Üniversite olmadan yazılımcı olunabilir mi?

Tamam o zaman bu işin içinde birini bulmuşken sorumu sorayım.
ODTÜ yazılım (Kıbrıs) diploma anlamında yeterli olur mu?
İşin sonunda yurt dışında olacağım okul iyi diyorlar gelişim acısından eğer gelişmezsem de 6 aylık Bootcamp katılırım sıkıntı olmaz bütçe açısından.
Dostum okullar kod yazma anlamında seni geliştirmez. Okulda mühendislik becerisi kazandırılır. Mühendis gibi düşünmek, sorunlara yaklaşım biçimleri, analiz, analitik düşünme gibi şeyler. Kod yazmayı değil de Matematik öğretirler yani, zaten önemli olanda budur. :)

Hocam Kıbrıs da 5 sene okuyabilecek misin?

Bütçe anlamında diyorsanız şimdinin fiyatları ile hazırlık 60k diğer 1 yıl 30k ediyor (4x30 120 eder) ailem bunu karşılıyacak güçte ama work and travel yapmayı da kafaya koydum zaten bir kez yapsam tüm üniversite parasını çıkartırım cebımde parada kalır :D
(Yurt zaten çıkmaz maddi gelir fazla okul ile alakası yok)

Bana kalırsa tekrar başlamayın kendinizi geliştirin çünkü şu an 21 yaşınızdasınız seneye girseniz 22 oldunuz hazırlık +üniversite 5 yıl eder 27 de mezunsunuz.
2021 mezunuyum hazırlık suanki okulum da okudum da İngilizce seviyen ne desen max B1 im
Beni askerlik işi korkutuyor okulda bir halt öğrendiğim yok kendim ne öğrendiysem öğrendim.Bana maddi manevi ve zaman kaybı gibi gelmeye başladı suanki okulum. Sınava girsem ne karar iyi okul kazanacağım da şüpheli bu yaşta sınava giriyorsam top 10 okul dışında okumak da istemem

2021 mezunuyum hazırlık şu anki okulum da okudum da İngilizce seviyen ne desen Max B1'im.
Beni askerlik işi korkutuyor okulda bir halt öğrendiğim yok kendim ne öğrendiysem öğrendim. Bana maddi manevi ve zaman kaybı gibi gelmeye başladı şu anki okulum. Sınava girsem ne karar iyi okul kazanacağım da şüpheli bu yaşta sınava giriyorsam top 10 okul dışında okumak da istemem.

Normalde hazırlık geçerim okumadan ama ODTÜ'de ne kadar yazı okusam çok zormuş hatta millet 1 yılda geçer miyim diye soruyordu.
Artık son yılda nasıl patladıysa hayatında eline bilgisayar değmemiş çocuklar yazılım bilgisayar yazmaya başladı puanlar fırladı.

Normalde hazırlık geçerim okumadan ama ODTÜ'de ne kadar yazı okusam çok zormuş hatta millet 1 yılda geçer miyim diye soruyordu.
Artık son yılda nasıl patladıysa hayatında eline bilgisayar değmemiş çocuklar yazılım bilgisayar yazmaya başladı puanlar fırladı.
Aga işin kötüsü diğer bolumlerdekiler de artık yazılım yapmaya çalışıyor çoğu beceremiyor ama yapanlar var sektörde rekabet çok var. Benim şuan ki okulun yazılim kulübünde edebiyatcisi da var dilcisi de matematikcisi de

Aga işin kötüsü diğer bolumlerdekiler de artık yazılım yapmaya çalışıyor çoğu beceremiyor ama yapanlar var sektörde rekabet çok var. Benim şu anki okulun yazılim kulübünde edebiyatcisi da var dilcisi de matematikcisi de.

İşte bundan dolayı da hocam eğer edebiyatçı sizden daha iyi olursa ondan diploma istemezler hocam. Kastım bu yoksa kaç kişinin videosunu izledim diyorlar çevrende en iyi yazılımcı kim çoğu kişide yazılım bilgisayar ile alakasız bölümlerden mezun olan arkadaşlarını söylüyor.

İşte bundan dolayı da hocam eğer edebiyatçı sizden daha iyi olursa ondan diploma istemezler hocam. Kastım bu yoksa kaç kişinin videosunu izledim diyorlar çevrende en iyi yazılımcı kim çoğu kişide yazılım bilgisayar ile alakasız bölümlerden mezun olan arkadaşlarını söylüyor.
Ayıptır söylemesi ilk dönem c de benim kadar iyi bilen yoktu 😅 kafamın bu işe az çok bastığını ilk dönem gördüm.Okulun bana katkısı hiç yok şehiri de sevemedim ondan bırakmayı düşünüyorum

Geri
Yukarı