Minecraft inceleme ve oynanış mantığı

Merhaba, acemi gelebilir kulağa fakat 2 yıllık Minecraft oyuncusuyum. Oyun hakkında bilgi vermek istiyorum. Oyunu tamamen biliyorum diyenler bile %70'ini bilmiyor sayılır. İşte inceleme ve mantık;
Oyun: Minecraft.
Sürüm: Java 1.17-1.16. 5
Online oynama sürem: 1 yıl.
Oyunu ilk olarak korsan öğrenmiştim. Nasıl diye bakmak maksadıyla. CraftRise ile temelini öğrendim, SonOyuncu ile normal oyunu öğrendim. En sonunda orijinal Launcher ile oyunu öğrendim. Oyuna modlar eklenebilir. Bu modlarda kullanıcılar oyuna gelmesini istedikleri içerikleri oyuna eklerler. Oyun açılırken Java desteği ister. Java olmazsa oyun açılmaz çünkü oyun aslında Java kodu sayılır. Oyunda Survival mod temelidir. Oyunun ilk sürümü alphard 132211 sürümüydü? Oyunda tek yapabildiğiniz kırık taş koyma ve kırmaydı. Oyunun asılı 1.0 sürümünde geldi. Kılıçlar, hayvanlar geldi. Su geldi. Ağaçlar geldi. Oyunda inşaat yapmak için craft table vardır. 1.12'den sonra tarif kitabı geldi yanlış bilmiyorsam. Oyundad yapmak istediğniz eşya için kaynak toplayıp crafttable üzerinde eşyanın tarifini luşturup yapıyorsunuz. Oyun geliştirmeye dayalı. Eşya yapıyorsunuz. Sıralama şöyle; 1.0 > tahta, demir, altınielmas 1.16. 5 netherite olarak sıralandı. Oyunda eşyalar şöyle; ilk olarak tahta ekipman, tahta ekipman ile taş ekipman yaparsın. Taş ekipman ile demir ekipman yaparsın. Demir ekipman ile diğer ekipmanları da yapabilirsin. Oyun kısaca bunu üzerine kurulu. Eksik anlatmış olabilirim. Oyun acayip geniş ve anlatması 100 sayfa gibi bir uzunlukta olurdu. Oyunu kendiniz bilen biri iel oynayarak öğrenmelisiniz. İyi oyunlar.

Hocam oyun 2009'da çıktı geç değil mi?

Geri
Yukarı