Mining için sistem önerisi

Egemen Altay

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar mining rig topluyorum ekran kartlarım hazır. Diğer gerekli olan sistem için kullanılan ortalama seviyede anakart işlemci vb. önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç tane ekran kartınız var ve modelleri neler? Daha fazla ekleme yapmayı düşünüyor musunuz? Bunlar anakart ve psu seçiminde önemli.

Merhaba arkadaşlar mining rig topluyorum ekran kartlarım hazır. Diğer gerekli olan sistem için kullanılan ortalama seviyede anakart işlemci vb. önerebilir misiniz?
Merhaba hocam
Anakart: biostar tb360-btc pro(12 tane takabilirsin ekran kartı birde m2 slotu var orayada dönüştürücü ile takıyorlar ancak denemedim ama bu anakart 12 li rig olarak baya verimli)
İşlemci : Anakarta uygun giriş seviyesi bir işlemci yeterli hocam
Ram: 4-8 GB bir ram yeterli ihtiyacın olmuyor zaten
Usb bellek: Usb 3.0 16 gb lik bir adet bellek
PSU: Ben sunucu psu su öneririm açıkcası çünkü 12 adet kart için pcı güç kablosuna ihtiyacın var bunu sana en kolay ve sağlıklı sunucu psu su sağlar 2 adet lazım sana
PSU 2 : anakartı ve belki 1-2 riser destekleyecek basit bir psu yeterli sunucu psu larıyle birlikte kullanacaksın hocam

Bu arada sunu psu larına bir ucu 4 pinli diğer ucu moleks olan bir kablo takıyorsun ve normal psu ile birlikte tetikleniyor.

Bu arada gördüğüm kadarıyla rx580 ler 90w civarı güç tüketiyor kablolara fazla yük bindirmeden gücü dağıt hocam.

Merhaba hocam.
Anakart: BIOSTAR TB360-BTC Pro(12 tane takabilirsin ekran kartı bir de M.2 slotu var orayada dönüştürücü ile takıyorlar ancak denemedim ama bu anakart 12'li rig olarak bayağı verimli)
İşlemci: Anakarta uygun giriş seviyesi bir işlemci yeterli hocam.
RAM: 4-8 GB bir RAM yeterli ihtiyacın olmuyor zaten.
USB bellek: USB 3.0 16 GB'lik bir adet bellek.
PSU: Ben sunucu PSU'su öneririm açıkçası çünkü 12 adet kart için PCI güç kablosuna ihtiyacın var bunu sana en kolay ve sağlıklı sunucu PSU'su sağlar 2 adet lazım sana.
PSU 2: Anakartı ve belki 1-2 riser destekleyecek basit bir PSU yeterli sunucu PSU larıyle birlikte kullanacaksın hocam.

Bu arada sunu PSU larına bir ucu 4 pinli diğer ucu moleks olan bir kablo takıyorsun ve normal PSU ile birlikte tetikleniyor.

Bu arada gördüğüm kadarıyla RX580'ler 90W civarı güç tüketiyor kablolara fazla yük bindirmeden gücü dağıt hocam.

Hocam geç yazdığım için kusura bakmayın tek anlamadığım PSU. Ben şimdi 2 tane 750W PSU alsam yetmiyor mu? Bir de 2 tane PSU aldiğimda başka alacağım bir şey var mı PSU kablolaması hakkında ve riser sizce ne almalıyım?
Merhaba hocam
Anakart: biostar tb360-btc pro(12 tane takabilirsin ekran kartı birde m2 slotu var orayada dönüştürücü ile takıyorlar ancak denemedim ama bu anakart 12 li rig olarak baya verimli)
İşlemci : Anakarta uygun giriş seviyesi bir işlemci yeterli hocam
Ram: 4-8 GB bir ram yeterli ihtiyacın olmuyor zaten
Usb bellek: Usb 3.0 16 gb lik bir adet bellek
PSU: Ben sunucu psu su öneririm açıkcası çünkü 12 adet kart için pcı güç kablosuna ihtiyacın var bunu sana en kolay ve sağlıklı sunucu psu su sağlar 2 adet lazım sana
PSU 2 : anakartı ve belki 1-2 riser destekleyecek basit bir psu yeterli sunucu psu larıyle birlikte kullanacaksın hocam

Bu arada sunu psu larına bir ucu 4 pinli diğer ucu moleks olan bir kablo takıyorsun ve normal psu ile birlikte tetikleniyor.

Bu arada gördüğüm kadarıyla rx580 ler 90w civarı güç tüketiyor kablolara fazla yük bindirmeden gücü dağıt hocam.
Hocam şundan 2 tane alsak riser dışında başka alınacak bir şey kalmıyor değil mi?

Son düzenleme:
Hocam geç yazdığım için kusura bakmayın tek anlamadığım PSU. Ben şimdi 2 tane 750W PSU alsam yetmiyor mu? Bir de 2 tane PSU aldiğimda başka alacağım bir şey var mı PSU kablolaması hakkında ve riser sizce ne almalıyım?

Hocam şundan 2 tane alsak riser dışında başka alınacak bir şey kalmıyor değil mi?
Hocam o üründen 2 adet aldığında yeter ancak ekran kartlarını beslemek için uzatma kablosu takman gerekir o zamanda o uzatmayı taktığın kabloya fazla yük biner örneğin 150w tüketen 2 ekran kartından toplamda 210w güç çeker oda kablo için biraz fazla yük demektir üstelik lhr kartlarda düzensiz wat tüketimini göz önünde bulundurursak bence o riske girilmemelidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı