Mining sistem önerisi

50k'lık sistem takıp PSU için 1-2k masraftan kaçınmak akıl karı gelmiyor. Dalgalanma yaşandığında sonucu üzücü olaylar gerçekleşebilir.

Hocam 2 tane 1660 Super'in ortalama günlük kârı 3.41USD, RX6900 XT'nin ise 3.68. Kararı siz verin çünkü mining hakkında az çok bilgim olsa da kararınızı etkilemek veya sizi yanlış yönlendirmek istemem.
Orası öyle ama 6900xt nin fiyatı da 30 bin liradan aşağı değil. Onun yerine neredeyse 3 tane 6600 alınır yaklaşık 30 mh/s toplamda 90 mh/s yapar.

Saçmalayanları göz ardı edin lütfen. 35k ile iki tane 3060 Ti alabilirsiniz ama güç kaynağınız yetmez. Onu da arttırmanızı öneririm.

Hocam PSU arttırım sorun yok ama 3060'larda 16X istiyor yoksa mh düşüyor diye biliyorum bir de 2. el mi dediniz yoksa 0 olarak mı 0 sa link varsa atabilir misiniz?

Hocam PSU arttırım sorun yok ama 3060'larda 16X istiyor yoksa mh düşüyor diye biliyorum bir de 2. el mi dediniz yoksa 0 olarak mı 0 sa link varsa atabilir misiniz?
3060 anakartın üzerinde duracak, riser ile bağlamayın onu. 3060ti'leri riser ile bağlayabilirsiniz. Sarı sitede al-sat yapanlardan o fiyata bulabilirsiniz yoksa elektronik parça satan sitelerde/mağazalarda bahsettiğim fiyatlara bulmanız mümkün değil.
Doğru riske atmamak için en doğrusu sizin dediğiniz ama teorik olarak yeterli olduğunu belirtmek istedim sadece
Bilmeyen kişilerin böyle bir risk alma fikri akıllarına bile gelmesin diye hiç söylemiyorum teorik olarak yeterli olduğunu. Sonra ihale bana kalacak :D yoksa teorik olarak haklısınız tabi ki.

3060 anakartın üzerinde duracak, riser ile bağlamayın onu. 3060 Ti'leri riser ile bağlayabilirsiniz. Sarı sitede al-sat yapanlardan o fiyata bulabilirsiniz yoksa elektronik parça satan sitelerde/mağazalarda bahsettiğim fiyatlara bulmanız mümkün değil.

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Öyle olursa 3 karta 650W yeter mi 1000'e mi çıkarmalıyım peki.

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Öyle olursa 3 karta 650W yeter mi 1000'e mi çıkarmalıyım peki.
1k ya çıkarmanızı şiddetle tavsiye ederim. Elinizdekini de satmayın mümkünse. Anakartınıza yarın öbür gün başka kart eklemek istediğinizde iki PSU'yu birleştirip yolunuza öyle devam edersiniz.

v1 3060'ın yanına v1 olan3060'tan başka nvidia kart takamazsınız, driver farklı olacağı için iki karttan birini görmeyecek. En mantıklı karar elinizdekini satıp 3 tane 3060ti almanız olur ama psunuz yetmez. Satamam diyorsanız amd almanız lazım ama altcoinlerde kötüler. Sizin durumunuzda 6600 veya 6600xt'lerden 2 tane almanız mantıklı.

1K ya çıkarmanızı şiddetle tavsiye ederim. Elinizdekini de satmayın mümkünse. Anakartınıza yarın öbür gün başka kart eklemek istediğinizde iki PSU'yu birleştirip yolunuza öyle devam edersiniz.

Tekrar son sorum olacak :D sizide uğraştırdım kusura bakmayın biraz yeniyim 3060 Ti'ları LHR'li alacağım sonra t-rex gibi programlar da kıracak mıyım 3060 Windows'ta 50 mh veriyor Hive OS'ta vermediği için Win de 3060 Ti'lar sorun cıkartır mı?

V1 3060'ın yanına V1 olan3060'tan başka NVIDIA kart takamazsınız, driver farklı olacağı için iki karttan birini görmeyecek. En mantıklı karar elinizdekini satıp 3 tane 3060 Ti almanız olur ama PS'unuz yetmez. Satamam diyorsanız AMD almanız lazım ama altcoinlerde kötüler. Sizin durumunuzda 6600 veya 6600XT'lerden 2 tane almanız mantıklı.

Aynen bende onu merak ettim 3060 mecbur Win'de çalışacak 3060 Ti'lar Windows'ta nasıl olur 3060 V1 şu an driverla 50 mh alıyorum iyi fiyata gider diye düşünüyorum 3070 de 61 mh gibi bir şey veriyor 3060+3070 nasıl olur 3060+2 adet 3060 Ti da sorun olur mu? 3060 Ti'lar riserla bağlanınca sıkıntı olmuyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı