Mimar için Mac mi, Windows mu?

unique11245

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, önümüzdeki sene mimarlığa başlıyorum. Bilgisayarın bana çok lazım olacağını biliyorum şimdiden araştırmalara başladım, bir dizüstü bilgisayar almam lazım. Mimarlıkta kullanılan programlar için Macbook Pro ne kadar yeterli olur bilemedim 3ds Max adlı programı falan kullanamıyormuşum sanırım. Nasıl bir bilgisayar tercih etmeliyim ve macOS'un bana eksileri artıları ne olur? Bu konuda bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de Mimarlık 2. sınıfa geçtim bu sene, windows almanı öneririm mac de bazı programlarda sorun yaşayabilirsin ama çözülebilecek sorunlar olduğunu düşünüyorum yine de Windows önerimdir. Ayrıca ekran olarak 17 inç almaya özen göster AutoCAD olsun 3Dmax olsun sketchUp olsun çizim programlarında büyük ekran sana kolaylık sağlayacaktır.

Ekran kartı önemli. Windows daha iyi bu yönden hatta oyunlar için üretilmiş cihazları seçin zira onların ekran kartları daha güçlü oluyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı