Mining yapmak ekran kartına zarar verir mi?

Yanıtınız için teşekkür ederim. Ne gibi ayarları yapmam gerekiyor?
MSI Afterburner'dan yapmanız gerekiyor. YouTube'dan ekran kartınızın mining ayar videolarını izleyebilirsiniz. Ancak dikkatli olun yanlış bir ayar yaparsanız ekran kartınız bozulabilir. Güvenli bir yerden bilgi almanızı tavsiye ederim.

MSI Afterburner'dan yapmanız gerekiyor. YouTube'dan ekran kartınızın mining ayar videolarını izleyebilirsiniz. Ancak dikkatli olun yanlış bir ayar yaparsanız ekran kartınız bozulabilir. Güvenli bir yerden bilgi almanızı tavsiye ederim.
Overclock veya Undervoltage yapmaksızın Mining Programını çalıştırırsam bir sorun olur mu?

Merhaba, 1 yıl önce Msi Rtx 2070 Super Gaming X Trio ekran kartı bulunan bir sistem topladım. Bir süre oyun oynadıktan sonra oyun geliştirmeye başladım. Bundan dolayı neredeyse hiç oyun oynamıyorum. Ve ekran kartının gücünden pek fazla faydalanamıyorum. Bu yüzden "Ethereum Mining" yapmak istiyorum. Fakat aklıma takılan birkaç soru var. Mining yapmanın ekran kartının performansına bir etkisi olur mu? Ekran kartının Ömrü'ne bir etkisi olur mu? Ekran kartının garantisi konusunda bir sorun olur mu? Mining'i sadece bilgisayarı kullandığım zaman durdurmayı planlıyorum. Yani günde Minimum 20 saat Mining Program'ı çalışacak. Teşekkür ederim.
Doğru yapıldığı sürece zararı olmaz ama ömrünü kısaltır.

Diğerleri gelmeden ben yazayım:
1. Tek ekran kartıyla kuruş kazanamazsın, harcadığın elektriği ödemeyezsin.(!)
2. Senin yüzünden ekran kartı bulamıyoruz.(!)
3. Mining yaparsan kartın havaya uçar.
4. Kartın bozulur, garantiye gönderirsen kartını tamir etmez, sana para iadesi yapmazlar.(!)
5. Mining haramdır. (!)
hocam bir an küfür edecektim ki sondaki ünlemleri gördüm ilahi 😆

Diğerleri gelmeden ben yazayım:
1. Tek ekran kartıyla kuruş kazanamazsın, harcadığın elektriği ödemeyezsin.(!)
2. Senin yüzünden ekran kartı bulamıyoruz.(!)
3. Mining yaparsan kartın havaya uçar.
4. Kartın bozulur, garantiye gönderirsen kartını tamir etmez, sana para iadesi yapmazlar.(!)
5. Mining haramdır. (!)
Attigim mesajin sacma oldugunu anlayip, espri yapmis susu vermeye calisinca benim sima.

Boyle devam et cok yararli Technopat uyesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı