Mining yaparak ekran kartına ne kadar zarar verilir?

Hocam bu ayarları nasıl yapacağım? Ve bu ayarları yaptıktan sonra mh/s değerlerinde artış veya azalma olacak mı?
MH/s artacak, sıcaklıklar düşecektir, MSI Afterburner üzerinden farklı bir profil olarak yapabilirsiniz. Bu sayede mining yapacağınız zamanlarda bir tuş ile o profile geçmiş olursunuz.

Buyurun hocam en stabil ve zararsız ayarlar;

Eki Görüntüle 1021805

Power Limit'i MSI Afterburner'dan yapabilirsin. Miner olarak T-rex, pool olarak ethminer öneririm. 24 saat mining yapacaksanız en sağlıklısı Binance pool. Sorularınız olursa cevaplayabilirim.

Miner'ı yükledikten sonra Power limiti kademeli olarak düşürüp DOS ekranında yazan kısımdan Watt'ı gerekli değere düşürmeniz gerekiyor, aksi taktirde kazancınız çok düşecek ve kartınızın çok ısınacaktır.
hocam dc adresiniz var mı ekleyeyim oradan yazayım?

Buyurun hocam en stabil ve zararsız ayarlar;

Eki Görüntüle 1021805

Power Limit'i MSI Afterburner'dan yapabilirsin. Miner olarak T-rex, pool olarak ethminer öneririm. 24 saat mining yapacaksanız en sağlıklısı Binance pool. Sorularınız olursa cevaplayabilirim.

Miner'ı yükledikten sonra Power limiti kademeli olarak düşürüp DOS ekranında yazan kısımdan Watt'ı gerekli değere düşürmeniz gerekiyor, aksi taktirde kazancınız çok düşecek ve kartınızın çok ısınacaktır.
Muhtemelen diğer kartlarda da benzer bir durum mevcuttur ama ben yine de kendi deneyimimi paylaşayım; GTX 1660 Super'in Hynix çip kullanılan varyasyonlarında tablo geçersiz, memory clock -502 olmalı.

Ben bu sabah yapmaya başladım direkt Binance pool üzerinden. lolMiner kullanıyorum şu an ortalama 25-28 mh arasında değerler alıyorum ve hiçbir değeri ellemedim
Sıcaklıklar hocam? Önemli olan sıcaklıklar zaten, bu ayarları yaparak sıcaklıklarınızı 60-65'in altına düşürmemiz gerekiyor.

Sıcaklık da şu an 68-72 arasında gidip geliyor ne üstü ne altı.
Çok hocam, çok daha düşük olması lazım ben 50 derece ile mining yapıyorum. Dediğim ayaları MSI Afterburner ile yapabilir misiniz?

En üstteki Power Limit'i LolMiner'ın ekranından teyet ederek ayarlayabilirsiniz.

Çok hocam, çok daha düşük olması lazım ben 50 derece ile mining yapıyorum. Dediğim ayaları MSI Afterburner ile yapabilir misiniz?

En üstteki Power Limit'i LolMiner'ın ekranından teyet ederek ayarlayabilirsiniz.
1620920324684.png

Hocam şuan böyle bir ekrandayım. Bu işleri pek bilmediğim için kafanızı biraz yoracağım..

Hocam şuan o gösterdiğiniz ayarları buraya entegre ettim lakin temp liminiti bulamadım böyle doğru mu yapmışım?
1620920680331.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı