Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Okulları açmakta çok kararlıyız

2. doz aşısını olan 25 milyon kişi var ülkede. Toplumsal bağışıklık kazandık diyemeyiz ve ayrıca ülkemizde son zamanlarda artan gözle görülür bir aşı karşıtlığı var. Küçük yaştaki çocukların bağışıklığı güçlü ama bulaştırıcı olabilirler. Toplumsal bağışıklığı en kısa sürede kazanmalıyız bence.

Onlar da bence açılmayacağını biliyor. Defter, kalem, silgi alalım diye yapıyor olabilirler. Bence açılmalı mı ? Hayır. Vaka sayısı çok yüksek. Ama açılmasını isterdim çünkü evde çok sıkılıyorum. Online derse ben ışıklar kapalı sıcacık yatağımda giriyordum. Hatta bi' ara kameram açılmıştı hoca görmüştü çaktırmayın tabii açılmasa da açılsa da benim için çok bir şey değişmez. Sanırım.

Hocam artık gitmemiz lazım okula. Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum. Okula gitmeden nasıl kalifiye olabilirim?
1. sınıfa giden çocuğa aşı mı yapılacak sence?

Üniversitelerden bahsediyorum ben hocam.

Bu bakana kaç kere mesaj attım, PISA skorlarında ortalamanın bile altındayız, utanıyor musunuz bu durumdan dedim ama cevap yazmadı hiç.

Açılmasın ya, duvarımla daha yeni yeni birbirimize alışmıştık. Kendisi çok iyi arkadaştır, hep beni dinler ama hiç sesini çıkartmaz.

Aşılananlara açılmalı diğerleri otursun evinde.
Yani sadece 16 yaşındakiler okula gitsin diyorsun. Tamam, her şeyde "aşılananlar olsun, aşılanmayanlar evde otursun" demek yerine hangi konudan bahsedildiğine göre bunu söyleyin. Hem daha yan etkilerini bilmiyoruz aşının. Tabii ben olcam aşımı. 2 yıl sonra. Eskiden 18 yaşdı ama şimdi 16 yaşa indirildi. Hala 18 yaş ise dediğiniz mesajın hiç bir mantığı olamaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…