Milletin "Aman cihaz ısınmasın" takıntısı

İnan olsun laptop alacağım bir aydır düşünüyorum her şeyini hesaplıyor insan sonuç olarak alamadım.😁
Huawei Matebook D14 R7 kullanıyorum %100 yük altında, GPU Vram ve Ram kapasitesinin üstünde oyun oynayarak max 78 derece gördüm ki bu oyun bilgisayarı bile değil aslında. Eğer ufak tefek oyunlar için arıyorsanız, geri kalan kriterleriniz taşıma ve günlük işlere odaklı ise değerlendirmenizi öneririm.

Giriş seviyesi oyun laptoplarına 8-9k para ödüyoruz ısınma haliyle ömrünü etkiliyor sence normal değil mi?
Alacak kişi ürünü çok iyi araştırır, içinin görüntüsüne, ısı borularının geçtiği yere kadar her detayı bilir ve her testi izlerse doğru bilgisayarı seçer. Ancak ürünü sadece oyunlarda verdiği FPS değerlerine göre seçersek, ah bunun ekran kartı daha iyi bunu almalıyım, mantığıyla ilerlersek aldığımız ürünün istediğimiz gibi olmaması çok yüksek ihtimal, çoğu kullanıcı da bu hataya düşüyor maalesef. Dizüstü bilgisayar satın alırken çok detaylı bir araştırma yapmak her zaman iyidir.

Alacak kişi ürünü çok iyi araştırır, içinin görüntüsüne, ısı borularının geçtiği yere kadar her detayı bilir ve her testi izlerse doğru bilgisayarı seçer. Ancak ürünü sadece oyunlarda verdiği FPS değerlerine göre seçersek, ah bunun ekran kartı daha iyi bunu almalıyım, mantığıyla ilerlersek aldığımız ürünün istediğimiz gibi olmaması çok yüksek ihtimal, çoğu kullanıcı da bu hataya düşüyor maalesef. Dizüstü bilgisayar satın alırken çok detaylı bir araştırma yapmak her zaman iyidir.

Bende o yüzden aynı FPS veren 7.800 TL laptop yerine 1000 TL fazla vererek MSI aldım.

Valla istesem yenebilirim bu takıntıyı ama buz gibi olma takıntısı bende de var. Hoşuma gidiyor. Zevk alıyorum soğuklardan.
Aşırı hoş bir hissi olduğunu inkar edersem yalan olur. Dizüstü bilgisayarım günlük kullanım esnasında ısınmadığı için alüminyumun o soğukluğunu hissedince baya zevk alıyorum.
Bende o yüzden aynı FPS veren 7.800 TL laptop yerine 1000 TL fazla vererek MSI aldım.
Doğru olanı yapmışsınız, iyi günlerde kullanın.
Ben ekran kartım 75-78 arası olunca korkuyorum açıkçası ''Ulan neden böyle oldu ? '' diye. İşlemcim de 65 derece ondan da korkuyorum fazla diye. (Yük altında iken değerler böyle)
Korkacak bir durum yok, sıkıntı yaratacak bir sıcaklık değil. Şahsen ben 2 yıl boyunca ekran kartımı yük altında 85 derecede çalıştırdım, günde en az 3 saat böyle çalışırdı, sorun olmadı.
Aynı millette dosya aktarımı veya bir şey yüklenirken 'elleme bozma ya!' takıntısı da var. Ya arkada devam etsin nasıl bozulabilir :D.

En iyisi o bence 😂. 4-5 yıl önceki masaüstü bilgisayarımdaki tüm programları kapattırırlardı, bilgisayara çok yük bindirdiğimi, ömrünü kısalttığımı söylerlerdi. Arkada MSI Afterburner açık çok bu be 😄.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı