Minecraft nasıl canlı yapılır?

koniquest

Decapat
Daha fazla  
Birçok videoda renklerin biraz daha canlı olduğunu gördüm. Nasıl yapılıyor bu? Çimen biraz daha açık yeşil gibiydi. Nasıl yapılıyor bu? Doygunluk ayarını arttır demeyin o değil.

Sürümle alakalı olabilir. Mojang bir sürümden sonra renk paletlerini güncelleyip daha gerçekçi ve sönük renkler kullanmaya başlamıştı.

Shaderlardan bahsediyorsunuz sanırım. YouTube'dan shader videoları izleyin, genellikle shader paketlerinin ismi paylaşılıyor. Kurması da pek zor değil. Beğendiğiniz shaderı ismiyle aratıp indirip kurun. Kurma videoları da olması lazım.

Birçok videoda renklerin biraz daha canlı olduğunu gördüm. Nasıl yapılıyor bu? Çimen biraz daha açık yeşil gibiydi. Nasıl yapılıyor bu? Doygunluk ayarını arttır demeyin o değil.

Oyun içinde videolar ve kaliteleri Full'e çimen görünümü vs var onları fulledin mi bir de yüksek sürümde oynadın mı cilllop gibi olur.

Oyun içinde videolar ve kaliteleri Full'e çimen görünümü vs var onları fulledin mi bir de yüksek sürümde oynadın mı cilllop gibi olur.

Ve daha iyi görünmesi için shader packlar var daha canlı daha kaliteli oluyor Low shader kur bir tane yeter sistemin iyiyse güzel bir tane kur daha iyi olur.

Eski sürümlerde(1.8-1.7 gibi) hatırladığım kadarıyla OptiFine ile shader seçme yerinde kapalı ve parantez içinde "dahili" yazıyor onu seçince bloklar biraz daha parlak oluyordu ama bazı sürümlerde daha çok yeni sürümlerde bu düzgün çalışmıyor hatta bazı blokların kaplamalarını bozuyor.

Örnek olarak minecraft smp yaızınca çıkan ilk videoya tıkladım ve bu videoda mesela.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çimenler çok hoş. Açık yeşil. Bende koyu yeşil. Yemyeşil. Nasıl öyle yaparım?

Yeni konular

Geri
Yukarı