MMORPG oyunlarda mouse sorunu

231981

Kilopat
Makaleler
1
Herkese iyi forumlar. PUBG Mobile'de hile çok fazla olduğu için bende yeni oyun arayışına girdim MMORPG hastası biri olduğum için aıon Online ve guild wars 2 indirdim ve oynuyorum. Lakin bu bir sorun mu yoksa oyunların kontrolleri mi böyle bilmiyorum ama bu iki oyunda da mouse'yi oynatınca kamera sağa sola dönmüyor karakter sabit kalıyor. Sadece mouse'nin sağ klik tuşuna basılı tutunca mouse'yi hareket ettirdiğiniz zaman kamera dönmeye başlıyor. İki oyununda ayarlarını kurcaladım fakat bulamadım. İstediğim şey kısaca mouse'nin sağ klik tuşuna basılı tutmadan serbest bir şekilde hareket edebilmek. Yardımcı olabilir misiniz?

BDO oynayamadığınızı söylemişsiniz acaba optimizasyon modunda denediniz mi? Optimizsayson modunun yanına da grafikleri küçük işle mi öyle bir seçenek vardı yanlış hatırlamıyorsam. Eğer BDO oynamak istiyorsanız denemenizi tavsiye ederim. Çünkü benim çöp laptobumda bile optimizasyon modunda arada drop giriyo fakat 35 40 arası alıyorum.

Bakacağım eğer olursa yazarım inşallah olur.

Yanlış bilgi vermeyin, oyunda kamerayı hareket ettirmek için sağ tuşa basılı tutmanız gerekmiyor. TERA'nın arayüzü BDO gibi, 2 farklı mod var, ESC basınca fareyi ortaya çıkarıyor menüleri gezebiliyorsunuz, tekrar basınca oyun içi kameraya geçiyor ve fareyi basılı tutmadan kontrol edebiliyorsunuz. BDO'da aynı işlem CTRL ile yapılıyor. TERA'da PVP ve PVE sunucuları bulunuyor, (Şuan oyunu indirip baktım PVE'ler görünüyor sadece. Oyunda gördüğüme göre herkes herkese saldıramıyor BDO gibi lv 50'den sonra saldırma falan da yok.) PVP'nin her yerde açık olmadığı sunucu da var. Mystiel sunucusu fena değil, zaten INTERNATIONAL olan bi o var. FR Seren yada DE Yurian seçebilirsiniz yine istediğiniz gibi başka da sunucu seçeneği yok zaten. Ben zamanında Mystiel'de oynamıştım, oyun fena değildi. TERA AION ve BDO karışımı gibi bir oyun, kaçırmayın derim.

Yemin ederim sildim ya hemen indireyim geri. Mystel mi ne galiba türkler çok varmış bu sv de ona gireceğim.

Knight Online hayat offline.
:D

Geçti onun devri.

@Calquter hocam BDO'yu açtım dediğiniz ayarı yapınca görüntü çok kötü oluyor oynanmıyor resmen ama bütün ayarları düşüğe çektim çözünürlüğü 1080p yaptım güç modunu da kapattım Velia gibi insanların çok olduğu yerlerde 25-30 FPS ama şehir dışına yada köy dışına çıktığım an 60 FPS sabit akıcı oynatıyor 1-2 saat kadar oynadım görev bile yaptım hatta. GTX 275'de ne cevherler varmış :)
Güncelleme : Arkadaşlar Guild Wars 2'de ki mouse sorununu çözmüş bulunmaktayım. Ayarlardan çok kolay bir şekilde oluyormuş boşuna uğraşmışım valla :) Bir tuş atıyorsunuz mesela " z " tuşu olsun. Z tuşuna basınca imleç kayboluyor ve mouse serbest oluyor BDO gibi sağa sola rahatça mouse tuşuna basılı tutmadan dönebiliyorsunuz.
@Calquter hocam BDO'yu açtım dediğiniz ayarı yapınca görüntü çok kötü oluyor oynanmıyor resmen ama bütün ayarları düşüğe çektim çözünürlüğü 1080p yaptım güç modunu da kapattım Velia gibi insanların çok olduğu yerlerde 25-30 FPS ama şehir dışına yada köy dışına çıktığım an 60 FPS sabit akıcı oynatıyor 1-2 saat kadar oynadım görev bile yaptım hatta. GTX 275'de ne cevherler varmış :)

Güncelleme : Arkadaşlar Guild Wars 2'de ki mouse sorununu çözmüş bulunmaktayım. Ayarlardan çok kolay bir şekilde oluyormuş boşuna uğraşmışım valla :) Bir tuş atıyorsunuz mesela " z " tuşu olsun. Z tuşuna basınca imleç kayboluyor ve mouse serbest oluyor BDO gibi sağa sola rahatça mouse tuşuna basılı tutmadan dönebiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı