Mining için uygun kart önerisi

Tam bir şey söylemek zor, ama kazandığınız paranın üstünde geleceğini tahmin ediyorum.
Elektrik faturası kazandığı paranın üstünde gelmez. 6 Adet RX 580 Ayda 483.84 kWh elektrik harcar bu da İstanbul için ayda 367,72 Liralık fatura çıkarıyor. Kazancı ise ETH için günde 76,70 Lira'dan ayda 2.301 Lira yapar. Elektriği çıkarırsak net kârı ayda 1.933,28 Lira ediyor. Tabi yatırım tavsiyesi değildir.

"... diye biliyorum." diye bitirmeyin, bilmiyorsanız yazmayın."

Hocam mining işi Türkiye'de bitti. Tavsiye olmamakla beraber dovize, bankaya vs. yatırsanız en azından gider olmaz.
Lütfen bilgi vermeden önce araştırın. Şu an eskinden bile daha karlı bir şekilde ETH kazmak mümkün. Ortalama bir RX 580'nin 1 ayda ki elektrikleri çıktığımız da ki getiri 410 TL. Bu oranı ekran kartı sayısına göre oranlayıp getiriyi hesaplayabilirsiniz.

Bu arada RX 580'nin 4gb'lıkları ile mining artık yapılmıyor. Git gide şifreler zorlaştığından 8 GB dışında pek mantıklı değil. Hatta 4 GB'lık olanlarla mining yapmayı unutun. Bundan piyasada hiçbir şekilde kart bulunamıyor.
Şaka yapmadığınızı varsayarak devam edersek kartların parasını karşılayıp birde rig yapıp birde bunları besleyebilecek PSU'ları 3'erli olarak hallederseniz elektrikler çıktığında ki aylık getirisi;
9400 TL civarında olacaktır.

Piyasada kart kalmadı ki. 2. elde RX 480-580 ne bulursanız toplayın. Vegalar bu iş için biçilmiş kaftan aslında ama millet nedense kartın piyasasını 3'e katladı. 1300'e almıştım birkaç ay önce, şu an 3500 TL'den bile alıcı buluyor. 50MH/s ETH performansı, normal olsa gerek. Yeni seri AMD kartlardan uzak durun. Parasına değmeyecek hashrate oranları var. 3000 serisi olabilir ancak o da çok pahalı, stoklar düzelse bile normal fiyatına ineceğini sanmam.

Piyasada kart kalmadı ki. 2. elde RX 480-580 ne bulursanız toplayın. Vegalar bu iş için biçilmiş kaftan aslında ama millet nedense kartın piyasasını 3'e katladı. 1300'e almıştım birkaç ay önce, şu an 3500 TL'den bile alıcı buluyor. 50MH/s ETH performansı, normal olsa gerek. Yeni seri AMD kartlardan uzak durun. Parasına değmeyecek hashrate oranları var. 3000 serisi olabilir ancak o da çok pahalı, stoklar düzelse bile normal fiyatına ineceğini sanmam.
Rx580 12 tane nasıldır?

2. el mi alacaksınız? Sıfır yerine daha önce rig kurmuş birilerini bulursanız ondan alın bence, hem fiyat açısından uyguna gelir hem de hazır gelir yüksek ihtimal. Yine frekans voltaj falan kontrol edersiniz tabii. 12*30=360MH/s, güç tüketimi de 12*90=1440W olsa aylık 5500 TL'ye yakın net gelir elde edersiniz. Güç tüketimleri daha da düşer belki, net bilmiyorum. Değer mi, değer herhalde.

Elektrik faturası kazandığı paranın üstünde gelmez. 6 adet RX 580 ayda 483.84 kwh elektrik harcar bu da İstanbul için ayda 367,72 liralık fatura çıkarıyor. Kazancı ise ETH için günde 76,70 lira'dan ayda 2.301 lira yapar. Elektriği çıkarırsak net kârı ayda 1.933, 28 lira ediyor. Tabi yatırım tavsiyesi değildir.

"... Diye biliyorum." diye bitirmeyin, bilmiyorsanız yazmayın."

RTX 3070 ne kadar elektrik harcıyor hocam aşağı yukari bir şey söyleyebilir misin rica etsem?

Geri
Yukarı