Mining sistem önerisi

Destek Lazım

Centipat
Intel G4400.
ASRock H110.
8 GB 3200 RAM.
1200W PSU.
Sistem bu şekilde olacak ama başlamak için ekran kartı olarak ne tercih etmeliyim? 1 tane 3080 alıp sonra 2 3 diye katlamalı mıyım?
2 tane RX 580 alıp 3 4 diye mi katlamalı mıyım?

Mining eskisi gibi karlı değil neden mining için sistem topluyorsunuz faydasından çok zararı olur.

Bayağ bir araştır ve gayet iyi bir karı var neden bunu dediğinizi anlayamadım 2 tane 3080'li bir sistem ayda 5K 6k getirirken 500 lira götürüyor ve üstüne üstlük ekran kartı fiyatları uçmaya decam ederken aldığımız kartları sattığımızdan dolayı hiçbir şekilde zarara sokmaz neden kar ettirmiyor demenizi açıklayabilir misiniz?
Bazen az da olsa kar olabiliyor hocam, arkadaş biraz zarar eder ama uzun süre sonra küçük karlar elde edebilir.

Evet yaklaşık 5 6 ay içerisinde aldığım sistemi amorte edebiliyorum.
Gülmek yerine bana da açıklama yapmış olsaydınız mutlu olurdum yine de teşekkürler.

@Destek Lazım hocam asic miner diye makineler varmış onlara da bakabilirsiniz.

Bu arada kar yaptırıyor burada adam bayağı zengin olmuş, tabii Türkiye'de değil muhtemelen.

Bence 3080 alın.

Çok teşekkür ederim bu bilgi için ilk 1 ay deneme yaptıktan sonra eğer güzel bir kazanç elde edebileceğimizden emin olursak daha iyi bir sistem toplamayı düşünüyoruz.

1-2 tane ekran kartı ile elektrik masrafınızı çıkarırsanız şanslısınız. En azından 10-12 tane kart olmadan girilmesini önermiyorum. Ülkemizde elektrik çok pahalı. İlla girecekseniz ETH kazın. BTC ve diğer coinler oldukça riskli.

1-2 tane ekran kartı ile elektrik masrafınızı çıkarırsanız şanslısınız. En azından 10-12 tane kart olmadan girilmesini önermiyorum. Ülkemizde elektrik çok pahalı. İlla girecekseniz ETH kazın. BTC ve diğer coinler oldukça riskli.

ETH kazacağım zaten be ayrıca 2 tane 3080 200mh kazım gücü sağlıyor ve aylın neredeyse elektrik fiyatınıda çıkınca 3500 lira üzerinde gelir getirdiği ortada neden bötle dediğinizi halen daha anlayamıyorum.

Geri
Yukarı