Mining rig yapmak

Yani RX 480 zaten elimde vardı uzun zamandır. Bu aralar pek bilgisayarla işim olmadığı için bu işe ayırmaya karar verdim, sonra da 3060 Ti kartları ilk çıktığında aldım, ben alırken 5200 TL'den 8-10 ay gibi bir süre biçmiştim, şu anda bu süre 5 ay gibi oluyor. Ben RX 480 ile yaklaşık 25$/ay kazanç elde ediyordum, sonra 3 kart ile 150$ gibi oldu ve gayet memnundum. Şu anda 300-400$ arası değerler görüyorum, zaten milletin saldırmasının sebebi bu. Fakat bu 300-400$ değerleri uzun sürmeyecek onu bilmiyorlar.

Ebeveynlerinizin adına açabilirsiniz. Şahsen ben öyle kullanıyorum. Sanırım aynı yaştayız ayrıca :)

Niye uzun sürmeyecek?

Bir de asla izin vermez annem falan onların kimliğini kullanmamı :)
He bir de o attığım kasadaki ekran kartıyla kassam yangın falan çıkmaz değil mi :) yani fanın yeri kötü falan dedin.
Emin olamadım bi
Bir de Bitcoin kasmak için internete gerek yok tu değil mi?

Bir bitmiyor sorularım :):) :) :) :)

Niye uzun sürmeyecek?
Piyasa dinamikleri. Şu anda eth fiyatı sert bir şekilde arttığı için öyle. Zamanla normale döner.
Bir de asla izin vermez annem falan onların kimliğini kullanmamı :)
Valla orası sana kalmış. Mantıklı bir şekilde anlatıp ikna etmeye çalış. Zaten çok büyük bir parayla girme, 200tl gibi bir rakamla gir. Zaten güvenilir yerler bunlar eğer o konuda bir endişe varsa. Ayrıca BtcTurk'te sadece kimlik numarası ile üye olabiliyorsunuz, kimlik fotokopisi doğrulanmış üyelik için gerekli, bazı özellikler kısıtlı ama sorun olmaz sizin için.
He bir de o attığım kasadaki ekran kartıyla kassam yangın falan çıkmaz değil mi :) yani fanın yeri kötü falan dedin.
Emin olamadım bi
Bir de Bitcoin kasmak için internete gerek yok tu değil mi?

Bir bitmiyor sorularım :):) :) :) :)
Yok sorun olmaz pek. Zaten işlemciye yük bindirmiyorsunuz. Uğraşmayın boşu boşuna.

İnternette tabii ki de gerek var. Fakat veri kullanımı olarak çok az. Yük bindirmez yani internette, hissetmezsiniz bile.

Ben yazdığım rehberi paylaşmadım galiba burada. Şu rehberden epey bir şey öğrenebilirsiniz. Kripto Paralar ve Ekran Kartı Madenciliği Rehberi

Bunlar sence scam olabilir mi, ya da almaya değer mi? Bazılarının garantisi var diyor ama ne kadar doğrular 🤷‍♂️

Abi çıldıracağım bu niye bu kadar ucuz EN TEMİZ GEFORCE GTX 1080 TI 11 GB MSI GAMING X - GeForce Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 889072601

Ye ben cahilim ya da bu işte bir iş var :)
@olgcan1 o 1060 6 GB ymiş onla dün akşam başlattım.
NiceHash'ten yaptım nice hash in internet sitesinde GTX 1060 6 GB 24 mhs ama benim ki 19 mhs.
Acaba sorun algorotimada mı diye tüm pluginleri indirdim fakat zaten kendisi otomatik olarak daggerhashimoto ile başlattı

Bir de o attığım ekran kartlarına balarsan çok sevinirim. 🤗🤗
@oglcn1 @oglcn1

Son düzenleme:
Bende araştırıyorum birkaç gündür ama bu NiceHash üzerinden mi yapmak mantıklı? Konuyu takip ettim ama göremedim. Arkadaş gibi benim de tek kartım var pluginler vs anlamadım bilginiz varsa paylaşır mısınız?

Bende araştırıyorum birkaç gündür ama bu NiceHash üzerinden mi yapmak mantıklı? Konuyu takip ettim ama göremedim. Arkadaş gibi benim de tek kartım var pluginler vs anlamadım bilginiz varsa paylaşır mısınız?
Nicehash kullanabilirsiniz. Veya kendiniz eth da kazabilirsiniz. Size kalmış. Ben Nicehash de düşük hashrate aldığım için kendim kazıyorum.
Nicehash kullanabilirsiniz. Veya kendiniz eth da kazabilirsiniz. Size kalmış. Ben Nicehash de düşük hashrate aldığım için kendim kazıyorum.
Nicehash kendisi en iyi plugini seçiyor.

Hocam rahatsız olmazsan kendin kazma işini de açar mısın? Ben kendim araştırma yaparım seni yormam birazcık açarsan. Bu arada RX 590 Fatboy var bende 550W Corsair PSU var.

Hocam rahatsız olmazsan kendin kazma işini de açar mısın? Ben kendim araştırma yaparım seni yormam birazcık açarsan. Bu arada RX 590 Fatboy var bende 550W Corsair PSU var.
Rehberde detaylı bir şekilde anlatım hepsini. Yine sorunuz olursa cevaplarım.

Rehber çok faydalı olmuş. Bir kısmını önceden okumuştum zaten, eline sağlık. Yazının sonunda güç tüketimini düşürün tarzında bir şeyler söylemişsiniz. Okuduklarımdan anladığım kadarıyla kartın gücünü arttırırsam (performansını) MH değeri de artıyor galiba. Siz elektrik bakımından bahsettiniz galiba orada, yani benim kartın optimum değerine ulaşmam gerekiyor aynı zamanda güç tüketimini de minimuma indirmem lazım. Doğru mu anladım hocam?

Rehber çok faydalı olmuş. Bir kısmını önceden okumuştum zaten, eline sağlık. Yazının sonunda güç tüketimini düşürün tarzında bir şeyler söylemişsiniz. Okuduklarımdan anladığım kadarıyla kartın gücünü arttırırsam (performansını) MH değeri de artıyor galiba. Siz elektrik bakımından bahsettiniz galiba orada, yani benim kartın optimum değerine ulaşmam gerekiyor aynı zamanda güç tüketimini de minimuma indirmem lazım. Doğru mu anladım hocam?
Belli bir noktaya kadar işlem gücü etkilenmeden güç tüketimini kısabilirsiniz. Deneyerek bulun değerleri. Veya internetten bakın kart için optimum değerleri.

Konuya maydanoz oluyorum kusura bakmayın bende de msi rtx 2060super gaming x var ne kadar kazanabilirim tahminen?

Geri
Yukarı