Minecraft'ta sadece AFK bırakmak için bilgisayar sistemi önerileri

Minecraft Trader

Yoctopat
Daha fazla  
Minecraft'ta sadece AFK hesap açacağım. En düşük ayarlarda yaklaşık 10 ila 20 tane hesap 7/24 açık kalacak. Bu kadar hesabı kaldırabilecek sistem önerilerinizi alabilir miyim? (bütçem 5, 5.5 bin)

Son düzenleyen: Moderatör:
5 FPS, 2 Chunk açık kalacaklar ama

Ben şimdi Minecraft Legacy açtım(1.20 OptiFine sürüm, 2 chounk görme mesafesinde) ve RAM'da 4 GB alan kaplıyor. Sen 10-20 tane açacağım diyorsun. 15 tane açmak istersen 4x15 = 60GB RAM tüketimi + sistem de RAM'e ihtiyaç duyacak, en az 64 GB RAM'e ihtiyacın var, ve bu hesapları 5 FPS bile olsa açabilecek bir işlemci lazım, Ryzen 5, 6 çekirdek işlemciler bunu yapamaz bence o da ayrı para. 5Bin TL'ye yapabileceğin bir şey değil.

Ben şimdi Minecraft Legacy açtım(1.20 OptiFine sürüm, 2 chounk görme mesafesinde) ve RAM'da 4 GB alan kaplıyor. Sen 10-20 tane açacağım diyorsun. 15 tane açmak istersen 4x15 = 60GB RAM tüketimi + sistem de RAM'e ihtiyaç duyacak, en az 64 GB RAM'e ihtiyacın var, ve bu hesapları 5 FPS bile olsa açabilecek bir işlemci lazım, Ryzen 5, 6 çekirdek işlemciler bunu yapamaz bence o da ayrı para. 5Bin TL'ye yapabileceğin bir şey değil.
1.8.9 OptiFine sürüm giriş yapacağım ama ben

1.8.9 OptiFine sürüm giriş yapacağım ama ben

Vallahi kesin tahmin yapmam mümkün değil ama sana minimum sistem gereksinimlerini tahminimce anlatabilirim.
32 GB RAM minimum, Ryzen 9 3900X vb. 12 çekirdek ve üzeri bir işlemci tahminimce. Bu iki şartı karşılayan bir sistem toplarsan istediğini belki elde edebilirsin. Bu tahminimce. Bu sistemi toplayıp ta istediğin performansı elde edemeyedebilirsin. 5 bin TL'ye imkansız ama bir şekilde 4 çekirdek son nesil i3 toplasan dahi bir şekilde, hiçbir şekilde o Minecraft'ları açmaz. Denersin sistem kilitlenir zorla kapatmaktan başka çaren kalmaz, ya da mavi erkan yersin. 4 çekirdek, 6 çekirdek bir işlemcinin yapacağı bir iş değil 10 küsur Minecraft açmak. 5 bin tl ye bu amacına ulaşman bence imkansız.

Vallahi kesin tahmin yapmam mümkün değil ama sana minimum sistem gereksinimlerini tahminimce anlatabilirim.
32 GB RAM minimum, Ryzen 9 3900X vb. 12 çekirdek ve üzeri bir işlemci tahminimce. Bu iki şartı karşılayan bir sistem toplarsan istediğini belki elde edebilirsin. Bu tahminimce. Bu sistemi toplayıp ta istediğin performansı elde edemeyedebilirsin. 5 bin TL'ye imkansız ama bir şekilde 4 çekirdek son nesil i3 toplasan dahi bir şekilde, hiçbir şekilde o Minecraft'ları açmaz. Denersin sistem kilitlenir zorla kapatmaktan başka çaren kalmaz, ya da mavi erkan yersin. 4 çekirdek, 6 çekirdek bir işlemcinin yapacağı bir iş değil 10 küsur Minecraft açmak. 5 bin tl ye bu amacına ulaşman bence imkansız.
1.8.9 OptiFine sürümünde 1 hesap 350 MegaByte RAM ve AMD Ryzen 5 5500 (6 Çekirdekli) %1 CPU kullanıyor ama hocam bahsettiğiniz sistem bu şartlarda 30 hesabı bile rahatlıkla açıyor

Deneyin hocam şu an kendi kullandığım bilgisayarda en düşük ayarlarda aldığım sonuç buydu

Hocam baktım ve benim RAM'imde 1,5 GB RAM kaplıyor, sen yanlış yere bakmış olmayasın? Ve işlemcimi de %5-6 olarak kullanıyor, muhtemelen performans sınırı olmadığı için 5-6 kullandığını varsayıyorum. Hocam senin dediğin bu 350 MB olayı tamamen imkansız. Minecraft'ın bu sürümlerde 1GB'nin altında RAM kullanması imkansız. CPU olarak da çözemedim Ryzen 5 gibi 6 çekirdek bir işlemcinin Minecraftta %1 kullanımı bana hiç inandırıcı gelmiyor. Bu sorun hakkında benden buraya kadar bir yerde bir yanlışın var hocam, Minecraft bu sürümlede 350 MB RAM ile çalışamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı