Çözüldü Minecraft'ı açınca SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

WhiteFountain

Kilopat
Makaleler
1
Minecraft başlattığımda henüz Launcher(orijinal) oyunu yüklerken SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatası alıyorum. wcifs.sys başarısız olduğu yazıyor. Nedense herhangi bir minidump dosyası da oluşmadı bilgisayarda ve zaten bu mavi ekran yarım saniye bile olmadan gidip bilgisayar yeniden başlıyor. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar nihayet sorunun çözüm yönetimini buldum.

1. ADIM:

Buradan https://www.oracle.com/java/technologies/downloads/#jdk17-windows Java SE DevKit 17.0.1 X64 installerı indirip kuruyoruz.

2.ADIM:

Minecraft Launcher'ı açıyoruz.

Sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapıyoruz.

1 .png

------------------------
2.png

-------------------------
3.png

--------------
Screenshot 2021-11-04 213609.png

Son olarak dizini bu şekilde ayarlıyoruz ve oyunu başlatıyoruz.

Umarım düzelmiştir redditte bir kullanıcıdan alıntıladım. Fotoğraflarla kolayca anlatmaya çalıştım. İyi oyunlar.

Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben hiç mod yüklemeden oynadım. Hatta Minecraft Launcher'ı Game Pass uygulamasından değil de kendi sitesinden indirip denedim. Birkaç kere çalıştırdım sorun yoktu. İlginç bir şekilde Steam ve Discord'u çalıştırdıktan sonra tekrar mavi ekran gelmeye başladı.

Sizde düzeldi mi?
Ben şahsen OptiFine'ı kurduktan sonra bir ya da iki kere oyuna girebildim yüklerken bir dosya ile ilgili sorun çıkıyordu ama yüklenmişti. Girdim, ilkinde açıldı hatta ayar vesaire yaptım, sonra Hypixel'e giriş yaptım fakat beni oyundan crash aracılığıyla attı. Tekrar girmeyi denediğimde wcifs.sys dosyasının arıza raporunu yeşil ekran üzerinden aldım.

Evet aynı hatayı alıyordum. OptiFine yükledikten sonra. Bende zaten vardı OptiFine Minecraft vs. Eski Launcher'da bir sıkıntı yok. Yenisinde de bir sıkıntı yoktu. OptiFine yükledikten sonra başlatırken mavi ekran yedim. OptiFine'ı silip normal sürüme girince de yedim. Sonra tüm dosyaları silip tekrar yükledim düzeldi. Yine OptiFine'ı yükledim yine aynı olay.

Evet aynı hatayı alıyordum. OptiFine yükledikten sonra. Bende zaten vardı OptiFine Minecraft vs. eski Launcher'da bir sıkıntı yok. Yenisinde de bir sıkıntı yoktu. OptiFine yükledikten sonra başlatırken mavi ekran yedim. OptiFine'ı silip normal sürüme girince de yedim. Sonra tüm dosyaları silip tekrar yükledim düzeldi. Yine OptiFine'ı yükledim yine aynı olay.

Şimdi Minecraft'ı siliyorum.
Yeni Launcher yerine eski Launcher'ın Setup'ını yüklüyorum.
%Appdata% klasöründeki. Minecraft klasörünü siliyorum.
Setup kurulumu yapıp Microsoft hesabına giriyorum deniyorum.
Açıldı fakat OptiFine yükleyince bozulacağı için fabric üzerinden sodium modunu ve birkaç mod yükleyeceğim.

Son düzenleme:
Şimdi Minecraft'ı siliyorum.
Yeni Launcher yerine eski Launcher'ın Setup'ını yüklüyorum.
%Appdata% klasöründeki. Minecraft klasörünü siliyorum.
Setup kurulumu yapıp Microsoft hesabına giriyorum deniyorum.
Açıldı fakat OptiFine yükleyince bozulacağı için fabric üzerinden sodium modunu ve birkaç mod yükleyeceğim.
Eski Launcher'da OptiFine bozmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı