Millî eğitim bakanı: Vaka artışından bağımsız olarak okulları açık tutma ilke kararımız var

Ben 8. sınıfım ve hocam ne yalan söyleyeyim açık kalmasını istiyorum bizim için. Tuncay bey uzaktan eğitimden hiçbir şey anlamıyoruz. Bir de sınav var :(.
@166770
8 ve 12'lerin açık kalması mantıklı bir karar zaten, sınav adayları onlar.

Ekim'den beri dershaneye metroyla gittim 1 kere bile çapraz oturma sisteminin uygulandığını görmedim. Çapraz oturma sistemini bırak vagon dolup taşıyordu iğne atsan yere düşmezdi.
Şehir-içi toplu taşıma araçları kesinlikle söylediğiniz gibi. Minibüsler bile sistem yapmışlar, çevirme olan yerleri dikizleyip dakika başı birbirlerine rapor veriyorlar, araçlar ağızlarına kadar dolu. Ancak şehirlerarası araçlarda durum böyle değildi. Öyle ki defalarca İstanbul-Konya tren seferi yapmış biri olarak söylüyorum, çapraz oturma sisteminde yanımdaki koltuk cam tarafında ve boş olduğu için geçtiğimde bile bu sistem sebebi ile uyarmışlardı. Ama o da bitti gitti işte.

Bence yalan dolan hepsi. 2. yazılar da bitince kapatırlar bir bahaneyle. Ya da bilerek vakaları uçurup altına sığınarak kapatırlar. Yani bir şekilde kapatırlar.

Hocalarım sınavlar erteleniyor sanırım meb_personel adındaki bir Instagram hesabı var. Kendisi LGS ertelenmesini bundan önceki ve ondan önceki sınav ertelemelerini 1 gün önceden söylemişti. Yani şu anlık korona olmayanlar olmayacak.
12. sınıfların sınavları olacak.
@CanK26 hocam biraz mutlu eder sizi bu haber :)

Hocalarım sınavlar erteleniyor sanırım meb_personel adındaki bir Instagram hesabı var. Kendisi LGS ertelenmesini bundan önceki ve ondan önceki sınav ertelemelerini 1 gün önceden söylemişti. Yani şu anlık korona olmayanlar olmayacak.
12. sınıfların sınavları olacak.
Gönderi falan mı attı paylaşır mısınız? İnstagram kullanmıyorum da. Geçen de o sayfa sadece 1 Marttaki sınavlar 8 Marta ertelendi demişti sonra MEB'den açıklama geldi öyle değil hepsi direkt 8 Marta ertelendi diye. Güvenim çok kalmadı.
Harbiden de varmış, güvenilir olması önemli.
1616513035820.png

Yeni konular

Geri
Yukarı