MNG Kargo rezaleti

Klasik MNG Kargo işi. Adamların ne müşteri umurunda ne de götürdükleri kargolar umurunda. Türkiye'de işini düzgün yapan bir Kolay Gelsin var herhalde sadece. Kolay Gelsin ile gelen kargolarımda ne ezik ne çizik vardı. Geçen ay SSD almıştım bir baktım AGT Kurye ile geliyor. AGT yine rezaletleri ile ünlü bir şirket. Onlar bile işin içinde Amazon olunca kargomu hasarsız getirdiler. MNG ise isterse Amazon olsun işin içinde aynı tas aynı hamam.

Ülkede ki tüm kargo firmaları mı kötü olur, ne biçim memlekette yaşıyoruz, hepsi üçkağıtçı. Bu aralar çok alışveriş yapıyoruz çok kargo geliyor, birisi alakasız yere yollar, öbürü eve geldik yoktu der, oysaki evden çıkan yok. Bir diğer Kutu hasarlı olur. Müşteri hizmetleri desen vasıfsızlarla dolu, hepsi papağan. Yine Yurtiçi ve UPS' diğerlerinden iyi ama Sürat, MNG, İzmir'de çöp. MNG' de 3.5K'lık monitörün ekranını kırdılar. O kadar da söyledik ettik, hepsi şerefsiz.

Bu ülkede kargo firmaları bir, Internet Servis sağlayıcıları iki, mobil operatörler üç, denge denetim ve memnuniyet mekanizması dört. Esnaflar beş. Markalar, elektronik eşyalar, beyaz eşyalar servisler, Corsair HS 35 ve D-Smart altı. Türk Telekom müşteri hizmetleri çarşı ofisi ve il müdürlüğü yedi. Yanlışlıkla kırk yılda bir birine maşallah dersen üç gün yaşamaz. Güzelce burnundan getirirler. Muhattap da olmaz karşında.

Yeni konular

Geri
Yukarı