Misafir çocuğu/kuzenden nasıl kurtulabilirim?

Daha 10 dakika önce benden 2 yaş küçük kuzenim bilgisayarımın başından kalktı ve bilgisayara bakmak istemiyorum bile.
  • Fareye bakıyorsun sanki sel görmüş gibi olmuş,
  • Klavye mouse ile aynı kaderi paylaşıyor.
  • Tarayıcıdaki favorilerim karman çorman olmuş vb.
Bu durumlardan kurtulmak için ne yapabilirim? Odamı kilitlemeyi denedim fakat anahtar kaybolmuş bir çekmecede duruyor herhalde, bilgisayar bozuk desem illa bakmak istiyor. Çözüm yollarınızı bekliyorum.
Şahsen ben gelen çocuğun karşısına oturup gözlerinin içine sert ve ciddi şekilde bakıyorum çok işe yarıyor, ben evde yokken gelse bile açmıyor hatta o kadar yarıyor😁👍

Hala bu konu sizin için geçerli mi? :)

Misafirliğe gelen çocuğun evine misafirliğe gidin (içinde bulunduğumuz süreç bittikten sonra) akşama kadar o çocuğun özel bir eşyasını (bilgisayar, tablet, oyuncak) zarar vermeyerek ve düzgünce kullanmak suretiyle zapt edin. Akşam giderken de ''Naberrrr' deyin çıkın :D

Benim bilgisayarımda laptop. Benim taktiğim ise daha basit. Sadece interneti kesiyorum gelen çocuğa WIFI adaptörü bozuldu maalesef internete girilmiyor diyorum. Benim bilgisayardaki tüm oyunlar online olduğu için oyun felan oynayamıyor. Deneyin isterseniz.

Benim bilgisayarımda laptop. Benim taktiğim ise daha basit. Sadece interneti kesiyorum gelen çocuğa WIFI adaptörü bozuldu maalesef internete girilmiyor diyorum. Benim bilgisayardaki tüm oyunlar online olduğu için oyun felan oynayamıyor. Deneyin isterseniz.
O yese bile benim ailem yemez onu. Bilgisayarın temelini onlar öğretti :)

Geri
Yukarı