Mining için en iyi ekran kartı hangisi?

Asus Dual RX 6700 XT şu an 9.499 TL. Asus'un geri ödeme kampanyası ile 7.724 TL'ye geliyor.
Anlık verilere göre 16,5 ayda kendini kurtarıyor.

Öyle ama kart kaç TL?
Ne kadar zamanda kendini kurtarıyor?
Bunları hesaplamadan en çok kazandıran denmez.

En ucuz RTX 3090 Ti 34.599 TL.
Anlık verilere göre 28 ay 11 günde kendini kurtarıyor.
Yani mining için yukarda saydığımız kartlara göre çok kötü bir tercih oluyor.
Peki RTX 3060 Ti iyi midir bu iş için

Peki RTX 3060 Ti iyi midir bu iş için
Vatan Bilgisayar'daki Asus Dual RX 6700 XT OC daha iyi şu an. Oradan 9.499 TL'ye alabiliyorsunuz. Bonus Card varsa 12 ay faizsiz taksit yapıyor. Taksitler bitince 4 ay 12 gün sonra kart kendini kurtarıyor. Yani toplamda 16 ay 12 gün...
13 Ağustos'a kadar Asus'un geri ödeme kampanyası ile Kaliteli ve güçlü bir kartı 7.724 TL'ye alıyorsunuz. 3060 Ti'den günlük olarak daha az kazanıyor ama fiyat avantajı ile 1.5 - 2 ay daha kısa sürede kendini kurtarıyor. 3060 Ti için bu süre 18 ay 15 gün gün civarında.
Kartların sağlığını düşününce 3060 Ti'nin en düşük kanfigürasyonunu hesapladım. RX 6700 XT'ninki ise ona göre çok daha kaliteli bir model.
Yine de ekran kartları eşit sürede sağlıklı devam ettiğini düşünürsek daha uzun vadede 3060 Ti daha karlı olacaktır.

Son 4 5 gündür gelirler yüksek, bu gelirlerden hesap yaparsanız canınız çok yanar. 2.0 diye bağırıp bu ayı işaret ediyordu vitalik. Eğer bunlar çok umrunuzda değilse ve 2. el sorun değilse 3060'tan daha fp kart yok mining için, 50 mhs 6000 TL.

Şu sitede hangi kartla anlık ortalama kazanç geldiğini görebiliyorsunuz:

Kartların fiyatlarını araştırıp bir tane en güçlü kart mı, birkaç tane uygun fiyatlı kart mı daha iyi tercih olur? İyice araştırmak lazım.
Sitedeki MH'lar net bir şekilde çok düşük, doğru bir hesaplama olmaz.

En kârlı algoritmaları çıkarıyorlar o tabloya.
Ekran kartının detayına girerseniz farklı algoritmalar için de kullanım değerlerini görebilirsiniz.
Evet siteyi biliyorum.
Fakat demek istediğimi anlamadınız örneğin ETH için A2000 75W ile 43MH alırken sitede 80W ile 41MH, 1660ti 65W ile 32MH iken sitede 80W ile 28MH gösteriyor.
Yani gösterdiği MH düşük ayrıca çektiği güç de yüksek gösteriyor.
Doğru bir hesaplama olmazdan kastım buydu.

Evet siteyi biliyorum.
Fakat demek istediğimi anlamadınız örneğin ETH için A2000 75W ile 43MH alırken sitede 80W ile 41MH, 1660ti 65W ile 32MH iken sitede 80W ile 28MH gösteriyor.
Yani gösterdiği MH düşük ayrıca çektiği güç de yüksek gösteriyor.
Doğru bir hesaplama olmazdan kastım buydu.
Doğrudur.
Var mı daha iyi veri sunan bir site?...

Yeni konular

Geri
Yukarı