Mobil yazılımcı nasıl olunabilir?

admrc61

Kilopat
Makaleler
3
Selamlar arkadaşlar,

Benim ismim Ali, 26 yaşındayım. Çalıştığım iş yeri kaynaklı uzun süredir yazılım sektörüne merakım çok fazla arttı. Pandemi öncesi sertifikalı bir kursa yazılmıştım. Yazıldığım kurs C# (web tabanlı eğitim) ve ms SQL içeriyordu. Pandemi kaynaklı kursa başlayışım oldukça fazla uzadı ve kursun kalitesi sizi temin ederim bu işe yeni girebilecek biri için hiç hiç uygun değildi. Maalesef her şey çok üstün körü anlatılmaktaydı. Kurs sonunda konular hakkında hiçbir şey anlayamayıp yeterli Türkçe kaynak bulamayınca hala bitirme projemi tamamlayamadım. Bu durum mental açıdan oldukça beni yormakta.

İçimde hala yazılım konusunda ilerlemeye merakım devam etmekte. Son zamanlar mobil yazılım hakkında ilerlemeyi düşünüyorum. Fakat bu konuda hiçbir fikrim yok yazılım dili olsun veya nasıl ilerleyeceğim olsun. Bu arkadaşınıza nasıl ilerlemesini önerirsiniz.

Yorum olarak deneyimlerinize ve yaşanmışlıklarınıza ihtiyacım var. (bu saatten sonra boş ver gibi yorumlarda olabilir, gerçekten kaçamayız.)

İyi Sosyal'ler dilerim.

öncelikle kimsenin şevkini kırmak istemem fakat bu işe yeteneğinin olup olmadığını keşfetmelisin.

son zamanlarda gerek içi boş yüzlerce kurs programları olsun, çalışma imkanları olsun, pandemiden sonra çoğu şirketin remote düzene geçmesi olsun teknoloji çağındaki çoğu kişiyi cezbediyor.

fakat işin özü bu değil. günümüzdeki temel düzey eğitim setlerinde her insanın yapabileceği basit şeyleri dolu dolu göstererek insanları umutlandırıyorlar.

yeteneğinin olduğunu keşfettiysen ilk işin yabancı kaynaklara yönelmek olsun. temelde hangi programlama dilini öğrendiğinin çok önemi yok.

bütün programlama dilleri aynı amaca ve mantığa hizmet eder. değişen şey kullanılan dilin sentaksıdır.

gerçekten iyi ve verimli bir yazılımcı olmak istiyorsan ne kadar sıkıcı olsa da önce teorisini öğrenmen gerekir. programlama yaklaşımları ve tekniklerini bilmek ilerde ezbere hata çözmenin ötesine geçmeni sağlar. bu konuda türkçe kaynak olarak gençay yıldızı önerebilirim.

Yazılımcı değilim ama birkaç kelime biliyorum. Belki yardımı dokunur.

Kotlin yazılım dili. Java, Python,Android Studio,

Nedense bu kadarı aklıma geldi. Normalde daha çok kelime biliyorum diye düşünüyorum.

Bende yazılım yapmak istiyorum belki birileri güzel tavsiyelerde bulunur.

entrye sığmadığı için sonraki mesaja geçiyorum. üstteki arkadaşı ciddiye almana gerek yok. şuan çalıştığım firmadaki takım liderimiz 32 yaşından sonra yazılım öğrenen bir gıda mühendisi :)

eğer azimliysen ve kendine güveniyorsan hiç sıkılmadan gençay yıldızın hem blogundaki dökümanları hem de youtubedaki eğitim programlarına her gün düzenli olarak çalış.

yavaş ilerlesede ilerde birçok şeyi çok daha kolay şekilde çözmene yardımcı olacak ve seni temin ederim udemy üzerindeki yüzlerce türkçe kaynaktan çok daha verimli bir eğitim almış olacaksın.

entrye sığmadığı için sonraki mesaja geçiyorum. üstteki arkadaşı ciddiye almana gerek yok. şuan çalıştığım firmadaki takım liderimiz 32 yaşından sonra yazılım öğrenen bir gıda mühendisi :)

eğer azimliysen ve kendine güveniyorsan hiç sıkılmadan gençay yıldızın hem blogundaki dökümanları hem de youtubedaki eğitim programlarına her gün düzenli olarak çalış.

yavaş ilerlesede ilerde birçok şeyi çok daha kolay şekilde çözmene yardımcı olacak ve seni temin ederim udemy üzerindeki yüzlerce türkçe kaynaktan çok daha verimli bir eğitim almış olacaksın.
Yorumların için teşekkür ederim. Gençay kanalını incelediğimde mobil hakkında herhangi bir içerik göremedim ama :)
Konu hakkında farklı yorumu olan var mıdır?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı