Milli bayramlarda okula gitmek zorunlu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gitmediğimi nereden biliyorsun? Git bak bakalım eskiden Cumhuriyet bayramları nasıl kutlanırmış şimdi neden öğrencilerin gitmeye bile erindiği hallere dönüşmüş. Adamlar adım adım insanlara Cumhuriyeti unutturuyor, Cumhuriyet geleneklerini unutturuyor sizde böyle buna alkış tutun. Tebrik ederim. Bir hafta sonra da başka bir başlıkta ülkenin anası ağladı diye yorumlaşırsınız artık.

Bunu okulda müdürün konuşması ve 1-2 şiirin okunması bu durumu düzeltmez, bunu sen de biliyorsun. Ben konuda sadece gitmeye değmeyeceğini belirttim konuyu vatan sevgisine bağlayanlar ile uğraşmak gereksiz.

Gitmediğimi nereden biliyorsun? Git bak bakalım eskiden cumhuriyet bayramları nasıl kutlanırmış şimdi neden öğrencilerin gitmeye bile erindiği hallere dönüşmüş. Adamlar adım adım insanlara cumhuriyeti unutturuyor, cumhuriyet geleneklerini unutturuyor sizde böyle buna alkış tutun. Tebrik ederim. Bir hafta sonra da başka bir başlıkta ülkenin anası ağladı diye yorumlaşırsınız artık.

Aynen kanka cumhuriyet bayramına gitmedim ermeni oldum. Senin düşünce bu herhalde.

Tamam haklısınız ama okulda müdürün konuşmasını dinleyip bir saat müzik dinlemek istemiyorum. Hani gerçekten bir organizasyon olsa ortada neyse. Ayrıca tekrar dediğim gibi ben bu zamana kadar hepsine katıldım ama yaptıkları şeye gösteri denmiyor cidden.

Ya dostum anlıyorum seni bende yapılan şeylerin muhteşem olduğunu iddia etmiyorum ki? Sen hayatının her noktasında istediğin şeyleri mi yapıyorsun? Hepimiz istemediğimiz, mantıksız bulduğumuz şeyleri yapıyoruz, yapmak zorunda kalıyoruz evet bak diyorum sen bunu yapmak zorunda değilsin, gitmezsen hiçbir sonucu olmaz ama bence git diyorum. Tercih senin.

Siz ülkenin bu hale, ortaokul - lise öğrencilerinin törenlere katılmaması sayesinde geldiğini düşünüyorsanız gerçekten ilginç. Sıcağın altında 2 saat boş boş, Atatürk'ü anmadan yapılan gösterilere mi katılacak bir de öğrenciler?

Böyle bir şey düşünmüyorum kendi kendinize analoji yaratmayın. Cumhuriyet değerlerinden ve bunların ne kadar kıymetli olduğunu, sahip çıkılması gerektiğini öğrenmemiş, öğretilememiş ve önemsetilememiş insanların çoğunluk olmasından dolayı bu haldeyiz. Sıcağın altında 2 saat boş boş durmak zorunda değiller, Atatürk'ü anmadan boş boş durmak zorunda değiller, kimse onların konuşma yapmasını engellemiyor, kimse gösteri yapmalarına engel olmuyor. Bende lise okudum canım kardeşim benim edebiyat öğretmenimiz gelirdi şiir okumak isteyen, konuşma yapmak isteyen var mı derdi isteyen okurdu isteyen okumazdı. Felsefe hocamız ile birlikte okulun her tarafına tarihi olayları görsel bir şekilde anlattığımız poster çalışmaları yapardık. Beden eğitimi hocası dans gösterisi düzenlerdi. 19 Mayıs'ta örneğin finali 19 Mayısa gelecek şekilde öğrenciler olarak voleybol turnuvası düzenlemiştik ve finali konuşmalar sonrasında bütün okul izlerken yapmıştık.

Aynen kanka cumhuriyet bayramına gitmedim ermeni oldum. Senin düşünce bu herhalde.
Benim düşüncem bu değil analoji yaratmayın kafanıza göre.

Ya dostum anlıyorum seni bende yapılan şeylerin muhteşem olduğunu iddia etmiyorum ki? Sen hayatının her noktasında istediğin şeyleri mi yapıyorsun? Hepimiz istemediğimiz, mantıksız bulduğumuz şeyleri yapıyoruz, yapmak zorunda kalıyoruz evet bak diyorum sen bunu yapmak zorunda değilsin, gitmezsen hiçbir sonucu olmaz ama bence git diyorum. Tercih senin.

Böyle bir şey düşünmüyorum kendi kendinize analoji yaratmayın. Cumhuriyet değerlerinden ve bunların ne kadar kıymetli olduğunu, sahip çıkılması gerektiğini öğrenmemiş, öğretilememiş ve önemsetilememiş insanların çoğunluk olmasından dolayı bu haldeyiz. Sıcağın altında 2 saat boş boş durmak zorunda değiller, Atatürk'ü anmadan boş boş durmak zorunda değiller, kimse onların konuşma yapmasını engellemiyor, kimse gösteri yapmalarına engel olmuyor. Bende lise okudum canım kardeşim benim edebiyat öğretmenimiz gelirdi şiir okumak isteyen, konuşma yapmak isteyen var mı derdi isteyen okurdu isteyen okumazdı. Felsefe hocamız ile birlikte okulun her tarafına tarihi olayları görsel bir şekilde anlattığımız poster çalışmaları yapardık. Beden eğitimi hocası dans gösterisi düzenlerdi. 19 Mayıs'ta örneğin finali 19 Mayısa gelecek şekilde öğrenciler olarak voleybol turnuvası düzenlemiştik ve finali konuşmalar sonrasında bütün okul izlerken yapmıştık.

Tebrikler size! Peki siz bunları yaptınız Cumhuriyet kurtuldu mu? Emin olun yeni nesil herkesten çok daha iyi biliyor Cumhuriyetin önemini. Yaptığınız şey boş duyardan başka bir şey değil. Konuya daha cevap yazıp böyle saçma bir tartışmanın içinde bulunmayacağım. Saygılar.

Tebrikler size! Peki siz bunları yaptınız cumhuriyet kurtuldu mu? Emin olun yeni nesil herkesten çok daha iyi biliyor cumhuriyetin önemini. Yaptığınız şey boş duyardan başka bir şey değil. Konuya daha cevap yazıp böyle saçma bir tartışmanın içinde bulunmayacağım. Saygılar.

Canım kardeşim ben adama gitmezsen hiçbir şey olmaz yasal bir yükümlülüğünüz yok demiş miyim demişim sonrasında ise bence diyerek kendi fikrimi söyleyip neden gitmesi gerektiğini söylemişim. Siz benim sözümü kanun mu sayıyorsunuz anlamadım. Cumhuriyet böyle belki kurtulmaz ama evde yatarak da kurtarılmayacağından eminim. İsteyen istediğini düşünür ve söyleyebilir ben fikrimi söyledim diye babunlar gibi üstüme saldırmanıza gerek yok. Eğer siz cumhuriyet bayramlarında gericilerle, şeriatcılarla, cumhuriyet yüzünden k*çları yanmış insanlar gibi kutlamamayı kendinize sıkıntı görmüyorsanız bu sizin bileceğiniz iş. Ne kadar ölmeye yakın olsa da hala bir demoraksideyiz, istediğinizi yapmakta serbestsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cumhuriyet bir yönetim şeklidir. Yönetim şekli değişikti diye niye kutlama yapayım.
Düşünceniz yanlış. Ben yönetim şekli değişti diye kutlamayalim demiyorum. Sadece yapılan kutlama birşeye benzemiyor diyorum. Cumhuriyetin ilanı tabiki önemli.

O zaman ne konuşuyorsun cumhuriyet bayramı ile alakasız şekilde kutlamalar yapılıyor. Sende gitmen gerekiyor diyorsun kafan mı çalışmıyor.

O zaman ne konuşuyorsun cumhuriyet bayramı ile alakasız şekilde kutlamalar yapılıyor. Sende gitmen gerekiyor diyorsun kafan mı çalışmıyor.
Gitmen gerekiyor demiyorum. Gitmezseniz herhangi bir ceza almazsınız ama bence şu şu şu sebeplerden gitmelisiniz demişim. Benim dediklerim kanun mu, kural mı ? Benim fikirlerimi niye bu kadar ciddiye alıyorsunuz ? Ki bak yazmışım değil mi eğer bir şeylerin olması gerektiği gibi olmamasından rahatsızlık duyuyorsanız değişiklik yapmak için çaba gösterebilirsiniz. Kıçınızın üstüne oturup insanların fikirlerine hakaret ederek hiçbir şeyi düzeltemezsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı