Milli rezaletimiz: EBA

1642326862135.png

İhtiyaç olmadığı sürece hala israf.

Evet, EBA destek noktaları var idi; babamın öğretmeni olduğu okulda da açıldı hatta Zoom vs. kurulumlarına bende yardım ettim, eğer iyi bir internete erişebilecek durumunuz yoksa buraları tercih edebilirdiniz.

Mevcut şartlar içinde EBA'ya da yetiyor.

Doğru diyorsunuz, işlem birimlerini depolama birimi olarak kullanmalılar xd.
Mevcut şartlar geçen sene mevcut değildi işte. Bizim okulumuzdaki bilgisayarlar hala XP'idi. Destek noktası bizim için pek bir şeyi değiştirmedi. Siz sunucuların bir birlerine bağlanarak, veri alışverişinde bulunabileceğini yani bu durumda bir NAS gibi çalışabileceğini unutuyorsunuz ya da bilmiyorsunuz sanırım.

Mevcut şartlar geçen sene mevcut değildi işte.
Geçen sene de yeterli idi, istisnai durumlar dışında -sunucuların çok dolu olduğu saatler belli idi- dışında bu kadar ağır bir sistem gayet iyi hızda yükleniyor idi ki istisnai durumlarda da 30-45 saniyede yükleniyordu, bu normal.

Bizim okulumuzdaki bilgisayarlar hala XP'idi.
Ee? EBA sunucuları ile bunun ne alakası var? Bu mevcut sistemleri denetlemeyen okul bilişim öğretmeni ve idaresinin suçu, ha onlar yenisini istedi de gönderilmedi ise de sırasıyla ilçe, il ve bölge MEB'in suçu ama gene EBA sunucularının suçu değil

Siz sunucuların bir birlerine bağlanarak, veri alışverişinde bulunabileceğini yani bu durumda bir NAS gibi çalışabileceğini unutuyorsunuz ya da bilmiyorsunuz sanırım.
NAS sistemi veri depolama ile alakalıdır, sizin şikayetçi olduğunuz "yavaşlığın" sebebinin veriler ile alakası yok zira öyle olsa idi şuan da yavaş olurdu, sizin şikayetçi olduğunuz "yavaşlığın" sebebi işlem birimlerinin "eksikliği".

Eğitim sisteminin leş olduğunu bende söylüyorum, verilen eğitimden memnun değilim ama bunun EBA sunucuları ile alakası yok.

Size söz verilmedi, bu sosyal devletin getirdiği bir zorunluluk o yüzden seve seve yapılmak zorunda, daha bu kadar küçük bir farkı kavrayamadan eleştiri yapmanız cringe.

Zoom özel bir şirket DigitalOcean, Google, Microsoft, Amazon gibi özel şirketler ile iş yapabilir ve sunucularını asıl işi sunucular olan şirketlerde barındırabilir ama devlete bağlı bir organizasyon bunu yapmaz, bir kaç ay canlı ders yapılacak diye de mevcut sunucular sonrasında işlevsiz kalacağı biline biline yükseltilemez.

?:d Aynı şekilde, giremediyseniz sorun sizde demek ki.
Devlete bağlı organizasyon neden Zoom kullandı öyleyse? Çünkü kendi geliştirip ayrı masraf çıkartmak istemedi.

Giremediyse sorun bizde mi yoksa doğru düzgün altyapı çekmeyen, insanları dolandıran, fahiş fiyata internet satan TürkTelekom da mı?

Devlete bağlı organizasyon neden Zoom kullandı öyleyse? Çünkü kendi geliştirip ayrı masraf çıkartmak istemedi.
Hayır, mevcut şartlar içerisinde en hızlı ve güvenilir çözüm o idi ve bir anlaşma yapılarak kullanıldı.

Giremediyse sorun bizde mi yoksa doğru düzgün altyapı çekmeyen, insanları dolandıran, fahiş fiyata internet satan TürkTelekom da mı?
Bunun EBA sunucuları ile alakası yok, internet altyapısını eleştirseniz bende desteklerim ama alakasız bir şey yüzünden alakasız bir şeyi eleştirmeniz cringe.

Geçen sene de yeterli idi, istisnai durumlar dışında -sunucuların çok dolu olduğu saatler belli idi- dışında bu kadar ağır bir sistem gayet iyi hızda yükleniyor idi ki istisnai durumlarda da 30-45 saniyede yükleniyordu, bu normal.

Ee? EBA sunucuları ile bunun ne alakası var? Bu mevcut sistemleri denetlemeyen okul bilişim öğretmeni ve idaresinin suçu, ha onlar yenisini istedi de gönderilmedi ise de sırasıyla ilçe, il ve bölge MEB'in suçu ama gene EBA sunucularının suçu değil

NAS sistemi veri depolama ile alakalıdır, sizin şikayetçi olduğunuz "yavaşlığın" sebebinin veriler ile alakası yok zira öyle olsa idi şuan da yavaş olurdu, sizin şikayetçi olduğunuz "yavaşlığın" sebebi işlem birimlerinin "eksikliği".
Eksik olduğunu sizde söylediniz şu an. Yeterli mi eksik mi? karar veremediniz. Ben NAS olarak kullanılmasını ihtiyaç dışında demiştim. Şu an ihtiyaç içindeyiz. Başta bahsettiğiniz şeyi biz yaşayamadık nedense. Bir sitenin eksikliğini bir kurum giderecekse MEB ikisinden birini kullanılabilir yapmalıdır.

Hayır, mevcut şartlar içerisinde en hızlı ve güvenilir çözüm o idi ve bir anlaşma yapılarak kullanıldı.

Bunun EBA sunucuları ile alakası yok, internet altyapısını eleştirseniz bende desteklerim ama alakasız bir şey yüzünden alakasız bir şeyi eleştirmeniz cringe.
Buradaki tek cringe olan şey devlet ve devlet kurumlarının bağlantılarını bilmemenizdir. Lütfen artık bir şeyleri alakasızlaştırmayı bırakın. Giderek daha saçmalıyorsunuz çünkü.

Her türlü devletin eksikliğini eleştiriyoruz. Seviyenize inmemek cidden zor.

Eksik olduğunu sizde söylediniz şu an. Yeterli mi eksik mi? karar veremediniz.
Komiksiniz, tırnak içinde belirtme nedenim bu zaten; yavaşlığından şikayet eden sizsiniz, eğer yavaşlık olsa idi bu işlem birimlerindeki eksiklikten kaynaklanırdı.

Ben NAS olarak kullanılmasını ihtiyaç dışında demiştim. Şu an ihtiyaç içindeyiz. Başta bahsettiğiniz şeyi biz yaşayamadık nedense. Bir sitenin eksikliğini bir kurum giderecekse MEB ikisinden birini kullanılabilir yapmalıdır.
Konumuz MEB mi yoksa EBA mı yoksa TürkTelekom mu? Daldan dala atlıyorsunuz.

Buradaki tek cringe olan şey devlet ve devlet kurumlarının bağlantılarını bilmemenizdir. Lütfen artık bir şeyleri alakasızlaştırmayı bırakın. Giderek daha saçmalıyorsunuz çünkü.
Hala cringe. Gelmiş EBA yavaş çünkü altyapım kötü diyorsunuz, sizin altyapınız için EBA sunucularının yapabileceği bir şey yok. Engel.

Her türlü devletin eksikliğini eleştiriyoruz. Seviyenize inmemek cidden zor.
Ee? Saçmalıyorsunuz. Gelmiş EBA yavaş çünkü altyapım kötü diyorsunuz, sizin altyapınız için EBA sunucularının yapabileceği bir şey yok. Engel.

Komiksiniz, tırnak içinde belirtme nedenim bu zaten; yavaşlığından şikayet eden sizsiniz, eğer yavaşlık olsa idi bu işlem birimlerindeki eksiklikten kaynaklanırdı.

Konumuz MEB mi yoksa EBA mı yoksa TürkTelekom mu? Daldan dala atlıyorsunuz.

Hala cringe. Gelmiş EBA yavaş çünkü altyapım kötü diyorsunuz, sizin altyapınız için EBA sunucularının yapabileceği bir şey yok. Engel.

Ee? Saçmalıyorsunuz. Gelmiş EBA yavaş çünkü altyapım kötü diyorsunuz, sizin altyapınız için EBA sunucularının yapabileceği bir şey yok. Engel.
Asıl siz komedisiniz. Size daha fazla sunucunun gerektiğini belirtiğimde kısa süre sonra boş kalacaklar dediniz, bende bunun için öneri sundum. Bizim konumuz EBA mağduriyeti, yani bunun ucu MEB, EBA ve Türk Telekom'a değer. EBA yavaş çünkü altyapım kötü demiyorum. 100MBPS internetle geçen sene 5-6 DK beklediğimi hatırlarım. EBA'ya girebilmemiz için muhteşem bir internete gerek duyulmamalı diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı