Minecraft Shader ile düşük GPU kullanımı

Odyofil

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba, Minecraft da Shader ile oynarken ekran kartı kullanımım %20 - %30 civarı çalışıyor ve aldığım FPS genellikle 40-60 arası oluyor. Oyunu laptopda oynuyorum ve laptopumda RTX2070 ve i79750h var. İnternette biraz araştırdım ama hangi foruma girersem gireyim hep sürücü sil geri yükle denilmiş. Var mı bu problemin gerçek bir çözümü?

Bilgisayarımda 16 GB Ram var, altında soğutucu da var. Sürüm düşüremem Realm oynuyorum çünkü. Yardımlarınız için teşekkürler. Çözümü yok ama...
Bu videoyu dener misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu dener misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
FPS daha da düştü nedense. Geri eski haline aldım.

FPS daha da düştü nedense. Geri eski haline aldım.

İnternetten çok araştırdım yabancı forumları. Oyun OpenGL ile çalıştığı için işlemcinin tek çekirdeğini kullanıyormuş. Ondan dolayı GPU'un daha ileriye gidemiyor FPS açısından. İşin kötü tarafı Microsoft bunu düzeltmek için hiçbir şey yapmaması. Milyonların oynadığı oyunun performans açısından geliştirmemeleri çok komik gerçekten. Oyunu OpenGL dışında başka(directx vs.) şeylerle açabiliyor musunuz ona bakın.

İnternetten çok araştırdım yabancı forumları. Oyun OpenGL ile çalıştığı için işlemcinin tek çekirdeğini kullanıyormuş. Ondan dolayı GPU'un daha ileriye gidemiyor FPS açısından. İşin kötü tarafı Microsoft bunu düzeltmek için hiçbir şey yapmaması. Milyonların oynadığı oyunun performans açısından geliştirmemeleri çok komik gerçekten. Oyunu OpenGL dışında başka(directx vs.) şeylerle açabiliyor musunuz ona bakın.
Oyunun zaten Windows Store da satılan (C++ ile kodlanmış) sürümü mevcut. Bu sürüme de sahibim ve 32 Chunk da olağanüstü FPS değerleri alıyorum. Java sürümü biraz kötü dediğiniz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı