Misafir Çocuğundan Kurtulma Taktikleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
En etkili taktik kafalarını tokuşturmak, (pozisyon uygun, iki misafir çocuğu kafası yan yana) ama sert bir şekil de yapın bunu kıvılcım çıksın :D :D Şaka şaka oynasınlar ya, ben de akrabaların evine gidince PC başına geçmek için can atardım.

Şöyle yaparsam başkaları benim hakkımda ne düşünür psikolojisinden çıkarsan bu çocuklardan kurtulmak çok kolay. Tutacaksın kollarından, odandan dışarı atıp kapını kilitleyeceksin olacak bitecek. İsterlerse gitsinler şikayet etsinler. Başkalarının keyfi için doğmuş olan çocukların sorumluluğu sana ait değil, kendi çocuğunun sorumluluğunu başkalarına atmaları daha da büyük bir ayıp. Bu kadar basit.

Eskiden (10+ yıl önce) ailemle yaşarken bu şekilde çok defa birilerini kovdum odamdan, her seferinde ders alamamış olan aptal annesi ya da babası gelip hesap sormaya kalktığında bu çocukları ben doğurmadım, gönüllerini hoş tutmak için kendi rahatımı bozmak zorunda değilim diyordum. O çocuğu doğuruyorlarsa kendileri ilgilensinler, başkasının başına dert etmesinler bir zahmet!

Telefondan uzak masasütü bağlantısı yapıp PC'yi kapatmak işe yarar. 2-3 defa yapınca bozuldu sanıp bırakırlar.

Kovmak bu kadar zor olmamalı, yorumlarda bakıyorum bunları def etmek için şekilden şekile girip komik duruma düşüyorsunuz yok fişi sakla yok zor oyunlar yükle falan diyerek. Defol git odamdan diyeceksiniz bu kadar basit.

Çok küçük yaşlı misafire denk gelmesem de, genel olarak işim yoksa keyfinize bakın diyorum. Boşta duracağına birileri faydalansın, biz de o yaşlardaydık, biz de küçüktük ve misafir çocuğuyduk en nihayetinde :) Böyle gördüm, böyle yaparım.

İşim varsa da halledene kadar açıkça söylerim. O da mı olmadı, laptop vermişliğim var. Cırlamalarını dinlemekten iyidir.

Maceraya gerek yok, PSU düğmesi off yapılabilir bozuldu RP'si için.

Oynasınlar yahu :) Oynarken izleyip kendi çocukluğunu hatırlamak bazen daha eğlenceli oluyor.

Ha teknik açıdan bakarsak: Mavi ekran şeklinde duvar kağıdı veya sahte mavi ekran uygulaması kullanılabilir. Oda kapısı erkenden kilitlenebilir, kimse girmeden önce...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı