Miyopi ve astigmat ile Oculus Quest 2 kullanılır mı?

gökhan112

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler Oculus guest 2 alacağım ama gözlük kullanıyorum. Miyopi ve astigmatim var. Sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben gözlükle kullanıyorum ama çok konforlu değil. Yurt dışından merceğe takmak için dereceli lens söyledim bakalım geldiğinde onu deneyeceğim

lens geldi mi acaba, denediniz mi? ben de miyop astigmatım ve görüntü blurlu ve pixel pixel geliyor, sizde de bu şekilde miydi?
Dereceli lens olmadı ama sonra dereceli vam takmak için çerçeve sipariş ettim ve gelince bir optikte reçetemle astigmatlı ve miyop lens taktırdım ve çok iyi oldu. Çerçeve artı optik için 1100 lira harcadım. Eğer düşünürseniz detaylarla ilgili yardımcı olabilirim.

Dereceli lens olmadı ama sonra dereceli vam takmak için çerçeve sipariş ettim ve gelince bir optikte reçetemle astigmatlı ve miyop lens taktırdım ve çok iyi oldu. Çerçeve artı optik için 1100 lira harcadım. Eğer düşünürseniz detaylarla ilgili yardımcı olabilirim.
Düşünüyorum açıkçası ama önce sorunun neden kaynaklandığını bulmam gerekiyor. Cihazın çözünürlüğü mü düşük, göz kusurum yüzünden mi bulanık ve tırtıklı gözüküyor görüntü orasını çözemedim henüz.

Düşünüyorum açıkçası ama önce sorunun neden kaynaklandığını bulmam gerekiyor. Cihazın çözünürlüğü mü düşük, göz kusurum yüzünden mi bulanık ve tırtıklı gözüküyor görüntü orasını çözemedim henüz.

Ben gözlükle denediğimde pikselleşme ve blur görüntü kenarlarda oluyordu, ortaya gittikçe azalıyordu. Merceklerle ya da kontakt lens ilr kullandığımda ise problem olmuyor.

Geri
Yukarı