri çok ilgisiz olduğu için ve hız düşük olduğu için kapattırıp hemen ardından Net Speed internet aboneliği yaptırmıştım. Net Speed ile de 16 Mbps kullanıyorum maksimum indirme hızım 1.6 Mbps olarak çıkıyor. Aradaki fark çok değil gibi gözüküyor ama bekleme süresi olarak daha düşük oluyor.

Bir soru sormak istiyorum arkadaşın yukarıda yazdığı yorumu görünce aklıma geldi. Bizim binaya fiber geldi apartman da türk telekom yazılı ufak siyah bir kutu var kimse kullanmadığı için sadece kalın turuncu bir kablo vardı sadece şuan 2 daire fiber aldığı için ekstra 2 tane ince sarı kablo var bunlarda dairelere gidiyor. Buraya kadar sorun yok yani fiber olduğu belli. Net Speed ile görüştüğüm zaman adresinizde fiber yok sadece adsl ve vdsl kullanabiliyorsunuz diyor bende kanıt olarak türk telekom'un fiber kutusunu ve dairelere giden kabloların resimlerini çekip gönderdiğim zaman bana yine fiber adresiniz de yok diyorlar daha sonra işte kayıt oluşturun inceleme yapılsın falan filan şeyler söylediler. Şimdi ben sadece türk telekom internet alırsam mı fiber kullanabiliyorum? Net Speed ile fiber kullanamazmıyım?

Şimdi ben sadece türk telekom internet alırsam mı fiber kullanabiliyorum? Net Speed ile fiber kullanamazmıyım?
Türk telekomu arayıp dairenizde flber altyapı olup olmadığını sorgulayın. Şayet varsa NetSpeed müşteri hizmetlerine bildirin. Sonuçta NetSpeed, Türk Telekom altyapısını kullanıyorlar.

Bu ülkede Millenicom, Türknet ve Vodafone gibi firmalardan kesinlikle internet alınmaz
Net Speed internet aboneliği yaptırmıştım. Net Speed ile de 16 Mbps kullanıyorum maksimum indirme hızım 1.6 Mbps olarak çıkıyor.
Her İSS'nin bir hatası oluyor. Ben de Türknetten önce Netspeed kullanıyordum, bana 16Mbps vereceklerini söylediler, ilk açtıklarında 6-7Mbps alıyordum. Müşteri hizmetlerini aradım ve sorunu bildirdiğimde kendilerinin 16Mbps verdiklerini porttan [Kendilerinin yeni takmış olduğu port(!)] modeme düşük hız geldiğini söylediler, modemimi değiştirmemi veya internet kablomu değiştirmemi söylediler. Modemi de internet kablosunu da değiştirdiğim halde hızımda hiç artış gözükmedi hatta 2Mbps kadar düştü, oyunlarda pingim olduğundan oynanmıyordu bile, en son kapatmak için müşteri hizmetlerini aradım istekte bulundum ama onu da kapatmadılar istek verdikten 2 hafta sonra kapattılar o da zarzor. Türknete geçiş isteğinde bulundum Türknet port değiştirmeden ''aynı port, aynı modem ve aynı internet kablosu'' üzerinden şuan 50Mbps veriyor ve hiç kesinti yaşamadım.

Türk telekomu arayıp dairenizde flber altyapı olup olmadığını sorgulayın. Şayet varsa NetSpeed müşteri hizmetlerine bildirin. Sonuçta NetSpeed, Türk Telekom altyapısını kullanıyorlar.

Hocam Türk Telekom, Türknet, Vodafone gibi firmalara sorduğum zaman Fiber var diyorlar zaten hatta 100Mbps çıkıyor hız bilgisi. Özellikle ilk önce Türk Telekom'a sordum fiber var dediler daha sonra ise 100 Mbps dediler. Ayrıca ben kendim internetten bir kaç hız bilgisi sorgulama sitesinden adresimi girdiğim zaman 100 Mbps Fiber çıkıyor. Ama nedense Net Speed sadece adsl ve vdsl var diyor. Ben fiber dedikten sonra SS alıp attım o zaman ekiplere bildirelim falan dediler ama durum hala değişmedi.

Her İSS'nin bir hatası oluyor. Ben de Türknetten önce Netspeed kullanıyordum, bana 16Mbps vereceklerini söylediler, ilk açtıklarında 6-7Mbps alıyordum. Müşteri hizmetlerini aradım ve sorunu bildirdiğimde kendilerinin 16Mbps verdiklerini porttan [Kendilerinin yeni takmış olduğu port(!)] modeme düşük hız geldiğini söylediler, modemimi değiştirmemi veya internet kablomu değiştirmemi söylediler. Modemi de internet kablosunu da değiştirdiğim halde hızımda hiç artış gözükmedi hatta 2Mbps kadar düştü, oyunlarda pingim olduğundan oynanmıyordu bile, en son kapatmak için müşteri hizmetlerini aradım istekte bulundum ama onu da kapatmadılar istek verdikten 2 hafta sonra kapattılar o da zarzor. Türknete geçiş isteğinde bulundum Türknet port değiştirmeden ''aynı port, aynı modem ve aynı internet kablosu'' üzerinden şuan 50Mbps veriyor ve hiç kesinti yaşamadım.

O değilde müşteri hizmetlerine hiç bağlandınız mı yani gerçek canlı kanlı bir insan ile görüşme fırsatınız oldu mu?

O değilde müşteri hizmetlerine hiç bağlandınız mı yani gerçek canlı kanlı bir insan ile görüşme fırsatınız oldu mu?
Netspeed içinse evet müşteri hizmetlerine bağlandım 'canlı kanlı' insanlarla görüştüm, hatta çok görüştüm sıkıntım hiç giderilmedi.
Türknet içinse abone olana kadar müşteri hizmetlerini normal olarak arayıp konusabiliyorsun ama abone olduktan sonra telesekreter ile konusuyorsun, sıkıntı olduğu zaman online işlemler üzerinden destek açıyorum onlar beni arıyor, yani Türknet için de 'canlı kanlı' insanlarla konuştum.

Hocam Türk Telekom, Türknet, Vodafone gibi firmalara sorduğum zaman Fiber var diyorlar zaten hatta 100Mbps çıkıyor hız bilgisi. Özellikle ilk önce Türk Telekom'a sordum fiber var dediler daha sonra ise 100 Mbps dediler. Ayrıca ben kendim internetten bir kaç hız bilgisi sorgulama sitesinden adresimi girdiğim zaman 100 Mbps Fiber çıkıyor. Ama nedense Net Speed sadece adsl ve vdsl var diyor. Ben fiber dedikten sonra SS alıp attım o zaman ekiplere bildirelim falan dediler ama durum hala değişmedi.

Netspeed en fazla vdsl hız veriyor zaten 35 mbps en fazla.

Netspeed içinse evet müşteri hizmetlerine bağlandım 'canlı kanlı' insanlarla görüştüm, hatta çok görüştüm sıkıntım hiç giderilmedi.
Türknet içinse abone olana kadar müşteri hizmetlerini normal olarak arayıp konusabiliyorsun ama abone olduktan sonra telesekreter ile konusuyorsun, sıkıntı olduğu zaman online işlemler üzerinden destek açıyorum onlar beni arıyor, yani Türknet için de 'canlı kanlı' insanlarla konuştum.

Valla ben net speed kadar müşterilerine değer veren yardımcı olan bir iss ben daha görmedim. Reklam da yapmıyorum ama ne zaman bir sorunum olsa hemen çözüyorlar mesela facebook üzerinden mesaj atıyorum hemen onlar beni arıyorlar. Türkiye de kullanılacak en güvenilir iss. Türknet gibi değiller en azından.
Netspeed en fazla vdsl hız veriyor zaten 35 mbps en fazla.

Hayır fiber olduğunda fiber hizmeti de veriyorlar ama benim adresim de fiber yok diyorlar onu çözmeleri lazım sadece. Diğer iss'lere sorduğum zaman adresinizde fiber var 100mbps kullanabilirsiniz diyorlar net speed ise sadece adsl ve vdsl kullanabiliyorsunuz diyor. Hatta ben bu sorun düzeltilsin fiber kullanmak istiyorum dediğim zaman ilgili birimlere bilgileri aktarıyoruz çalışma yapılacak bunun için demişlerdi.

Son gelişme olarak dh Alper Karaer'e dün mesaj yazmıştım ve şuanda "konuyu ilgili birim yöneticisine ilettim, takip edeceklerdir" cevabını aldım. Yani somut bir çözüm yapılmadı. BTK'ya tekrar şikayet yazdım ama 1 ay önce yazdığım şikayetler daha cevaplanmamış. Baya profesyonel çalışılıyor gerçekten.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200118_224122.jpg
    Screenshot_20200118_224122.jpg
    68,6 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Valla ben net speed kadar müşterilerine değer veren yardımcı olan bir iss ben daha görmedim. Reklam da yapmıyorum ama ne zaman bir sorunum olsa hemen çözüyorlar mesela facebook üzerinden mesaj atıyorum hemen onlar beni arıyorlar. Türkiye de kullanılacak en güvenilir iss. Türknet gibi değiller en azından.
Demekki beni müşterileri olarak görmemişler 5 ay kullandım 1 gün memnun kalmadım kendilerinden de kimseye de önermiyorum ama bana karşı kötü internet sağladılar diye kötü bir iss olduğunu da savunmuyorum, bazen aksilikler olabilir. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı