Üniversite okumadan yazılımcı olunabilir mi?

Ben iktidar fark etmeksizin üniversite okunması taraftarıyım. Onlar zaten bunu istiyor cahil halkın çoğalmasını istiyorlar. Üniversite kendini geliştirebileceğin bir ortam. Tabii hangi üniversite olduğuna da bağlı.

Tercih meselesi değil bu, maddi zorluktan dolayı okumam aşırı zor. Ailemi ve kendimi kandırmak yerine hem çalışayım hem kendimi geliştireyim diyorum sadece.

Yazıya bile bahanelerle başlamandan pek yapabilecekmişsin gibi durmuyor bu yaştan sonra ama kısmet diyelim.
Bu yaştan sonra mı? Daha 20 yaşında arkadaş. Ben de 20 yaşında başladım yazılıma. 50 yaşında olsa bile sıkıntı değil, öğrenebilir. Ki 22-24 yaş arası beynin işlevsel anlamda zirve yaptığı dönemlerdir. Bu döneme oldukça yakın bir arkadaşımız.

Son düzenleme:
Okunmadan yapabilmek için çok ama çok hani düşündüğünden daha çok çalışman lazım çünkü zaten üniversite de yazılıma giden insanların bilgi birikimi olsun kendini geliştirme yetenekleri olsun ve CVlerine yazabilecek bir üniversiteleri olsun bunlar iş olanaklarında + puan her zaman. Can değer bile okunmadan olunabilir der ama 10000 de 1 kişi falan çıkar. O yüzden hayır yapamazsın.

Çalışırken öğrenemezsin. İki iş aynı anda olmaz. Mutlaka biri veya her ikisi aksar.
Babamın yanında çalışıyorum ve aylık olarak iyi bir maaş alıyorum sayılır yaşıma göre. 1 ay çalışsam bile aile evinde olduğum için çok rahatlıkla kurslara para ayırabilirim sadece onu kastettim.

Geri
Yukarı