Modem ara yüzünde değerler iyi olmasına rağmen düşük hız

adem1903

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 5010U 8+8 DUAL 16GB 1600MHz RAM GT 840M NVİDİA 240GB GIGABYTE SSD
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aşağıda da göreceğiniz gibi 50Mbps paketimin hat değerleri mevcut. Eskiden gece 12'den sonra hızım 6mb/sn ye çıkardı. Ama artık 2mb/sn zor görüyor. Evim santrale yakın ama modemin bağlı olduğu port direği evimin konumuna göre biraz uzak. Sokakta 83Mbps'ye kadar destek olduğunu söylediler ama bu değerleri zor alıyoruz. Sizce sorun nedir?

Screenshot_20230620_011108_Chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun modemle bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Ya altyapında sıkıntı var, ya da internet sağlayıcında. Müşteri temsilcisinden yardım alabilirsin.

Eğer sürekli bir düşüş varsa teknik sorun olabilir belli saatlerde oluyorsa mevcut bölgede yoğunluk artmış olabilir. Bize de 97Mbps alabilirsiniz demişlerdi ama 60 falan gelince aradık 2 3 gün sonra teknik ekipler geri arayıp bölgede yoğunluktan dolayı tam hız gelemiyor fiberi bekleyin dediler.

Eğer sürekli bir düşüş varsa teknik sorun olabilir belli saatlerde oluyorsa mevcut bölgede yoğunluk artmış olabilir. Bize de 97Mbps alabilirsiniz demişlerdi ama 60 falan gelince aradık 2 3 gün sonra teknik ekipler geri arayıp bölgede yoğunluktan dolayı tam hız gelemiyor fiberi bekleyin dediler.

Şu an Hatay'da yoğunluk olduğunu düşünmüyorum aslında 😄 eskiden hız gece yükselirdi ama bu aralar çok yükselmiyor gibi. Benim internet bağlatırken verdiğim adres ile Türk Telekom ekibinin kabloyu çektikleri adres farklı. Acaba port kutusu 50Mbps desteklemiyor olabilir mi? Ama bu değerleri alabileceğimi sanmıyorum öyle bir durum olsaydı. Müşteri hizmetleri kitaptan okudukları için onlarda pek bilmiyorlar.

İşin komik yanı ise upload hızımın 8.0'dan aşağı ya da yukarı oynamaması. Sabit upload alıyorum. Keşke aynı hızı download da alabilsem.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı