Mining için ekran kartı önerisi

2060s 44 mh veriyor, lhr kartlar neden mantıksız?
3060 lhr 110 watt 37 mhs, 3060ti lhr bellek samsungsa 130 watt 47 mhs. Kazıp kar yapabileceğin bir sürü başka coin var ayrıca lhrler ile.
Ayrıca yukarıda bir yerde 6600ler 50 watt çekiyor diye bir şey gördüm, yazılımda gördüğünüz değer o. 70 75 watt civarı bir şey çekiyor duvardan. AMD'lerde fark çok daha fazla yani.
ETH'nin en az 1 yıl daha devam edeceğini düşünüyorsan 2 tane 1660s alabilirsin o bütçeye, riske girmek istemiyorum diyorsan 1 tane samsung bellekli 3060ti lhr en mantıklı seçenek olur senin için.
3060Ti yüksek fiyatlı sanıyordum ben şimdi baktım 12k civarına mantıklı olabilir. 3060 Lhr'nin verdiğini 1660s Hynix bellek ile verebiliyor ve çok daha ucuz fiyata. Bence ilanları takip edip hangisini piyasasından daha ucuza yakalayabilirse o daha mantıklı olur.

Hocam 6700ü altcoinlerde denediniz mi?
Hiç denemedim sadece dün bi meraktan eth+ton dual mining denedim eth 46 mh/s ton 758 mh/s verdi güç tüketimim 10w arttı sadece.
Çok da denemeye gerek yok bence minerstatdan bakıyorum doğru hesaplıyor. 6700xt için etherumdan sonra raven geliyor %35 filan daha az bir kazancı var.

Hiç denemedim sadece dün bi meraktan eth+ton dual mining denedim eth 46 mh/s ton 758 mh/s verdi güç tüketimim 10w arttı sadece.
Çok da denemeye gerek yok bence minerstatdan bakıyorum doğru hesaplıyor. 6700xt için etherumdan sonra raven geliyor %35 filan daha az bir kazancı var.
Teşekkürler hocam. Bende bu değerleri alıyorum dualde.

1646738171616.png

2060S 44 mh veriyor, LHR kartlar neden mantıksız?
3060 LHR 110 watt 37 mhs, 3060 Ti LHR bellek samsungsa 130 watt 47 mhs. Kazıp kar yapabileceğin bir sürü başka coin var ayrıca LHR'ler ile.
Ayrıca yukarıda bir yerde 6600'ler 50 watt çekiyor diye bir şey gördüm, yazılımda gördüğünüz değer o. 70 75 watt civarı bir şey çekiyor duvardan. AMD'lerde fark çok daha fazla yani.
ETH'nin en az 1 yıl daha devam edeceğini düşünüyorsan 2 tane 1660S alabilirsin o bütçeye, riske girmek istemiyorum diyorsan 1 tane Samsung bellekli 3060 Ti LHR en mantıklı seçenek olur senin için.

Benim aklımda bir tane 3060 LHR'siz almak var piyasada LHR'siz modelleride var LHR modeli için hangi coinler var?

Benim aklımda bir tane 3060 LHR'siz almak var piyasada LHR'siz modelleride var LHR modeli için hangi coinler var?
ETH'nin devam edeceğini düşünüyorsan al tabii, lhrsiz 3060 ile rvnde 24 kazarsın, 3060ti ile 30. lhrsiz 3060 ile ergoda 110 kazarsın, 3060ti'da 140. Ayrıca her şeyin sonunda eğer lhrsiz 3060 alırsan elinde daha güçsüz bir kart olacak. Bence tamamen mantıksız. Arada 3 hash kalıyor zaten 3060 ile 3060ti arasında. biri 50 veriyor diğer samsung ise 47.

ETH'nin devam edeceğini düşünüyorsan al tabii, LHR'siz 3060 ile RVN'de 24 kazarsın, 3060 Ti ile 30. LHR'siz 3060 ile ergoda 110 kazarsın, 3060 Ti'da 140. ayrıca her şeyin sonunda eğer LHR'siz 3060 alırsan elinde daha güçsüz bir kart olacak. Bence tamamen mantıksız. Arada 3 hash kalıyor zaten 3060 ile 3060 Ti arasında. Biri 50 veriyor diğer Samsung ise 47.

Sen olsan hangisini alırsın? Çok kararsız kaldım

Hocam altcoin performansı ne durumda hiç denedinizmi? ETH minigi biterse ne yapmayı düşünüyorsunuz.

eth biterse (yıllardır bitme mevzusu var) etc veya ergo gelecek onlarda sorunsuz, gayet iyi performansı var. nvidia nın bir numarası yok, onun kazdığı coinlerin de bir numarası yok. bazıları rvn falan diyor da bitti o proje . ayrıca nvidialarda çok sağlam ısınma sorunu var. millet pad değiştirmekten öldü . pad değiştirme de hem ürünü garanti dışı bırakıyor hemde toplayınca düzgün çalışacağının garantisi yok . tabi 4 kartla madencilik yapan çoluk çocuk bilmez . bende 20 tane 5600 var ve toplamda 40 gpu var . uzun süredir yapıyorum .

eth biterse (yıllardır bitme mevzusu var) etc veya ergo gelecek onlarda sorunsuz, gayet iyi performansı var. nvidia nın bir numarası yok, onun kazdığı coinlerin de bir numarası yok. bazıları rvn falan diyor da bitti o proje . ayrıca nvidialarda çok sağlam ısınma sorunu var. millet pad değiştirmekten öldü . pad değiştirme de hem ürünü garanti dışı bırakıyor hemde toplayınca düzgün çalışacağının garantisi yok . tabi 4 kartla madencilik yapan çoluk çocuk bilmez . bende 20 tane 5600 var ve toplamda 40 gpu var . uzun süredir yapıyorum .
Aslında bende AMD taraftarıyım. Daha az güç çekiyor, az ısınıyor. Yaza doğru ETH minigi bir daha ertelerlerse bende 4-5 kart daha alırım gibi.

Geri
Yukarı