Oculus Quest 2 alınır mı?

Bende ağırlıklı Assetto Corsa ve FS2020'de kullanıyorum. FS2020'de çok sorun yok zaten oyun pek akıcı değil. Fakatta Assetto Corsa'da garip bir çamurlanma oluyor ki kaliteli bir usb kablo kullanıyorum 4 Gbps hız veriyor Quest2'nin test ekranında. Buna rağmen garip çamurlanma var.

Ben bunu şuna bağlıyorum. Samsung'da HDMI üzerinden görüntü direkt ekran kartından gözlüğe geliyordu. Ama Quest'de bir yazılım görüntüyü yakalıyor onu işliyor ve USB üzerinden gözlüğe gönderiyor ve sonra gözlük bunu işliyor ve görüntüye dönüştürüyor. Bu süreçte işte bir kayıp yaşanıyor HDMI'a göre.

Bende ağırlıklı Assetto Corsa ve FS2020'de kullanıyorum. FS2020'de çok sorun yok zaten oyun pek akıcı değil. Fakatta Assetto Corsa'da garip bir çamurlanma oluyor ki kaliteli bir USB kablo kullanıyorum 4 Gbps hız veriyor Quest2'nin test ekranında. Buna rağmen garip çamurlanma var.

Ben bunu şuna bağlıyorum. Samsung'da HDMI üzerinden görüntü direkt ekran kartından gözlüğe geliyordu. Ama Quest'de bir yazılım görüntüyü yakalıyor onu işliyor ve USB üzerinden gözlüğe gönderiyor ve sonra gözlük bunu işliyor ve görüntüye dönüştürüyor. Bu süreçte işte bir kayıp yaşanıyor HDMI'a göre.

Hocam USB kablo demişken hangi tür ne kadar hızlı bir kabloya ihtiyaç var? Ve ben monitörden oynamıyorum bir etkisi olur mu?

Bilgisayarda kullanacaksanız pek önermiyorum. USB üzerinden görüntü verisi aktarıyor ve bence kalite düşük. Quest2 öncesinde Samsung hmd Odyssey+ kullanıyordum HDMI üzerinden görüntü aktarıyordu. Kağıt üzerinde daha kötü olasına rağmen Q2'ye göre daha iyi idi görüntü.

Fakat kendi oyunlarını PC bağımsız oynayacağım diyorsanız o zaman olur.

Kablosuz da kullanabiliyorsunuz, sadece 5GHz bir modeme ihtiyacınız var.

Hocam USB kablo demişken hangi tür ne kadar hızlı bir kabloya ihtiyaç var? Ve ben monitörden oynamıyorum bir etkisi olur mu?

Yanlış bilmiyorsam USB 3.2 gen 2. Bulursun yani. Ürüne sahibim soruların varsa sorabilirsin.

Anladım hocam peki kablo olarak öneriniz var mı? Kablosuz pek olacak gibi durmuyorda :D

Böyle bir şey işini görür ama kabloyla pek rahat değil çünkü kablo kalın. Kabloyu tavandan sarkkıtıp rahat eden görmüştüm. Kabloyu AliExpress gibi yerlerden de alabilirsin. Ben AliExpress'ten almıştım. Hatta ekleyeyim bulursam.

Herkese yardımları için teşekkür ederim.

@BlackTRDemon bu arada BOBOVR aksesuarlarını AliExpress'ten ya da 2. el olarak almanı şiddetle tavsiye ederim çünkü kafa bandı rahat değil.

Kısaca VR işi masraf hocam. Ben 2. el aldım arada sırada ayda birkaç kez falan Beat Saber için giriyorum o kadar. Senin de 2. el alıp minimum masraf yapmanı öneririm.

Geri
Yukarı