Millet İttifakı'nın içinde yeni ittifak mı kuruluyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@izmirkartali içime sindiremiyorum. Şahsen Ankara'da oy kullanacak olsaydım kesinlikle CHP'ye vermezdim.
Tarafsız bir gözle Millet İttifakı adına bakıyorum duruma.
Bu DEVA ile ilgili bir sorun ve eleştirisi onlara yapılmalı.
CHP, buraya o kişiyi değil, "kadın bir aday verin" demiş. Onlar da "iç işlerimize karışmayın" demiş.
İpler gerilmiş ama bir adam için de bunca emek heba edilmez artık.
DEVA, Gelecek ve SP ile yola çıkarsan bu tür marazalar olur. Neyse ki sayısı çok değil. Gerçi benim için hepsi aynı da tek adam rejim sistemi yıkılsın diye en azından Bay Kemal'e oy vereceğiz.

Doğru düzgün bir kaynak bulamadım. Selahettin Demirtaş çıkarılacak mı? Yoksa çıkarılıp mahkemeye mi çıkartılacak? Mahkemede beraat etme şansı ne kadar yüksek ya da düşük?

Doğru düzgün bir kaynak bulamadım. Seßlahettin demirtaş çıkarılacak mı? Yoksa çıkarılıp mahkemeye mi çıkartılacak? Mahkemede beraat etme şansı ne kadar yüksek ya da düşük?

Aihm, aralarında selahattin demirtaş'ın da olduğu HDP'li 40 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması ve yargılanmasında ihlal kararı verdi burası 🍌 cumhuriyeti değil her ne kadar son yıllarda AKP iktidarı sayesinde "tartışmaya açık" hale gelmiş olsa bile Avrupa insan hakları mahkemesi kararı var uygulamak  zorundasın Kaynak:

Aihm, aralarında selahattin demirtaş'ın da olduğu HDP'li 40 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması ve yargılanmasında ihlal kararı verdi burası 🍌 cumhuriyeti değil her ne kadar son yıllarda AKP iktidarı sayesinde "tartışmaya açık" hale gelmiş olsa bile Avrupa insan hakları mahkemesi kararı var uygulamak  zorundasın Kaynak:
Sonucunda beraat etmesi ihtimali korkutuyor beni.

İnternet kullanmadan bu mesajı yazamazsın fakat muhalefetin verdiği vaatleri araştırmadam dünyada böyle muhalefet yok yazmak senin troll olduğunu gösteriyor dünyanın hangi ülkesinde ana muhalefet partisinin amacı iktidarı gönderip iktidar olmak değil 😁😁😁

Evet Erdoğan düşmanıyım ebu lehepe bile oy veririm erdoğana vermem oy var mı diyeceğin 🤫
Ben 2.turda atmayacağım zaten kimi seçiyorsanız seçin

Sonucunda beraat etmesi ihtimali korkutuyor beni.
Çözüm Süreci'ndeki aktörler siyaset içinde söylem ve eylemlerinden sorumlu olacaklarsa o iş yapılmaz. Buna rağmen HDP temsilcileri çözüm olsun da isterse müebbet veya idam yiyelim diyordu. İktidar tarafı ise hiç sorumluluk almadan, hatta HDP'yi devre dışı bırakıp Kürt halkını PKK ile cemaatler/Hizbullah arasında sıkıştıran gizli süreçten hiç mi hiç sorumlu kişi olmadığı algısını yapıyor.
O zaman destekledikleri Hak-Par ve benzeri partilerin hepsi ya ayrı devlet istiyor ya da en az federasyon talep ediyor. Güçleri yoktu, sağolsun iktidar BDP zayıflasın diye onları güçlendirmeye çalıştı. Tabi ne yapsalar boş. BDP tabanı bu ülkedeki en sadık taban.

Neden özellikle BDP yazdım? Çünkü HDP bir çatı parti ve ortaklaşma girişimlerinin yürütüldüğü HDK(Halkların Demokratik Kongresi)'de toplanan diğer sol partilerin ve Kürt Hareketi'nin siyasi partisi BDP'dir. HDP'de katılımcı tüm partiler (BDP, ESP, Yeşil Sol Parti, Ekmek ve Gül, Partizan, EMEP, TÖP, SODAP, Devrimci Parti vs) birlikte siyaset yapar. Tabi seçmen gücü nedeni ile en güçlü yapı BDP'dir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı