Misafir Çocuğundan Oyunları Gizlemek

Geçen gün annemin arkadaşlarının bitanesinin çocuğu geldi yine 15-16 yaşlarında, gayet güzel anlaşıyorduk falan 'abi şey bilgisayarına ba' derken 'kusura bakma kardeşim kimse bakamaz anneme bile elletmiyorum ben bunu' dedim. Sıkıysa birdaha sorsun annesi yan odada falan demem kıçına basarım tekmeyi misafirse misafirliğini bilecek.

Yazdığınız cevaplar için teşekkür ederim.
Ben eşyalarımı düzgün kullanan bir insanım ve başkasının gelip benim eşyalarımı hırpalaması çok sinirimi bozar.
Empati yapıyorum çocuktur diyorum ama bir yere kadar, aile bireyleri işin içinde olmasa çocuğa koklatmam bile ama olmuyor.
Bahsettiğim çocuk akşama kadar YouTube izleyen tipik velet dediğimiz türden bir çocuk.

Yazdığınız cevaplar için teşekkür ederim.
Ben eşyalarımı düzgün kullanan bir insanım ve başkasının gelip benim eşyalarımı hırpalaması çok sinirimi bozar.
Empati yapıyorum çocuktur diyorum ama bir yere kadar, aile bireyleri işin içinde olmasa çocuğa koklatmam bile ama olmuyor.
Bahsettiğim çocuk akşama kadar YouTube izleyen tipik velet dediğimiz türden bir çocuk.
İzin verme, bu kadar basit. Ben yurtdışındayken beni aradılar evde misafir var bilgisayarı açabilir miyiz diye. Çünkü yıllardır bu konuda çok sertim, defalarca kez tartıştım. Şimdi kimse yaklaşamıyor bile. Öyle sert bir insan da değilimdir. Yok oyun gizle yok şifrele bunlar olmaz. Kendini insanlara göre şekillendirmeyeceksin. O bilgisayar sana ait, ve o bilgisayarda senin kuralların geçer. Bunu oturttun mu zaten kimse cesaret edemez. Belki ilk başlarda bir iki bozuştuğun kişi olur, tartışırsın edersin ama sonra herkes tabiri yerindeyse eşşek gibi kabullenir.
Moderatöre not: Eşeği bilerek iki Ş ile yazdım, vurgu için şimdi ban yemeyelim :).

Konu açmana bile gerek yok hadi kardeşim deyip odaya almazsın olur biter oda senin özel odan. Çok kuruntu yapılacak bir şey değil yani çekinilecek durum da yok. Odaya almıyorsun diye ağlayacak hali yok baktın zırlıyor bir iki tane yavaş vurursun sonuçta yaşı küçük gelmez bir daha.

Eşya sizin bir defa düzgünce hayır deyin devam ederse bir daha deyin ısrar ederse dövün geçin sonuçta sizin bilgisayarınız.

Ahaa o zaman saygılı şekilde yavaş yavaş dövmeye çalışın. Başka çaresi yok gibi. :)
Bağırmaya başlarsa de ki: Ya susup sana oyun oynatırım (ama çok değil 20 dk, 30 dk falan). Ya da döverim de (Yavaş vur ama az da olsa canını acıtsın).

Başka aklıma gelmiyor kusura bakmayın. :)

Bu dövme işi kesinlikle anne baba vs. kişilere gitmemeli. Eğer giderse sizde ceza alabilirsiniz.

Hadi bol şans dostum. :) ;)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı