Mimarlık için laptop önerisi

Bütçe
35 bine kadar yolu var

Dahlia.1305

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba mimarlık 3.sınıf öğrencisiyim. Bayağıdır dizüstü bilgisayar bakıyorum 30 35 bine kadar bütçem var. Arada kaldığım PC'ler bunlar. Intel işlemcisi gerekiyor kullandığım programlardan ötürü. Özellikleri bana yetiyor aslında ama performans açısından ya da kullanıcı yorumu olarak hangisi olur ya da başka tavsiyeniz var mı? Sürekli taşıdığım için de çok ağır olmamalı benim için. F/P açısından sizce hangisi başka öneriniz var mı?
HP Omen 16-b1005nt 68P13EA Intel Core i7-12700h 16gb Ddr5 Ram 1tb Ssd 8gb Rtx3070 Max-Q 16,1 Freedos Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
MSI STEALTH 15M B12UE-034XTR I7-1280P 16GB DDR4 RTX3060 GDDR6 6GB 1TB SSD 15.6 FHD 144Hz DOS Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
https://www.hepsiburada.com/msi-pul...JH?magaza=Teknorya&url_src=and-product-detail

Omen modeli iyi ama Max Q, işlemci gücüne ihtiyaciniz olduğunu düşünüp onun Uygun olduğunu düşünüyorum ben. Stealth'in 3060i çok zayıf zaten pil ömrü ve tasinabilirlik ağırlıklı model.

Merhaba mimarlık 3.sınıf öğrencisiyim. Bayağıdır dizüstü bilgisayar bakıyorum 30 35 bine kadar bütçem var. Arada kaldığım PC'ler bunlar. Intel işlemcisi gerekiyor kullandığım programlardan ötürü. Özellikleri bana yetiyor aslında ama performans açısından ya da kullanıcı yorumu olarak hangisi olur ya da başka tavsiyeniz var mı? Sürekli taşıdığım için de çok ağır olmamalı benim için. F/P açısından sizce hangisi başka öneriniz var mı?
HP Omen 16-b1005nt 68P13EA Intel Core i7-12700h 16gb Ddr5 Ram 1tb Ssd 8gb Rtx3070 Max-Q 16,1 Freedos Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
MSI STEALTH 15M B12UE-034XTR I7-1280P 16GB DDR4 RTX3060 GDDR6 6GB 1TB SSD 15.6 FHD 144Hz DOS Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
https://www.hepsiburada.com/msi-pul...JH?magaza=Teknorya&url_src=and-product-detail

Buna da bakabilirsiniz ekran kartı olarak daha üstün 2'sinden de ama işlemci iyi olsun derseniz attığınız HP Omen'i öneririm.

Buna da bakabilirsiniz ekran kartı olarak daha üstün 2'sinden de ama işlemci iyi olsun derseniz attığınız HP Omen'i öneririm.

Evet aslında özellikleri iyi duruyor ama SSD konusunda zayıf 1TB SSD daha mantıklı oluyor benim için. Bir de Monster, Excalibur da kasa vb sıkıntılarından dolayı çok fazla önermiyolar sanırım diğer firmalara göre daha sıkıntılı.

Omen modeli iyi ama Max Q, işlemci gücüne ihtiyaciniz olduğunu düşünüp onun uygun olduğunu düşünüyorum ben. Stealth'in 3060i çok zayıf zaten pil ömrü ve tasinabilirlik ağırlıklı model.

Stealth biraz fiyat olarak makul geldi aslında. 28 bine kadar bulabiliyorum. Zaten kafamda soru işareti bırakan kısım bu. 4 5 bin Omena ya da başka pclere vermeye değer mi acaba? Yoksa bu fiyata makul bir pc mi emin olamadım

Son düzenleme:
Evet aslında özellikleri iyi duruyor ama SSD konusunda zayıf 1TB SSD daha mantıklı oluyor benim için. Bir de Monster, Excalibur da kasa vb sıkıntılarından dolayı çok fazla önermıyorlar sanırım diğer firmalara göre daha sıkıntılı.

Stealth biraz fiyat olarak makul geldi aslında. 28 bine kadar bulabiliyorum. Zaten kafamda soru işareti bırakan kısım bu. 4 5 bin omena ya da başka pclere vermeye değer mi acaba? Yoksa bu fiyata makul bir PC mi emin olamadım.

Hocam SSD'yi sonradan taktırabilirsiniz. Kasa konusunda ısınma sorunu Clevo kasa olan Monster'larda oluyor bunda tonfang kasa kullanılıyor yani ısınma sorunlu değil.
@messinicocugu hocam da yardım eder size.

Evet aslında özellikleri iyi duruyor ama SSD konusunda zayıf 1TB SSD daha mantıklı oluyor benim için. Bir de Monster, Excalibur da kasa vb sıkıntılarından dolayı çok fazla önermıyorlar sanırım diğer firmalara göre daha sıkıntılı.

Stealth biraz fiyat olarak makul geldi aslında. 28 bine kadar bulabiliyorum. Zaten kafamda soru işareti bırakan kısım bu. 4 5 bin Omena ya da başka pclere vermeye değer mi acaba? Yoksa bu fiyata makul bir PC mi emin olamadım.

Değer, Omen her şekilde performans olarak önde ve 83wh bataryası var MUX açıp biraz daha pil kullanımı sunabilir gibi duruyor cihaz, ağırlığı ise 2.2 kg civarinda Stealth'e göre daha ağır.

O zaman başka bir tavsiyeniz yoksa Omen modeli alayım. Çok arada kalmıştım MSI Omen arasında yardımlarınız için teşekkürler.

Değer, Omen her şekilde performans olarak önde ve 83wh bataryası var MUX açıp biraz daha pil kullanımı sunabilir gibi duruyor cihaz, ağırlığı ise 2.2 kg civarinda Stealth'e göre daha ağır.

Cihazda MUX ve Switch bulunmuyor yazmışlar tam olarak ne demek bilmiyorum çok bir eksisi olur mu?

Son düzenleme:
Tepe Nautilus AVM'de ki Teknosa da bir tane teşhir ürünü excalibur vardı 32gb ram ve 3080 vardı işlemci de ya 11700 ya da 12700 dü tam hatırlamıyorum. Teşhir ürünü olduğu için 32 bin liraydı fiyatı. 3080 li bir laptop için iyi fiyat bence.

Intel ve 16 Omen'lerde MUX var diye biliyordum ben ama Advanced optimus varmış, benzer bir şey gene iGPU ve dGPU üzerinde uygulamalarin kullanilmasini sagliyabiliyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı