Minecraft Yüksek FPS'de Kasma Hissi

nightmaretr

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Başlıkta da belirttiğim gibi Minecraft çok garip bir şekilde kasıyor. Yani FPS değerini sınırsız yaptığımda 100 FPS alsam bile çok fena kasıyor takılıyor. FPS değerini 60'a çekiyorum kasma gidiyor bir süre ama sonradan oda arada kasma yapıyor. FPS değerim sabit 60'da olmasına rağmen bariz bir şekilde kasma mevcut. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerini belirtin.
MSI Afterburner CPU, GPU, Bellek kullanım ve sıcaklık değerlerini paylaşın.

Dizüstü bilgisayarın ısınıyorsa performansı kısıyordur. Tavsiyem V-Sync açık oynamandan yana olur.
Ayrıca oyunun harici GPU ile çalıştığından emin olun.

Takılma sorunu olduğunda F3 ekranından RAM kullanımına bakın. Minecraft'ın takılma yapması RAM'in aşırı kullanılmasından oluyordur. Takılma olduğunda F3+A yapın chunklar yenilensin takılmalar gider.

Son düzenleyen: Moderatör:
Optifine kurulumu yaptınız mı?
Optifine kurmadım fakat riseclient kullanıyorum onda da optifine mevcut ve her şey Türkçe.
Takılma sorunu olduğunda F3 ekranından RAM kullanımına bakın. Minecraft'ın takılma yapması RAM'in aşırı kullanılmasından oluyordur. Takılma olduğunda f3+a yapın chunklar yenilensin takılmalar gider.
RAM kullanımı 300 MB ortalama.
Sistem özelliklerini belirtin.
MSI Afterburner CPU, GPU, Bellek kullanım ve sıcaklık değerlerini paylaşın.

Dizüstü bilgisayarın ısınıyorsa performansı kısıyordur. Tavsiyem V-Sync açık oynamandan yana olur.
Ayrıca oyunun harici GPU ile çalıştığından emin olun.
Vallahi alttan sıcaklık geliyor termal macun sürülmedi 7 yildır ayni kullaniyom fanini 2 hafta once temizemiştim fakat burada hava aşiri sıcak 36 C Hergün İsınmasından kaynaklı olabilir mi diyorsun ?

Isınmadan dolayı olabilir evet. Kısa süre içerisinde bilgisayarınızı ya da bileşenlerini yenilemeyi düşünmüyorsanız macun değişimi yapmanız iyi olacaktır

Isınmadan kaynaklı işlemci ve ekran kartı frekanslarını kısar. Böylece FPS dediğin gibi 15-30 dakikadan sonra düşmeye başlar. Düzgün bir bilgisayarcıya götürüp kasa bakımı ve termal macun yenilemesi yaptırın.
@nightmaretr

Selamlar bilgisayarım çok fazla donuyor(Minecraft oynarken) OptiFine bile yükledim ama çözülmedi.
Sistem özelliklerim.
İşlemci: AMD Phenom(tm) || N930 Quad Core Processor 2.00 GHz.
RAM: 4 GB.
Sistem türü: 64 Bit işetim sistemi, X64 tabanlı işletim sistemi.
Lütfen yardımcı olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı