Mining yapılmış RX 580 8 GB alınır mı?

Başlıkta belirttiğim gibi Gigabyte RX 580 8 GB 700TL'ye buldum. 9 ay mining yapılmış ve özel ısı borularıyla soğutulduğunu iddia ediyor satıcı. Garantisi bitmiş. 2.el bilgisayar alacağım içinde i5 3470 var. Ve ekran kartı yok size alınır mı? Bu arada FurMark testi yapacağım karta ona göre alacağım.
Onun yerine indirimle sıfır ya da kaliteli Mining olmayan 2. el RX 570 4GB modellere bakın. Zaten kullanacağın işlemci de buna kadar besleyebilir 😀

Almayın. Kartlara genelde BIOS atılıyor ve yük altında çalıştırılıyor. İsterse suyun içinde mining yapsın yine de alınmaz. Tabii tercih sizin, Eğer 100 lira veya 300 daha verebilirseniz @gobl1n (halen satıyorsa) ondan alabilirsin.

Teşekkürler. Ben foruma yazmayı saçmasapan bir mevzudan ceza aldığım için bırakmıştım. Arkadaşın birine "Cihaz PSU olmadan çalışır mı?" başlığıyla açtığı konuda "Çiçek susuz olur mu?" yazdığım için "Yanıltıcı cevap" verdiğim iddiasıyla 10 gün (!) ceza aldım. Daha önce hiç ceza almamıştım. İlk cezada saat cezası almam gerektiğini iletişim formuyla yazdım. Kimse oralı olmadı.

Neyse, konuyla ilgili olarak: İyi soğutulmuş, iyi PSU ile, güç tüketimi düşürülerek kullanılmış bir mining GPU, kötü kasada overclock'la sürekli ısınıp soğuyarak kullanılmış (çoğu oyuncu kasası maalesef kalitesiz) GPU'dan iyidir. Tek dezavantajı fanlarının eskimesidir.

Custom BIOS'tan da korkmayın. Orijinal BIOS yazabilirsiniz. Elimde MSI RX 580 Gaming X 8GB var. Sapphire Nitro ile beraber en iyi iki 580'den biridir. İyi bir oyuncu kasasından çıkmıştır. 1000'e veririm. Konumun adresi: gobl1n'in Bit Pazarı (Alım, Satım, Takas) - Technopat Sosyal

Alacağınız ikinci el ürünü güvenilir bir satıcıdan (öhhö, öhhö) alın. Ya elden test ederek alın, ya iade garantisi olup olmadığını sorun.

Etiket için tekrar teşekkür ederim.

Düzeltiyorum. "Yazım Yanlışı Olan Mesajı Alıntılama" diye bir ceza da almışım. Akıl alacak iş değil. Yaşım 43. Böyle bir kural, ceza duymuş, görmüş, okumuş değilim. Yerli / yabancı sayısız ortamda bulundum. Çoğunuz dünyada yokken, web doğru dürüst kullanılmazken, usenet'te İngilizce tartışmalara girdim. Böyle bir şey duymadım, görmedim, okumadım. Siz kendi çapınızda elitist olun, ama mantık çerçevesinde... Benden ötede oynayın, çocuklar.

Son düzenleme:
Teşekkürler. Ben foruma yazmayı saçmasapan bir mevzudan ceza aldığım için bırakmıştım. Arkadaşın birine "cihaz PSU olmadan çalışır mı?" Başlığıyla açtığı konuda "çiçek susuz olur mu?" Yazdığım için "yanıltıcı cevap" verdiğim iddiasıyla 10 gün (!) Ceza aldım. Daha önce hiç ceza almamıştım. İlk cezada saat cezası almam gerektiğini iletişim formuyla yazdım. Kimse oralı olmadı.

Neyse, konuyla ilgili olarak: İyi soğutulmuş, iyi PSU ile, güç tüketimi düşürülerek kullanılmış bir mining GPU, kötü kasada Overclock'la sürekli ısınıp soğuyarak kullanılmış (çoğu oyuncu kasası maalesef kalitesiz) GPU'dan iyidir. Tek dezavantajı fanlarının eskimesidir.

Custom BIOS'tan da korkmayın. Orijinal BIOS yazabilirsiniz. Elimde MSI RX 580 Gaming X 8 GB var. Sapphire Nitro ile beraber en iyi iki 580'den biridir. İyi bir oyuncu kasasından çıkmıştır. 1000'e veririm. Konumun adresi: gobl1n'in Bit Pazarı (Alım, Satım, Takas) - Technopat Sosyal

Alacağınız ikinci el ürünü güvenilir bir satıcıdan (öhhö, öhhö) alın. Ya elden test ederek alın, ya iade garantisi olup olmadığını sorun.

Etiket için tekrar teşekkür ederim.

Düzeltiyorum. "Yazım yanlışı olan mesajı alıntılama" diye bir ceza da almışım. Akıl alacak iş değil. Yaşım 43. böyle bir kural, ceza duymuş, görmüş, okumuş değilim. Yerli / yabancı sayısız ortamda bulundum. Çoğunuz dünyada yokken, web doğru dürüst kullanılmazken, Usenet'te İngilizce tartışmalara girdim. Böyle bir şey duymadım, görmedim, okumadım. Siz kendi çapınızda elitist olun, ama mantık çerçevesinde... Benden ötede oynayın, çocuklar.

Aynı konuya "soru mu şimdi bu" yazıp güldüğüm için benim de mesajım silinmiş. Rica ederim, sen her ne kadar beni engellesen de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı