MNG Kargo zorla evrak imzalattı

• Konuyu başlatan mmk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 882

mmk

Hectopat
Amazon'dan Overgame satıcısından aldığım MSI monitörü iade etmek için zararı karşılamam karşılığında taahhüt evrakı imzalatarak iadeyi yapacaklarını söylediler. İmzalamayı kabul etmeyince iadeyi kabul etmiyoruz dediler. Karşılaşan var mı?

Amazon'dan Overgame satıcısından aldığım MSI monitörü iade etmek için zararı karşılamam karşılığında taahhüt evrakı imzalatarak iadeyi yapacaklarını söylediler. İmzalamayı kabul etmeyince iadeyi kabul etmiyoruz dediler. Karşılaşan var mı?

Hocam konudan bağımsız MSI G274QPF-QD monitörünü mü aldınız?

@mmk evet, iade ederken ben de imzaladım. Sorunuz nedir tam olarak? Ürünün başına bir iş gelirse sorumluluk kendilerine kalmasın diye imzalatıyorlar.

@701600 zorla imzalatmak bu oluyor işte zaten. Silah mı dayasınlar?
Bu zorla imzalatmak olmuyor. Bu olayın örneği aynı şöyle; Fırına gidiyorsunuz 1 ekmek alıyorsunuz, para ödemeye geldiğinde paranız olmadığını söylüyorsunuz ve fırındaki çalışan kişi de ekmeği geri alıyor. Parayı verdiğiniz zaman geri veriyor. Bu fırıncı paranızı zorla mı aldı? İmza atmadığınız zaman sorumluluk kargonun üstüne kalıyor, dolayısıyla böyle bir sorumluluğa girmek istemiyorlar. Size de imza atmazsanız bir takım hizmetten mahrum kalacağınızı bildirmişler.

@701600 Verdiğiniz örnekle bu durumun alakası yok. Ekmeğin parasını alırken bana "bak paranı alıyorum ama sonradan paranda leke görürsem yenisini isteme hakkım olur" minvalinde bir kağıt imzalatsa o zaman aynı olur. İhtirazi kayıt imzalatıyor. Satıcıdan da alıyor aynısını. Satıcı bana ürünü nasıl gönderdiyse ben de ona aynı şekilde gönderiyorum. İhtirazi kayıt imzalamamak için satıcıdan daha iyi paketleme mi yapmak zorundayım? Bana kargonun bu uygulaması saçma geliyor.

Bu zorla imzalatmak olmuyor. Bu olayın örneği aynı şöyle; Fırına gidiyorsunuz 1 ekmek alıyorsunuz, para ödemeye geldiğinde paranız olmadığını söylüyorsunuz ve fırındaki çalışan kişi de ekmeği geri alıyor. Parayı verdiğiniz zaman geri veriyor. Bu fırıncı paranızı zorla mı aldı? İmza atmadığınız zaman sorumluluk kargonun üstüne kalıyor, dolayısıyla böyle bir sorumluluğa girmek istemiyorlar. Size de imza atmazsanız bir takım hizmetten mahrum kalacağınızı bildirmişler.
Verdiğin saçma örnekle olayın alakası yoktur. Fırını arayıp ekmek istiyorsun ama getirirken yolda ekmek çalındı bu durumda sorumluluk senin mi?

Verdiğin saçma örnekle olayın alakası yoktur. Fırını arayıp ekmek istiyorsun ama getirirken yolda ekmek çalındı bu durumda sorumluluk senin mi?
İmzalattıkları kağıt sayesinde sorumluluk kişiye kalıyor işte. Kargo firması bu paketi taşırken oluşacak herhangi bir sorunun göndericiye ait olduğuna dair kağıt imzalatıyorlar.

O kağıdı imzalamazsanız kargoyu almazlar. Yurtiçi de aynı şeyi yapıyor. Geçen hafta ben de incehesaptan aldığım MSI monitörü iade ettim. Aynı belgeyi yurtiçi de imzalattı. Taşıma sırasında hasar gelirse bizden değildir diyorlar kısaca. Gidip kendiniz geri iade edemiyorsanız onu imzalamak zorundasınız yapacak bir şey yok diye biliyorum. Monitörü köpüğüne düzgünce yerleştirdiyseniz taşıma sırasında kolay kolay bir şey olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı