Mimarlık için MacBook alınır mı ?

TheThrone

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sene hazırlıktayım ve seneye mimarlık bölümüne başlayacağım (eğer hazırlığı geçebilirsem), fakat bu sene de en azından birkaç çalışma yapmak istediğimden dizüstü bilgisayarı yakın zamanda almayı düşünüyorum. MacBooklar taşınabilirlilik ve uzun pil ömrüyle cezbediyor fakat ekran kartlarının olmaması ve dahili GPU kullanmaları da aklımı karıştırıyor, fikirlerinizi bekliyorum.

Not: Taşınabilir ve pil ömrü iyi olan Windows'lu modellere de bakıyorum o konudaki önerilerinizi de bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@TheThrone , Autocad için benim bu 8 senelik 550M'lik bilgisayarım bile yeterli oluyorsa yeni alacağın bir Macbook çok rahat yeterli olur. Takma kafana o kadar büyük bir sistem istemiyor Autocad. Dosya boyutları çok büyük olsa bile sıkıntı çıkmıyor rahatlıkla çizim yapabiliyorsun.
@muzan 14" diyor. Bunu günümüzdeki oyuncular dahi kabul etmez. Mimar ya da mühendis için daha büyük hatta ayrı bir ekran lazım. Geniş görmesi gerekiyor. 15.6" bile yeterli değil iken 14" çok kötü.

@TheThrone , Autocad için benim bu 8 senelik 550M'lik bilgisayarım bile yeterli oluyorsa yeni alacağın bir Macbook çok rahat yeterli olur. Takma kafana o kadar büyük bir sistem istemiyor Autocad. Dosya boyutları çok büyük olsa bile sıkıntı çıkmıyor rahatlıkla çizim yapabiliyorsun.

Daha iyi özelliklere sahip laptop almak varken niye Macbook alsın ki?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı