Mühendislik için Mac mi Windows mu?

Evet Wi-Fi kartları ile olan uyumsuzluğu duydum. Ona bakacağım teşekkür ederim. 2 farklı SSD'ye 2 farklı sistem kuracağım. İşletim sistemleri arasında gezinmek istersem bunu bilgisayar açılırken boot menüsünden mi seçmem gerekecek her seferinde. Bir bilginiz var mı bunun hakkinda? Bir de ilk olarak evdeki sitemime kuracağım tecrübe olması için. R5 1600 AF var. Ekran kartı eski serilerden GT220, 430 gibi kartlardan alsam bunları tanitabilir miyim acaba?

2 farklı kuracağınız işletim sistemine bağlı. Linux kuracaksanız GRUB, Hackintosh kuracaksanız ona uygun bir Bootloader üzerinden iki sistem arasında geçiş yaparsınız.

2 farklı kuracağınız işletim sistemine bağlı. Linux kuracaksanız GRUB, Hackintosh kuracaksanız ona uygun bir Bootloader üzerinden iki sistem arasında geçiş yaparsınız.
Çok teşekkür ederim ilk olarak hackintosh deneyeceğim. Olmazsa ssd nin birine linux diğerine windows kuracağım. Linux de denemek isterim. Yakın amanda bilgisayarı alıp denemelere başlaycağım buraya atarım sonuçları. Teşekkürler

Çok teşekkür ederim ilk olarak Hackintosh deneyeceğim. Olmazsa SSD'nin birine Linux diğerine Windows kuracağım. Linux de denemek isterim. Yakın amanda bilgisayarı alıp denemelere başlaycağım buraya atarım sonuçları. Teşekkürler

Linux deneyecekseniz sabırlı ve istekli olmanız şart :), Telegram'da bulunan Linux gruplarına bir bakabilirsiniz ve ilk distro olarak Pop!_OS öneririm. Eğer Thinkpad alırsanız Linux konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Rica ederim kolay gelsin.

Evet wifi kartları ile olan uyumsuzluğu duydum. Ona bakacağım teşekkür ederim. 2 farklı ssd ye 2 farklı sistem kuracağım. İşletim sistemleri arasında gezinmek istersem bunu bilgisayar açılırken boot menüsünden mi seçmem gerekecek her seferinde. Bir bilginiz var mı bunun hakkinda ? Bir de ilk olarak evdeki sitemime kuracağım tecrübe olması için. R5 1600af var. Ekran kartı eski serilerden gt220, 430 gibi kartlardan alsam bunları tanitabilir miyim acaba ?
2 farklı SSD’ye sistem kurabilirsin. Eğer openboot olarak kurmak istiyorsan yani başlangıçta o an kullanmak istediğin işlerim sistemini seçip açmak istiyorsan windows için de sıfır kurulum yapman gerek diye biliyorum. Ama böyle bir şeye ihtiyacın yoksa diyelim ki bir diskinde windows kurulu. Diğerine hackintosh kurdun. Ve gün içinde sürekli bir ona bir buna geçmeyeceksen işin olduğunda bios tan seçip açabilirsin. https://www.technopat.net/sosyal/konu/acer-nitro-5-big-sur-11-2-3.1418139/?amp=1 burada bir arkadaş Big Sur’u kurmuş Acer Nitro 5’e. Bahsettiğin ekran kartlarına uyumluluğu bilmiyorum ama internette araştırmayla rahatlıkla öğrenebilirsin muhtemelen. Hatta alacağın laptop modelini araştırıp en uyumlu olanı seçebilirsin. Acer Nitro 5 soğutma konusunda iyi bildiğim kadarıyla. Tercih edilebilir. Kolay gelsin
Bu arada bir Mac OS hayranı olarak Windows 11 çok hoşuma gitti. Belki de hiç hackintosh kullanmayacaksın windows 11’den sonra:) @Ressamdavinci

Merhaba hocam hangi laptopu aldınız? Acer Nitro 5 ise Ryzen 5 4600H'li modelini öneririm. Batarya suresi ve isi anlamında intelliden cok daha başarılıdır.

Merhaba hocam hangi laptopu aldınız? Acer Nitro 5 ise Ryzen 5 4600H'li modelini öneririm. Batarya suresi ve isi anlamında intelliden cok daha başarılıdır.
I5 10300h modeli. Batarya anlamında çok fark oluyor mu ya gerçekten. 4600h modeli de var fakat ram olarak 8gb onu 16 yapmakla uğraşmak istemedim. Bir de hachintosh ile uyumlu değil diye düşünmedim. Bu arada almadım ama anlaştım satıcı ile. Bugün öğlen almaya gideceğim
2 farklı SSD’ye sistem kurabilirsin. Eğer openboot olarak kurmak istiyorsan yani başlangıçta o an kullanmak istediğin işlerim sistemini seçip açmak istiyorsan windows için de sıfır kurulum yapman gerek diye biliyorum. Ama böyle bir şeye ihtiyacın yoksa diyelim ki bir diskinde windows kurulu. Diğerine hackintosh kurdun. Ve gün içinde sürekli bir ona bir buna geçmeyeceksen işin olduğunda bios tan seçip açabilirsin. https://www.technopat.net/sosyal/konu/acer-nitro-5-big-sur-11-2-3.1418139/?amp=1 burada bir arkadaş Big Sur’u kurmuş Acer Nitro 5’e. Bahsettiğin ekran kartlarına uyumluluğu bilmiyorum ama internette araştırmayla rahatlıkla öğrenebilirsin muhtemelen. Hatta alacağın laptop modelini araştırıp en uyumlu olanı seçebilirsin. Acer Nitro 5 soğutma konusunda iyi bildiğim kadarıyla. Tercih edilebilir. Kolay gelsin
Bu arada bir Mac OS hayranı olarak Windows 11 çok hoşuma gitti. Belki de hiç hackintosh kullanmayacaksın windows 11’den sonra:) @Ressamdavinci
Windows 11 deneme fırsatım olmadı. Dediğiniz durum olabilir belki :) attığınız link e giremedim nedense.
I5 10300h modeli. Batarya anlamında çok fark oluyor mu ya gerçekten. 4600h modeli de var fakat ram olarak 8gb onu 16 yapmakla uğraşmak istemedim. Bir de hachintosh ile uyumlu değil diye düşünmedim. Bu arada almadım ama anlaştım satıcı ile. Bugün öğlen almaya gideceğim

Windows 11 deneme fırsatım olmadı. Dediğiniz durum olabilir belki :) attığınız link e giremedim nedense.
Bir de 2.el dizüstü alırken nelere bakmam gerekir. Ev ortamında test edemeyeceğim satıcı ile evlerimiz uzak ortak bir noktada buluşup test edeceğim. Pil testi istedim satıcıdan tasarlama kapasitesi 57488 doldurulabilir pil 52622. 1 yıllık bir cihaza göre fena gelmedi bana

Son düzenleme:
i5 10300H modeli. Batarya anlamında çok fark oluyor mu ya gerçekten. 4600H modeli de var fakat RAM olarak 8 GB onu 16 yapmakla uğraşmak istemedim. Bir de hachintosh ile uyumlu değil diye düşünmedim. Bu arada almadım ama anlaştım satıcı ile. Bugün öğlen almaya gideceğim.

Bir de 2.el dizüstü alırken nelere bakmam gerekir. Ev ortamında test edemeyeceğim satıcı ile evlerimiz uzak ortak bir noktada buluşup test edeceğim. Pil testi istedim satıcıdan tasarlama kapasitesi 57488 doldurulabilir pil 52622. 1 yıllık bir cihaza göre fena gelmedi bana.

Nitro sahibiyim dikkatli kullanimla 9 aylik cihazimin pil kapasitesi 55000 küsur.
Bilgi almak isterseniz Discord'dan ekleyebilirsiniz yardım edebilirim.
PatrickJane#7254

Yeni konular

Geri
Yukarı